Апарат на сонячних батареях літає без посадки вже тиждень
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 

Побудований у Великобританії літальний апарат Zephyr на сонячних батареях далеко перевищив існуючий рекорд тривалості польоту, провівши в повітрі без посадки вже тиждень.
Безпілотний апарат піднявся в повітря з випробувального полігону американської армії в Юме (штат Арізона) в 13:40 за Гринвічем в минулу п'ятницю (9.07.2010). Минув тиждень, а він все ще літає, передає Бі-Бі-Сі
.
"Запуск був прекрасний, він так гладко пройшов, - говорить менеджер проекту Джон Солтмарш. - П'ять чоловік підняли його над головою, запустили, і він полетів".
Політ проходить без посадок і вдень і вночі. За тривалостю він вже в п'ять разів перевершив рекорд для безпілотників за версією світової федерації авіаспортом.
М енеджер проекту Zephyr Джон Солтмарш говорить, що безпілотник продовжить літати ще тиждень, а потім приземлиться. "Zephyr - це по суті перший" вічний "літальний апарат", - стверджує Солтмарш.
Днем пропелери апарату живляться від сонячних панелей. У темний час доби пропелери працюють від акумуляторів, які заряджається знову-таки сонячною енергією днем.
Апарат створила британська оборонна та дослідницька компанія Qinetiq. Компанія розробляла Zephyr протягом декількох років. Головна перевага сонячних апаратів - їх здатність надовго зависати над одним і тим же ділянкою місцевості. Супутники на низькій орбіті лише пролітають повз. І навіть великі безпілотні літальні апарати, що використовуються військовими, повинні регулярно повертатися на базу для дозаправки.
Zephyr доводить, що він може висіти в небі невизначено довгий час. У нього вбудований автопілот, що дозволяє йому кружляти над однією і тією ж точкою. З розмахом крил в 22,5 метра, Zephyr на 50% більше попередніх моделей сонячних апаратів. У ньому вдосконалена конструкція хвоста і крил, що істотно поліпшує аеродинаміку.
Творці апарата також оновили бортову електроніку та системи управління електроживленням і збільшили обсяг фюзеляжу, що дозволяє розмістити більше обладнання.
Як очікується, в майбутньому висотні безпілотні літальні апарати великої тривалості польоту будуть застосовуватися в багатьох областях. Так, військовим такі апарати потрібні для зв'язку і розвідки. Також вони можуть використовуватися для спостереження за поверхнею землі, для наукових і інших цивільних цілей.
Офіційно визнаний рекорд тривалості польоту безпілотного апарату - 30 годин 24 хвилини, його встановив американський робот Global Hawk. Zephyr раніше провів у повітрі 83 години, але при цьому не були присутні представники Міжнародної федерації аеронавтики (FAI). Цього разу вони в Юму приїхали і, якщо вважатимуть, що правила FAI дотримані, то зафіксують новий рекорд.
Політ Zephyr - це вже друге помітна подія у світі сонячної авіації з початку нинішнього року. Раніше льотчик Андре Боршберг успішно провів перший пілотований політ на сонячному літаку " Solar Impulse" вночі.
Літак " Solar Impulse", повністю працює на сонячній енергії, у четвер вранці успішно завершив безперервний цілодобовий політ, повідомляє інтернет-сайт швейцарської газети "Тан". Літак, яким керував один з його конструкторів, Андре Боршберг, злетів з військового аеродрому в районі міста Пайерн в швейцарському кантоні Во.
Головною метою 24-годинного польоту була перевірка можливості Solar Impulse літати вночі, використовуючи накопичену за день сонячну енергію. Протягом дня він знаходився на висоті 8500 метрів, на якій відбувалася зарядка батарей, вночі політ проходив на висоті 1,5 тисячі метрів.
Як повідомив після завершення польоту ініціатор проекту Бертран Пікар, поріг, якого досягли конструктори, перевершив всі очікування, тому що в батареях залишилося енергії ще на три години.
Розмах крила Solar Impulse становить 63,4 метра, вага - всього 1,6 тонни. На його крилах перебувають близько 12 тисяч фотогальванічних елементів, які забезпечують сонячною енергією чотири електромотора потужністю 10 кінських сил.
У 2011 році на Solar Impulse планується здійснити переліт через Атлантичний океан і безпосадочні перельоти через континенти. Конструктори сподіваються, що поступове зниження ваги сонячних батарей дозволить брати на борт апарата двох пілотів, які таким чином зможуть здійснити безпосадочну подорож навколо світу.
Перший тривалий політ апарату на сонячній енергії відбувся 7 квітня. Тоді Solar Impulse вдалося провести в повітрі приблизно 75 хвилин.
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting