Перетворіть свій Raspberry Pi в інструмент моніторингу мережі
User Rating: / 8
PoorBest 
There are no translations available.

NagiosЯкщо хочете стежити на пристроями у домашній мережі або хочете відслідковувати ефективність свого сайту, то інструмент моніторингу Nagios з відкритим вихідним кодом повинен бути вашим першим портом для виклику.
Хоча потрібний Linux, але програмне забезпечення Nagios встановити швидко і його просто налаштувати.
Nagios_1
Але, це трохи далі від ПК. Маєте встановлену повну операційну систему і вирішили перевіряти чи інші пристрої не вимкнулись з мережі, чи не збоїть живлення і апаратне забезпечення. На щастя, є рішення для цього у формі Raspberry Pi, - компактного міні-комп'ютера, який зарекомендував себе неймовірно універсальним з моменту свого виходу в 2012 році. Настільки популярним, справді, що був випущений в новій версії Raspberry Pi 2 в 2015 році.
«Кроляча нора» з Nagios
Перш ніж почати, пару слів попередження. Як тільки почнете гратися з Nagios на будь-якій платформі (і Raspberry Pi нічим не відрізняється), то відкриєте для себе величезний вибір варіантів і конфігурацій, які можуть бути встановлені. За допомогою цього інструменту можна легко контролювати стан сервера або комутатора; також дуже легко самостійно знайти падіння параметрів в «кролячу нору», бо потенційно встановлюється занадто багато перевірок (які можуть бути контр продуктивним).
Тому, майте це на увазі, перш ніж продовжити. Почніть повільно, з Nagios, додаючи нові перевірки на щоденній або щотижневій основі після того, як спочатку переконаєтеся, що вони успішно працюють.
Nagios_2
Підготуйте свою SD-карту з NagiosPi
Raspberry Pi має свою власну версію Nagios, спеціально налаштованого NagiosPi, яка доступна з цього ресурсу Google Drive.
Ваш Raspberry Pi повинен бути підключений до мережі, краще за допомогою кабелю Ethernet, щоб стартувати (Wi-Fi ви можете налаштувати пізніше), тому можете використовувати його як «обезголовлений» пристрій через SSH, який активується на NagiosPi за умовчанням.
Коли образ, який має розмір близько 1,5 Гб, буде розархівований після завершення завантаження, запишіть його на порожню SD-карту (обсягом більше 4 Гб), використовуючи ImageWriter (або, якщо перебуваєте на Windows, скористайтеся Win32 Disk Imager, а користувачі Mac OS X можуть зробити це з Pi Filler).
Nagios_3
Вставте SD-карту з записаним образом в Raspberry Pi і завантажити його. Можете увійти в систему, використовуючи комбінацію імені користувача/пароль pi/raspberry, але пізніше варто змінити цей обліковий запис для безпеки. Після входу, введіть sudo raspi-config і виберіть Expand Filesystem, щоб користуватися повним обсягом SD-карти, який залишився.
Налаштування NagiosPi з вашим комп'ютером
Прийшов час, щоб налаштувати інструмент моніторингу з настройками NagiosPi. Почніть з відкриття веб браузера і введення IP-адреси свого Raspberry Pi в адресному рядку. За умовчанням, це буде щось на зразок 192.168.0.x, якщо використовуєте DHCP на маршрутизаторі.
Nagios_4
Ваш браузер повинен відобразити консоль NagiosPi, з колекцією посилань у верхньому лівому кутку:
Nagios - відображає мережеві об'єкти, налаштовані в Nconf
Nconf - використовуйте це, щоб додавати і управляти пунктами, які будуть контролюватися
NagVis - забезпечує візуалізацію пристроїв
PHPMyAdmin - дає прямий доступ до бази даних Nagios
RaspControl - перевіряє стан вашого Raspberry Pi
Кожне з посилань вимагає ім'я користувача та пароль, щоб увійти в систему, що відображається поруч з кожним посиланням. Ви можете відредагувати HTML-файл, щоб це приховати.
Nagios_5
RaspControl дає вам гарне уявлення про те, яка інформація може бути отримана від вашого Pi та інших пристроїв, хоча для дистанційного апаратного забезпечення Linux знадобиться NRPE (Nagios Remote Plugin Executor - плагін дистанційного виконавця Nagios), що встановлюється на них окремо, так що NagiosPi може спілкуватися з ними.
Налаштування NagiosPi для пінгування вашого сайту
Як сказано вище, NagiosPi може бути використаний для моніторингу всіх видів мережевих пристроїв, з колекцією параметрів для перевірки, які можуть здатися спочатку надто обтяжливими. Рекомендується почати з базової перевірки, наприклад, автоматизованого, періодичного PING.
Nagios_6
Ви можете добре розглянути, як відповідь пінг (або її відсутність!) буде відображатися при перемиканні на сторінку Nagios, де ці елементи мережі за замовчуванням (виявлені в мережі за допомогою NagiosPi) відображаються. Щоб додати свій власну, натисніть Nconf на консолі NagiosPi і гляньте на лівий стовпчик, де знайдете елемент, позначений як Hosts. Праворуч від нього натисніть кнопку Add, і ведіть ім’я хоста, IP-адресу і псевдонім для пристрою, який хочете контролювати.
Натисніть кнопку Submit, коли закінчите, а потім перейдіть до Services > Add. Там встановіть меню Add additional services to host в check_ping і натисніть кнопку Add. Прокрутіть вниз і встановіть необхідні затримки (не робіть їх занадто короткими), натисніть Submit, потім знайдіть в меню Generate Nagios Config. Натисніть цю кнопку, а потім Deploy, щоб завершити.
Моніторинг працездатності та стану
Nagios_7
З вашим налаштованим моніторингом, перейдіть у вікно NagiosPi і виберіть Services. Тут ви побачите доданий пристрій, який контролюється в мережі поряд з іншими. Кожен з цих елементів може бути натиснутий, як доступні маленькі іконки, що супроводжують кожного з них. Перейшовши в один них виявите більше інформації про пристрій і, можливо, докопаєтеся до того, чому він став офлайн.
Це головний екран, який ви повинні використовувати тільки пристроями, установленими в Nconf. Спостерігайте за своїми серверами і мережевими пристроями, і дійте відповідно, коли апаратна частина стає офлайн.
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting