Комірчаста мережа “про запас” на випадок зомбі-апокаліпсису
User Rating: / 3
PoorBest 
There are no translations available.

Ячеистая структура сети

Уявіть, що Ви можете вийти в Інтернет без контракту з оператором стільникового зв'язку. Таке можливо, якщо налаштувати WiFi-модуль телефону на роботу в режимі P2P, тобто на з'єднання з іншими користувачами в режимі комірчастої mesh-мережі.
Подібна чарункова мережа може стати затребуваною в разі стихійного лиха, якщо в окрузі пропаде стільниковий зв'язок або зникне електрика. Запустивши на своїх смартфонах програму MANET Manager, користувачі отримають можливість комунікації, VoIP-телефонії та інші працюючі додатки, і навіть зможуть вийти в Інтернет, якщо хоча б один вузол комірчастої мережі буде підключений до нього.
Згадана концептуальна програма створена в рамках експериментального проекту Smart Phone Ad-Hoc Networks (SPAN), який ставить за мету створити ефективну реалізацію перенастроювання WiFi-чіпів в смартфонах на пірінговий режим. Хоча чіпи підтримують такий режим на апаратному рівні і майже скрізь він реалізований в драйверах, потрібно ще, щоб у комірчастої мережі використовувалися однакові протоколи маршрутизації.
Уровни ячеистой сети
Вихідний код програмного забезпечення для смартфонів розробляється в рамках відкритого проекту і викладений на Github. Сам додаток розміщений в каталозі Google Play. Перед встановленням програми потрібно пропатчити Android, щоб ядро Linux підтримувало бездротові розширення.
MANET Manager
Схожа ідея комірчастої мережі для стаціонарних WiFi-маршрутизаторів реалізована в Linux-дистрибутиві Byzantium Linux.
Цей проект представили на хакерській конференції HOPE три системні адміністратора Linux. Проект передбачає створення комірчастої мережі (mesh network) на протоколі 802.11 в якості бекапа для традиційного ієрархічного Інтернету.
У своїй презентації (pdf) інженери пояснюють, що топологія сучасного Інтернету насправді лише частково комірчаста, а багато в чому заснована на ієрархічній парадигмі.
Иерархическая структура Интернета
Це робить Інтернет уразливим перед пошкодженням: автори для простоти використовують термін «зомбі-апокаліпсис». У реальності навряд чи ми побачимо атаку зомбі, але даний сценарій може реалізуватися у випадку стихійних лих на зразок урагану «Катріна» або державної цензури і блокування магістральних каналів зв'язку, як було в Єгипті.
У частково ієрархічній структурі сучасного Інтернету багато вузлів не пов'язані один з одним, а підключаються тільки до абу, який стоїть вище. Тому замість такої структури потрібно створити справжню комірчасту топологію, яка підтримує безліч альтернативних маршрутів між вузлами.
Ячеистая топология
Проект вимагає використання дешевого обладнання, максимально швидкого розгортання мережі, надійності, розширюваності, безпеки і дешевизни в обслуговуванні.
Автори ідеї пропонують використовувати для OSI layer 2 протокол 802.11, де можливість пірінга передбачена стандартом: практично кожнеий WiFi-пристрій може перемкнутися в цей режим. Для OSI layer 3 (маршрутизація) існує близько 70 протоколів з різним функціоналом. Автори пропонують використовувати Open 802.11s, який підтримується на рівні ядра операційних систем Linux і FreeBSD, а також OLSR (Optimized Link State Routing), BATMAN-Advanced (Better Approach To Mobile Ad-hoc Networking) і Babel. Ці низькорівневі протоколи забезпечують необхідну надійність, безпеку і розширюваність мережі.
Для демонстрації свого проекту розробники випустили дистрибутив Byzantium Linux v0.2α з усіма необхідними налаштуваннями. Очевидно, кожен користувач повинен записати LiveCD і в разі зомбі-апокаліпсису - швидко завантажити цю систему.
Использование дистрибутива Byzantium Linux
(За матеріалами RU: xakep.ru/post/60109 і xakep.ru/post/59195/)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting