Безкоштовно телефонуємо через Інтернет
Рейтинг статті: / 48
НайгіршеНайкраще 

Безкоштовні дзвінки через Інтернет

Останнім часом дуже багато людей використовують безкоштовні дзвінки через Інтернет для спілкування зі своїми родичами, друзями й бізнес партнерами, які перебувають за рубежем.
Насправді, багато провайдерів IP-телефонії пропонують своїм клієнтам безкоштовні дзвінки. Але, варто враховувати, що це безкоштовне спілкування обмежується в основному тільки внутрішньо мережними дзвінками, а при дзвінках за межі мережі провайдера Вам все-таки доведетьсяплатити. Але є й виключення. Про них ми поговоримо нижче.
Для того, щоб скористатися послугою безкоштовних дзвінків з комп'ютера на комп'ютер Вашому співрозмовникові й Вам необхідно встановити програму провайдера IP-телефонії на свої комп'ютери.
Найбільш популярною компанією, що надає послуги безкоштовних дзвінків усередині своєї мережі, єSkype. Для користування послугами цієї компанії треба встановити спеціальне програмне забезпечення. Відмінною рисою компанії Skype є наявніа підтримки широкого кола пристроїв, на які можна встановити ПЗ: комп’ютери з операційними системами (ОС) Windows, linux, Mac, мобільні телефони та смартфони на основі Symbian, iPhone, Android та навіть на телевізори деяких марок (Panasonic, Samsung). Також є телефони, розроблені спеціально для користування сервісом Skype. Зовнішній вигляд ПЗ для комп’ютерів з ОС Windows наведений нижче:
Інші популярні сервіси, що надають безкоштовні інтернет-дзвінки:
В Україні безкоштовні дзвінки через Інтернет надає компанія Ipshka.
Скачати програму для безкоштовних дзвінків Ви можете, перейшовши за вищевказаним гіперпосиланням.
Якщо говорити про таку послугу, як безкоштовні дзвінки на звичайні телефони, справа трохи інша, чим при дзвінках між комп'ютерами. Усі ми знаємо, що дзвінки через Інтернет дуже дешеві. Але потрібно розуміти, що для провайдерів Voip-телефонії вони не можуть бути повністю безкоштовними.
Є кілька способів, використовуваних провайдерами IP-телефонії, для залучення клієнтів і отримання доходу. Так деякі провайдери інтернет-телефонії пропонують своїм користувачам безлімітні тарифні пакети, купивши який користувач отримує безкоштовні дзвінки в усіх напрямках, або в певні країни на деякий термін (місяць, півроку, рік).
За такою схемою працює сервіс justvoip. Купивши акаунт, Ви зможете безкоштовно розмовляти з деякими країнами протягом 120 днів. Потім – гроші на Вашого акаунті будуть потрошку зменшуватися. Але тарифи все рівно нижчі, ніж у Skype.
Інші провайдери IP-телефонії підносять це по-іншому, пропонуючи безкоштовні дзвінки на певний список напрямків (в основномуце фіксовані номери Європи й Америки – дзвінкина них об'єктивно найдешевші). Але, з умовою передоплати деякого депозиту, використовувати який Ви можете при дзвінках на інші номери. Таким чином, надаючибезкоштовнідзвінкипо найдешевших номерах, провайдери покривають свої видатки доходами від дзвінків на дорогі напрямки.
Розглянемо приклад (числа приблизні):
  • собівартість дзвінка на фіксований телефон Німеччини - 1 євро цент;
  • собівартість дзвінка на мобільний телефон Німеччини 22 євро цента.
Таким чином, пропонуючи безкоштовні дзвінки на фіксовані телефони Німеччини оператор покриває видатки продаючи дзвінкина мобільні телефони Німеччини, скажемо, по 30 євро центів.
Більше того, навіть якщо Ви будете телефонувати тільки на стаціонарні номери, через якийсь час термін дії депозиту закінчиться й він анулюється. Таким чином, Ви все-таки платитеза отримані послуги.
Серед компаній,що надають безкоштовні дзвінки з комп'ютера на звичайні телефони через Інтернет, найбільш популярною є Nonoh. Також два надійні сервіси – freecall і  voipdiscount. Але в них є свої обмеження на дзвінки: максимальна сумарна тривалість дзвінків – 300 хвилин за тиждень (з унікальної IP-адреси), потім треба платити гроші.
Таких сайтів дуже багато, наприклад poivY, Voipcheap. Останній сайт надає такі умови: безкоштовні пробні акаунти дозволяють спілкуватися до 300 хвилин на тиждень, але максимальна тривалість однієї розмови – 1 хвилина. Якщо ж Ви зареєструєтесь (платний акаунт), то тривалість одного дзвінка не буде обмежена, але кошти через деякий час доведеться “поновити”. Таким чином, дзвінки нібито безкоштовні (перші 300 хвилин), але насправді – ні.
Глибше проаналізувавши сервіси, які надають компанії freecall та Voipcheap, можна зробити висновок, що ці сервіси або розроблені на основі одного “движка” або просто є власністю однієї організації. Це видно і з головних сторінок цих компаній, і якщо ознайомитися з умовами користування їх послугами та навіть, якщо поглянути на основні вікна цих програм:
В Україні передоплачені тарифні пакети з безкоштовними дзвінками на стаціонарні номери певного списку країн надає компанія Global Telecom.
Також, компанія Zadarma.com пропонує безкоштовні дзвінки на телефони шляхом дзвінків на українські номери доступу. Тобто, Ви платите за дзвінки на український номер згідно з тарифним планом Вашого телефону. Але міжнародні дзвінки безкоштовні. Іноземний аналог - freecall087.
Тепер можна розглянути можливість робити дешеві дзвінки з мобільного телефону на комп'ютер або на мобільний телефон. Для цього можна скористатися наступною схемою: якщо у вас на мобільному телефон ідешевий або безлімітний Інтернет – встановлюєте програму Skype і спілкуєтеся через неї.
Наприклад, компанія Київстар має тарифний план, в якому абонент отримує 5 МБ GPRS-інтернету на день за 70 копійок за добу. Програмі Skype, встановленій на мобільний телефон, необхідно від 3 до 16 кілобайт за секунду. Як правило, через невелику швидкість GPRS-інтернету програма автоматично знижує швидкість до 3 кб/сек. Тому ми отримуємо 5000/3≈30 хвилин. За 70 копійок. Виходить що вартість дзвінка складає трохи більше 2 копійок за хвилину. І при цьому телефонувати можна будь-куди, головне, щоб у абонента був доступ до мережі Інтернет.
Таким чином, можна зробити висновок, що при сучасному рівні розвитку цифрових технологій спілкування між людьми стало дійсно набагато простішим і дешевшим, а якщо ж ще й відстежувати усякі рекламні пропозиції, якщо бути в курсі тарифних планів, використовувати всі функції свого мобільного (а багато хто користується вбудованим майже у всі мобільні телефони POP3/SMTP клієнтом,), то можна розмовляти і зовсім безкоштовно. Але все-ж таки, якщо абонент платить оператору за послуги, то він має право вимагати, щоб послуги надавались з раніше оговореною якістю, а безкоштовні дзвінки використовуються “на свій страх і ризик” - скаржитися нема на кого.
Автор Григорій Тимошенко, магістрант НТУУ“КПІ”
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting