Реєстрація сайту в каталогах
User Rating: / 10
PoorBest 
There are no translations available.

  Реєстрація в каталогах - один з методів просування (розкручування) сайту в мережі Інтернет, в тому числі, доступне безкоштовне додавання сайту в каталог.
Даний метод дозволяє розміщувати інформацію про сайт в тематичних каталогах (або у відповідному тематичному розділі загально тематичних каталогів). Це робиться для того, щоб сайт могли знайти користувачі через пошук в каталогах, а також для отримання додаткових посилань та просування в результатах видачі пошукових систем.
Використання в тексті посилань потрібних ключових слів і фраз підвищує позицію даної сторінки в результатах пошуку за запитами, що містять ці слова і фрази - так зване ранжування.
Крім того, реєстрація дозволяє отримати додатковий трафік з каталогів - багато користувачів Інтернету переходять на сайти з каталогів. Реєстрація в каталогах приносить відчутний ефект у просуванні сайту по низькочастотних і середньочастотним запитам, а також у регіональній видачі. Реєструвати бажано в Білих і Сірих каталогах. При цьому слід враховувати, що каталоги можуть переходити з однієї категорії в іншу.
Не білі каталоги вимагають обов'язкове розміщення їх посилання на реєстрованому сайті. Недосвідчений веб-майстер, як правило, встановлюють всі посилання на головній сторінці свого сайту. У результаті вигляд головної сторінки погіршується, вона довше завантажується.  Від розміщення посилань на каталоги більшість майстрів відмовляється, але якщо все ж таки вирішите розмістити посилання, то краще їх встановити на окремій сторінці сайту, бажано у вигляді каталогу посилань.
Реєстрацію, як правило, здійснюють за допомогою спеціальних онлайн-сервісів і програм. Дані програми та сервіси вже мають великі бази даних адрес потрібних каталогів. Власники інструментів з реєстрації в каталогах стежать за актуальністю своїх баз і своєчасно поповнюють їх.
Методи реєстрації в каталогах бувають різними.
Автоматична реєстрація в каталогах.
Зареєструвати сайт в каталогах можна за допомогою різноманітних програм, таких як AllSubmitter, SMILE: Seo Tools і т. п. Цей вид реєстрації приносить незначний ефект. Наприклад, часто в авторегістраторах для каталогу вибирається тільки одна рубрика, в яку і поміщаються всі сайти, при цьому залишається невідомим, чи прийнята заявка каталогом. Проте цей спосіб дуже дешевий і займає мінімум часу.
Ручна реєстрація.
Цей вид реєстрації найбільш значущий, так як ручна реєстрація дозволяє врахувати вимоги кожного каталогу, що підвищує кількість каталогів, які взяли інформацію про Ваш сайт. Мінуси - даний спосіб вимагає багато часу і значні трудовитрати.
Напівавтоматична реєстрація.
Напівавтоматично можна зареєструватися за допомогою таких сервісів, як 1PS.RU, SUBMITTER.RU, UHUHU.RU і тп. Даний вид реєстрації полягає в тому, що Ваш сайт реєструється в напівавтоматичному режимі. Цей вид реєстрації дозволяє домогтися непоганого результату за короткий проміжок часу за рахунок автоматизації однотипних дій.
Каталоги можна розділити на групи:
 • закриті каталоги - додавання сайтів в даний каталог може проводити тільки одна відповідальна особа.
 • білі каталоги - при реєстрації сайту в каталозі веб-майстру не обов'язково розміщувати на своєму сайті зворотнє посилання на каталог.
 • сірі каталоги - перед подачею заявки на додавання сайту в даний каталог веб-майстер зобов'язаний розмістити зворотнє посилання, але наявність посилання не перевіряється різними скриптами каталогу.
 • чорні каталоги - при реєстрації сайту в даному каталозі веб-майстер зобов'язаний розмістити зворотнє посилання на каталог сайтів. Каталог перевіряє наявність зворотного посилання і тільки потім ухвалює реєстрацію сайту.
 • каталоги сайтів з прямими посиланнями - при реєстрації сайту в даному каталозі веб-майстер отримує відповідне пряме (без перенаправлення) посилання на свій сайт.
 • каталоги сайтів з посиланнями - реєстрація сайту в даному каталозі не дає посилання на реєстрований сайт. Посилання в таких каталогах дані через перенаправлення (редирект).
Каталоги також можна розділити на глобальні та локальні:
Глобальні каталоги:
- Open Directory Project, відомий, як DMOZ (від одного зі своїх перших доменних імен directory.mozilla.org) - багатомовний вільний каталог посилань на сайти всесвітньої павутини, що належить AOL, підтримється віртуальним співтовариством добровільних редакторів. При реєстрації в каталозі не англомовних сайтів потрібно вказати, що сайт належить категорії World. Також потрібно ретельно вибрати розділ каталогу до якого найбільш підходить тематика сайту , тому що це може стати причиною відмови. Термін розгляду заявки про реєстрацію може тривати від декількох тижнів до десятків місяців, це залежить від популярності розділу та активності модераторів (на даний момент їх 90 тисяч)
Внесення сайту до каталогу DMOZ створює два важливих посилання на сайт - один з DMOZ (Google сканує DMOZ точно так само, як будь-який інший сайт) і одне з каталогу Google. Обидва зазвичай мають пристойний PageRank. Тепер, додавши сюди посилання на тисячах маленьких сайтів, які завантажили і використовують каталог DMOZ, Ви побачите, чому зазвичай дуже вигідно для сайта бути внесеним до DMOZ. Просте внесення до DMOZ може підняти значення Toolbar PageRank від 3 до 4, і навіть від 4 до 5.
- Каталог Yahoo! - прямий суперник Open Directory Project. Список категорій пошукового каталогу Yahoo є найбільш повним і простим - на відміну від інших каталогів, на Yahoo завжди легко визначити, в якому розділі знаходиться потрібна інформація. При введенні ключових слів з основної сторінки Yahoo, запит обробляється за методом "Intelligent default", тобто Yahoo шукає найбільш підходящі результати в таких областях: у категоріях Yahoo; в Web-сайтах, зареєстрованих на Yahoo, в новинах. На сторінці з результатами пошуку виводяться спочатку категорії, задовольняючі критерій пошуку, а потім сайти. Для розширеного пошуку Yahoo пропонує не дуже великий, але корисний набір інструментів. Серед засобів розширеного пошуку - обмеження результатів за датою, пошук в каталозі Yahoo, пошук серед e-mail адрес, використання логічних операцій над термінами і пошук конкретної фрази.
Реєстрація сайту в каталозі Yahoo
 1. Для реєстрації сайту треба вибрати розділ, який найбільш підходить.
 2. При реєстрації сторінки в Yahoo! заголовок повинен бути не більше 40 символів.
 3. Дизайн і зміст сторінки сайту повинні бути якісними (лише близько 25% всіх заявок на реєстрацію сайту в каталозі задовольняються).
 4. Опис сайту не повинен перевищувати 200 символів.
Yahoo! використовує власну базу даних проіндексованих сторінок для видачі результатів пошуку, але якщо сайт, що видається, є в каталозі Yahoo!, то його заголовок і опис беруться з каталогу (у зв'язку з цим, заголовок і опис повинні найповніше відображати тематику сайту).
- AboutUs.org - англомовний веб-сайт, інтернет-каталог веб-доменів, виконаний за технологією «вікі». Основна мета «AboutUs.org»полягає в накопиченні інформації про всі веб-сайти в Інтернеті. Сайт створений на технології MediaWiki і це дозволяє зареєстрованим користувачам змінювати і доповнювати статті про різні сайти. Деякі веб-сайти з аналізу трафіку доменів посилаються на AboutUs.org, як на додаткове джерело інформації. Наприклад, Whois сайта DomainTools, посилається на AboutUs.org, у вкладці «Site Profile». На AboutUs, також посилаються такі сайти, як Network Solutions і Register.com.
Регіональні каталоги
- Реєстрація в Яндекс вважається безкоштовною, хоча модерація буде проходити протягом тривалого періоду. Хоча в Яндекс.Каталог на цих умовах візьмуть тільки некомерційні інтернет-ресурси, інакше доведеться заплатити, причому, на перший погляд, досить значну суму . Але тут є і позитивний момент - термін перевірки скоротиться до трьох діб.
Не можна також і не відзначити ту особливу строгість, яку виявляють модератори при реєстрації сайту в Яндекс. Ваші шанси потрапити в Яндекс.Каталог великі тільки в тому випадку, якщо адміністрація цих директорій вважатиме Ваш проект респектабельним і корисним. Якщо привести дослівно короткий список вимог, то він виглядає ось так:
 • дизайн сайту повинен бути приємним і гармонійним, причому сторінки повинні бути «швидкими при завантаженні»;
 • навігацію потрібно продумати настільки, щоб користувачі не мали навіть мінімальних труднощів, всі посилання повинні вести саме на відповідні анкор сторінки, а не на помилку 404 або сторонню сторінку;
 • з вживанням реклами має бути помірність, щоб не займати нею половину загального простору;
 • контент має бути унікальним і оновлювати його варто не рідше, ніж раз на пару тижнів.
Якщо Ваш сайт відповідає таким умовам, можна переходити до реєстрації сайту в Яндекс. Як і в багатьох інших директоріях, для початку потрібно зайти в ту категорію, в якій Ви б хотіли бачити свій проект і потім натиснути на кнопку «Додати».
Заповнення ведіть в суворої узгодженості з інструкцією. Постарайтеся укластися в пропоновану кількість символів в описі і заголовку, перевірте введений URL, не застосовуйте виразів. І ось тепер надсилайте свою заявку та запасайтесь терпінням.
 - Каталог@ mail.ru. Для реєстрації комерційних проектів ціна складає 12000 російських рублів. Пошуковик Mail.ru використовує базу Яндекс
- 1PS.RU
Робота з додавання сайту в пошукові системи і каталоги за допомогою 1PSскладається з чотирьох кроків.
 1. Реєстрація (або авторизація) у сервісі 1PS.RU
 2. Заповнення форми з описом сайту.
 3. Вибір каталогів і рубрик, в яких буде зареєстрований сайт.
 4. Подача заявок і контроль відповіді кожного з каталогів.
Існує 4 види тарифних планів:
 • НІЧНИЙ - для малобюджетних сайтів - безкоштовно.
 • ПРОФІ - для професіоналів - 2 у.о.
 • ЕЛІТА - реєстрація фахівцем - 20 у.о.
 • ФРЕШ - дорегістрація фахівцем в нових каталогах, що з'явилися після реєстрації - 10 у.о.
Скористатися сервісом 1PS.RU за планом НІЧНИЙ можна з 1 до 5 годин ночі за київським часом. Виняток становлять сайти, якімістять в описі лайки, еротичні і порно матеріали, халяву, злом. Такі сайти не допускаються до безкоштовної реєстрації за планом НІЧНИЙ (існує список стоп-слів, за наявності яких відбувається блокування сайту). Власникам подібних сайтів рекомендується використовувати плани ПРОФІ і ЕЛІТА.
Для використання сервісу в будь-який час дня і ночі вам доведеться звернутися до плану ПРОФІ за 2 у. о. Тут ви вже нічим не обмежені і зможете займатися реєстрацією, наприклад,на роботі, у вільний час.
Якщо Ви цінуєте свій час і хочете бути впевнені, що реєстрація сайту буде проведена якісно, то рекомендуємо довірити реєстрацію фахівцям сервісу 1PS.RUі звернутися до плану ЕЛІТА за 20 у. о. Цей варіант вже для розкрученого бізнесу.
Після реєстрації Ви зможете "тримати в тонусі" свій сайт за допомогою плану ФРЕШ, - дорегістраціі в каталогах, що з'явилися в сервісі 1PS.RUпісля вже проведеної реєстрації.
Для прикладу приведемо інструкцію по реєстрації сайту в Апорт.Каталозі з п’яти кроків.
1 - реєстрація URL сайта. Система перевіряє сайт на доступність та дублювання його в системі.
2 - заповнення полів реєстраційної форми Апорт.Каталога. При складанні опису потрібно визначитися зі змістом та призначенням Вашого сайту. Він може бути описаний як корпоративний, інформаційний, персональний чи сайт-сервіс. На цьому кроці також можна повідомити систему про наявність англомовної версії сайту та вказати ключові слова, які описують Ваш ресурс.
3 - тематична рубрикація сайту. Заповнення полів тематичного рубрикатора – потрібно вказати тематичну рубрику, в якій би Ви хотіли розмістити сайт.
4 - географічна рубрикація. Географічний рубрикатор в каталозі покликаний допомогти користувачеві знайти потрібну йому інформацію для регіону. Вибір регіону обмежує список тематичних сайтів даної рубрики.
5 - фінальна стадія реєстрації. Вас попросять перевірити введені дані (інформація подається у вигляді таблиці) та натиснути далі, якщо все вірно. У відповідь буде видане  повідомлення:
Далі потрібно чекати на повідомлення про відмову або успішну реєстрацію Вашого сайту в каталозі. Даний сервіс пропонує також платні послуги (від 6000 до 15000 руб.)
З приведеного можна зробити висновок, що внесення Вашого сайту до каталогів дає  додаткові посилання на Ваш ресурс та просування його в результатах видачі пошукових систем, дозволяє отримати додатковий трафік з каталогів та просуванні сайту за низькочастотними і середньочастотними запитами, а також у регіональній видачі.
Але з’являються й інші міркування, принаймні, саме так сприйняли SEO-оптимізатори в усьому світі той факт, що рекомендація по реєстрації нового сайту в авторитетних каталогах вилучено з офіційної документації Google для веб-майстрів. Причому зміна знайдена поки лише в англомовній версії документації, а в російській версії ця фраза поки ще зберігається: «Передайте сайт у відповідні каталоги, наприклад в Open Directory Project, Yahoo! і на галузеві професійні сайти».
Співробітник Google Джон Мюллер прокоментував цей факт у групі Google Webmaster Help: «Не варто припускати, що ми знецінюємо посилання з Yahoo, я просто думаю, що це не та річ, яку ми повинні рекомендувати. Якщо люди думають, що каталог приведе на сайт велику кількість відвідувачів (у мене одного разу був один відвідувач з DMOZ), тоді, звичайно, правильно буде зареєструватися в ньому. Але це зовсім не те, що люди зобов'язані робити».
На закінчення приводжу посилання на сайти з розміщеними списками каталогів та пошукових систем: міжнародні та російські каталоги сайтів - waleriy.com.ru, seo-alabis.ru, top100.rambler.ru, каталог українських сайтів - catalog.i.ua
Автор Антон Чернецький, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting