Лише 0,3% файлів в мережах BitTorrent є легальними
User Rating: / 1
PoorBest 
Monday, 26 July 2010 20:18
There are no translations available.

Всім добре відомо, що велика кількість контенту, який можна знайти в мережах BitTorrent, є нелегальним. Співробітники Університету міста Балларат, який знаходиться в Австралії, провели детальне дослідження цього питання.
Учені, що працюють в Комерційній лабораторії з питань інтернет-безпеки, яка є частиною вищезазначеного університету, досліджували вміст 23 трекерів і підрахували процентне співвідношення числа легальних файлів і контенту, що порушує авторські права. Як виявилося, 89 відсотків файлів були викладені на трекерах з порушенням авторських прав, а 11 відсотків контенту і зовсім опинилися незаконними.
Перевірялися не всі файли на 23 трекерах, а лише одна тисяча самих популярних роздач. Кожен файл був перевірений вручну, щоб зі стовідсотковою точністю сказати, чи є він легальним чи ні (хіба скачування файлів навіть виключно для їх перевірки на легальність не є правопорушенням?). Тільки три файли з тисячі (0,3 відсотка) виявилися повністю легальними, тобто їх можна вільно розміщувати і завантажувати в Мережі. Решта файлів порушували авторські права, або не відповідали загальноприйнятим стандартам моралі й етики. 16 файлів були неоднозначного походження, 91 файл містив інформація порнографічного характеру.
"Багато файлів були помічені як аматорські, тобто призначеними для вільного розповсюдження, але подальше дослідження показало, що це лише прикриття", - написано в звіті. У цілому показник у 89 відсотків не можна назвати з цілковитою впевненістю точним. Серед найбільш популярних типів контенту (фільми, музика, телевізійні серіали) не знайдено жодного легально викладеного файлу. Якщо припустити, що всі 16 файлів неоднозначного походження також є нелегальними, то можна говорити про загальну цифру в 97,9 відсотка файлів, які розповсюджуються в мережах BitTorrent, з порушеннями авторських прав.
Дане дослідження показало аналогічні результати, що й дослідження співробітників Прінстонського університету, що знаходиться в США, яке проводилося на початку 2010 року. Але попереднє дослідження показало, що найпопулярнішими файлами в мережах BitTorrent є кінофільми і телевізійні шоу, а музичні файли поступаються іграм та іншому програмному забезпеченню. Вчені Прінстонського університету заявили, що 99 відсотків файлів на трекерах розміщені нелегально.
Дослідження Університету міста Балларат також показало, що 4 відсотка роздач залучають 80 відсотків загального числа сідерів, тобто роздають. У десятці найпопулярніших роздач дев'ять місць займають голлівудські блокбастери. На сьомому місці закріпився альбом американської виконавиці Lady Gaga під назвою The Fame Monster (ніхто й не сподівався, що лідируючі позиції займуть легальні файли, наприклад, різноманітні дистрибутиви безкоштовної операційної системи Linux). Правовласники можуть втішитися тільки одним фактом: користувачі, які активно користуються файлообмінними мережами P2P, активніше за інших легально купують різноманітний медійний контент (аудіо та відеофайли, ігри та програми для персональних комп'ютерів і мобільних телефонів)
(Джерело RU: oszone.net)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting