Cantata - новий музичний плеєр для Linux
User Rating: / 14
PoorBest 
There are no translations available.

CantataЗдається, щороку з’являється новий музичний плеєр для Linux. Це не обов'язково погано, бо дає нам більш широкий вибір програмного забезпечення.
Користувачі можуть вибрати легкий плеєр або спробувати ті, які пропонують безліч налаштувань і сервісів. Cantata є одним з останніх і має кілька параметрів, які виділяють його серед інших.
Раніше плеєр був лише для KDE, а починаючи з версії 1.4, Cantata тепер крос-платформний додаток і залежить тільки від Qt і MPD. MPD (Music Player Daemon) є безкоштовним з відкритим вихідним кодом музичним сервером. Він працює у фоновому режимі вашої системи як сервіс (або демон) і вимагає від клієнта (зовнішнього, як правило, графічного інтерфейсу) для управління музикою і організації списків відтворення.
Ви можете використовувати MPD, щоб перетворити старий комп'ютер в juxebox, для підключення інших комп'ютерів у мережі до нього, встановити його на конфігурації Raspberry Pi і навіть продовжувати програвати музику, коли відбувається збій або вимкнення X. Завдяки ffmpeg, MPD можна відкрити всі популярні формати аудіо файлів (Ogg, MP3, MP4, AAC, FLAC, WAVE ...), а також може передавати музику через HTTP. Серед іншого, він підтримує безперервне відтворення і плавність.
Cantata є лише одним з багатьох MPD-клієнтів для Linux. Якщо хочете спробувати його, інсталяційні пакети доступні для декількох дистрибутивів Linux, а також OS X і Windows. Користувачі Ubuntu можуть додати неофіційне сховище для Cantata:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntuhandbook1/cantata
sudo apt-get update
sudo apt-get install mpd cantata
При першому запуску Cantata допоможе вам налаштувати MPD.
Cantata-1
MPD програє музику з колекцій або баз даних, створених з папки музики. Ось чому ви повинні вказати шлях, принаймні, одну папку, яка містить музичні файли. Cantata підтримує кілька баз даних, які можете додати будь-коли з “Settings -> Collection” ("Настройки -> Колекція") на вкладці.
Якщо у вас виникли проблеми з налаштуванням, то можете вручну відредагувати файл "mpd.conf" в “/home/$USER/.mpd” (або “/home/$USER/.config/mpd”, залежно від вашого дистрибутива). Крім того, якщо немає аудіовиходу Cantata, і ви використовуєте PulseAudio, переконайтеся, що файл "mpd.conf" містить наступне:
audio_output {
type    "pulse"
name    "MPD"
# server    "remote_server"   # optional
# sink    "remote_server_sink"  # optional
}
Для подальшого пошуку несправностей, можете звернутися до MPD wiki. Якщо все правильно налаштувати, то можете почати використовувати Cantata для відтворення музики зі свого комп'ютера або потоку з таких Інтернету радіо, як TuneIn, ShoutCast, IceCast і Dirble. Cantata також підтримує Jamendo, Magnatune і SoundCloud, і навіть більше онлайн-провайдерів музики можуть бути встановлені через діалог “Settings -> Streams” («Налаштування -> Потоки").
Cantata-2
Діапазон настройки, який пропонує Cantata дивовижний. Опції згруповані у вигляді вкладок, де ви можете налаштувати все з підказками, групування пісень, фоновими зображеннями і відтворенням від fade-out до тексту пісень, Last.fm scrobbling і користувальницькими гарячими клавішами. Мультимедійні клавіші також підтримуються, і Cantata можете скопіювати музику з пристроїв USB та MTP і навіть копіювати аудіо компакт-дисків. Найкраще в Cantata - це неймовірно гнучкий інтерфейс.
Cantata-3
За замовчуванням, Cantata ділиться на панелі з кнопками відтворення на верхній і невеликій панелі в нижній частині. Ви можете отримати доступ до плейсписків, папок і потоків з панелі інструментів і переглянути та вибрати музику в деревовидній панелі. Черга (плейсписок) відкривається в бічній панелі праворуч, де ви можете правою кнопкою миші обрати будь-яку доріжку, щоб перейти в контекстне меню і змінити пріоритет треку, організувати файли, додати їх в плейсписки або скопіювати на пристрій. Ви можете також показати і редагувати існуючу інформацію пісні і редагувати теги безпосередньо з Cantata.
Cantata-4
Якщо вам не подобається зовнішній вигляд за замовчуванням, то можете поставити панель зверху і організувати ваші файли в одному з трьох виглядів: Library (Бібліотека) (у вигляді дерева, згрупованого по артистах або альбомах), Album (Альбом) (з обкладинкою альбому, представленою у вигляді міні) або Folders (Папки) (як у файловому менеджері). Перегляду Folders є найбільш практичним для управління музикою, і ви можете також відкрити звідти файловий менеджер. Діалог Settings (Налаштування) приховує ще більше можливостей.
Cantata-5
Тут можете вибрати, які частини інтерфейсу буде видно і встановити розмір, положення та колір значків і тексту. Крім повної (розширеної) розкладки, Cantata також має міні-інтерфейс, який можна включити в меню View (Вид).
Cantata-6
Ще одна особливість, яка ставить Cantata вище інших MPD-клієнтів – це факт кешування копії бази даних MPD. Це допомагає швидше копіювати файли і безшовне сортування та забезпечує швидкий доступ до музичних файлів для побудови динамічних списків відтворення. Ці списки відтворення на основі правил або фільтрів, які обираєте при їх створенні. Критерії для фільтрів містять у собі назви жанрів, рік, виконавця, треки і альбоми, і ця інформація отримується з тегів метаданих.
Досвідчені користувачі можуть насолоджуватися прихованими можливостями Cantata, які можна включити у файлі “/home/$USER/.config/cantata/cantata.conf”. Наприклад, ви можете змусити Cantata використовувати будь тему значків шляхом редагування значення iconTheme = або скористатися для збільшення гучності, змінюючи число після значення volumeStep =.
Cantata є одним з найпотужніших музичних плеєрів, які використовував автор. Хоча це займає деякий час і зусилля, щоб налаштувати і звикнути, але ним приємно користуватися, тому що ви можете зробити його вигляд і поведінку точно такими, які хочете.
(Джерело EN: maketecheasier.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting