Як додати кнопку скидання на Raspberry Pi
User Rating: / 11
PoorBest 
There are no translations available.

Reset Switch RPiВаш Raspberry Pi завис: можливо, новий компонент вийшов з ладу, або система застопорилася при обробці поганого коду. Але тепер маєте змогу відключити і знову підключити живлення до Pi, який вручну вимикати неможливо.
Зняти і знову підключити кабель живлення USB не є ідеальним рішенням і це, безумовно, викликає надмірний знос Pi, особливо безпосередньо порту живлення. Що система ще дійсно потребує, так це кнопки скидання, але, на жаль, ніщо не включене.
Установка кнопки скидання на Raspberry Pi
Додати кнопку скидання досить просто. Три методи доступні для вас, кожен з яких підходить для певного рівня майстерності. Для початківців, вбудований вимикач на кабелі мікро-USB живлення Pi буде найпростішим рішенням.
Reset Switch RPi-1
Ви ближче до експерта? Якщо кнопка скидання USB здається спрощеною, то скористайтеся перемичкою (маленький пластиковий квадратний корпус з деякими металевими з'єднувачами), які, на материнських платах або збоку на жорсткому диску комп'ютера - це теж варіант.
Ті з вас, хто радий попрацювати паяльником, також можуть приєднати свої виводи до роз’єму P6 на Pi, а потім підключити кнопку скидання ПК-стилю.
Давайте подивимося на всі три варіанти більш докладно.
Додати вбудований перемикач живлення до Raspberry Pi
Цілком очевидно простий варіант, додавши вбудований перемикач живлення до Pi, ви позбавить себе від клопоту грати з роз’ємом GPIO або навіть пайки своїх власних виводів до плати.
Все, що вам потрібно зробити, з цим пристроєм, це підключити його до мікро роз'єму USB на своєму Pi, а потім підключіть провід живлення до кнопки вмикання. Це робить його універсальним варіантом для всіх моделей (таких як новий Raspberry Pi Model А+), де використання GPIO або додавання контактів в роз'єм P6 не є варіантом.
Перемичка + GPIO = скидання вашого Pi!
За допомогою перемички з материнської плати можете за допомогою сценарію попросити Pi почати послідовне вимикання, еквівалентне введенню
sudo shutdown –h now
Визначте контактний масив GPIO. На моделі А і В (Rev 2) він знаходиться на протилежному від роз'єму живлення краю плати, і включає в себе 26 контактів. На моделі А+ і B+ знайдете 40-контактний масив, що займає майже весь довгий край над друкованим текстом Raspberry Pi Model B+.
Reset Switch RPi-2
У кожному масиві, GPIO3 - виводи 5 і 6 - можуть бути використані для ініціювання відключення. Завантажте цей сценарій з GitHub і виконайте його на Pi (якщо використовуєте SSH, який повинен бути, то скопіюйте сценарій в браузері, а потім клацніть правою кнопкою миші у вікні SSH, щоб скопіювати). Зробіть його виконуваним за допомогою
sudo chmod 755 raspi_gpio_actions.sh
sudo ./raspi_gpio_actions.sh
З прикріпленою перемичкою, сценарій опитуватиме контакт GND (земля), щоб перевірити, чи щось приєднано. Після того, як контакти з'єднані за допомогою перемички, сценарій працюватиме і безпечно виключатиме Pi.
Щоб зробити можливою роботу сценарію щоразу, коли ви завантажите Pi, відкрийте /etc/crontab в nano і додайте цей рядок:
@reboot root /home/user/scripts/raspi_gpio_actions.sh
Натисніть CTRL+X, щоб зберегти і вийти. Тепер буде регулярно опитуватися GPIO3 і коли пристрій виявить перемичку на виводі то буде автоматично відключати.
Після завершення, не забудьте зняти перемичку. Ви можете залишити її лише на одному з контактів, щоб не втратити її. Якщо ви не видалите її, Pi НЕ буде правильно завантажуватися.
Пам'ятайте, що цей метод не годиться для ситуацій, коли Pi зіпсований або завис. По суті, це автоматизований спосіб виконання команди безпечного вимикання, так що велика ймовірність, що якщо пристрій завис, то сценарій не буде працювати.
Додайте своєму Raspberry Pi програмну кнопку скидання в ПК-стилі
Додавання пари контактів до роз’єму P6 (з маркуванням Run на моделі B+), використовуючи паяльник і деякі чудовий припій, призначений для роботи з електронікою, дозволить додати до Pi кнопку скидання в PC-стилі. Потрібний перемикач без фіксації, який по суті миттєво включає/виключає.
Reset Switch RPi-3
Тільки Модель B Rev 2 і модель B+ Raspberry Pi мають роз’єм P6/Run. Щоб знайти його на своїй моделі B Rev 2, зверніть увагу на порт HDMI, біля якого повинні знайти два невеликі отвори за кілька міліметрів один від одного.
Reset Switch RPi-4
На В+, роз’єм поруч з роз'ємом для стрічки  дисплея, поряд з роз'ємом мікроSD, праворуч від надрукованого "© Raspberry Pi 2014″.
Припаяйте рівно контакти до роз'єму Run, створившии з'єднувач для кнопки скидання. Після підключення і з поданим живлення на Pi, переконайтеся, що ніяких дій не відбувається, щоб перевірити кнопку.
Це відео все пояснює:
Все повинно працювати нормально. А ще краще, коли ваш Pi вимкнений, а кнопка скидання може використовуватися для його вмикання!
Час, щоб скинути свій Raspberry Pi
Ми показали вам три різних методи для скидання Pi. Вбудований вимикач живлення дає жорсткий варіант скидання, що дозволяє вимкнути і знову швидко включити. Тим часом, додавання перемичку до роз'єму GPIO на сумісних пристроях дозволяє автоматизувати упорядковане відключення.
Нарешті, варіант перемикача скидання DIY забезпечує м'яке скидання, коли ваш RPi блокований.
Не забувайте, однак, що вбудований вимикач живлення чисто для надзвичайних ситуацій, а не для повсякденного перезавантаження, для якого потрібно використовувати графічний інтерфейс або баш-команду для безпечного вимкнення.
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting