Студентські стипендіальні програми для навчання в університетах Німеччини
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
В Інтернеті можна знайти стипендіальні програми і гранти, що видаються на навчання як з боку України, так і Німеччини.
Існує тенденція збільшення кількості міжнародних стипендіальних програм в області гуманітарних та суспільних наук. Чимало дослідних програм пропонується науковцям та молодим вченим.
Для пошуку стипендіальних програм зручно скористатися пошуковою системою Nigma. Ввівши запит «стипендіальні програми навчання Німеччина», одразу отримуємо результат:
Система зручна тим, що в ній є фільтрація запитів (зліва) і пошук ведеться одночасно на багатьох пошукових системах. Їх кількість можна варіювати опцією «Поисковики». Змінюючи сам запит і його мову, можна отримати кращі результати.
Перейдемо до огляду отриманих результатів .
DAAD- німецька служба академічних обмінів - є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи пропонує:
 1. Наукові стажування для викладачів вузів та науковців
 2. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD
 3. Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців
 4. Стипендії на навчання для випускників ВНЗ
 5. Стипендії DAAD/OSI
 6. Стипендії для написання дипломних робіт для студентів-германістів
 7. Стипендії для митців та архітекторів: навчання
 8. ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки
 9. Програма Європейського університету Віадріна
 10. Міжнародна програма для журналістів
 11. Семестрові стипендії для студентів-германістів
 12. Літні курси у німецьких університетівдля іноземних студентів (після першого курсу)
 13. Групові поїздки для студентів до Німеччини "Studienreisen"
 14. Групові поїздки для студентів до Німеччини "Studienpraktika"
Термін подання заявок: 20 листопада.
Стипендіальна програма GoWest:  гранти для навчання в Німеччині
Стипендіальна програма Go West німецького Фонду компанії Franz Haniel (Haniel-Stiftung) допомагає студентам економічних спеціальностей з країн Східної Європи профінансувати навчання в магістратурі одного з вузів Німеччини.
Стипендіати програми Go West отримують грант на навчання в одному з університетів Німеччини строком на 1-2 роки. Грант фонду представляє собою виплату так званої часткової стипендії на суму, що не перевищує 7500 євро на рік. Крім того, програма Go West передбачає проходження стипендіатом практики в одній з міжнародних організацій або великій інтернаціональній компанії.
Заявки приймаються щорічно до 31 травня.
Всесвітні студії(WorldWideStudies) — освітній проект Фонду Віктора Пінчука, спрямований на формування нового покоління української професійної еліти.
У першу чергу грант призначений для покриття витрат на оплату навчання в університеті, підручники та медичне страхування. Розмір гранту буде встановлюватися окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів покриватиме до 60% всієї необхідної суми (але не більше 50 тис. доларів за весь навчальний період, 1-2 роки). Студенти повинні будуть покрити решту витрат своїм чи спонсорським коштом.
Потенційні кандидати повинні представити спеціальному незалежному журі «Всесвітніх студій» своє бачення щодо застосування отриманих знань після повернення в Україну. Отримувачі гранту мають взяти на себе зобов’язання повернутися в Україну після завершення навчання за кордоном та відпрацювати за фахом щонайменше 5 років.
Право на участь в конкурсі мають особи, з науковим ступенем не нижче кандидата наук і які мають наукові публікації в закордонних журналах. Вік пошукача не повинен перевищувати 40 років. Знання німецької мови потрібне тільки для представників гуманітарних наук. Для пошукачів по природничих, інженерних науках і медицині цілком достатнім є вільне володіння англійською мовою.
До подачі клопотання про надання стипендії Фонду імені Александра фон Гумбольдта пошукач повинен знайти науковий заклад, вченого, які готові його прийняти, і узгодити з ним план дослідницької роботи.
Дослідницькі стипендії надаються на термін від 6 до 12 місяців. Можливе також їх продовження на термін в до 24 місяців. Розмір місячної дослідницької стипендії Фонду імені Александра фон Гумбольдта залежить від віку та наукової кваліфікації стипендіата.
Фонд Дена Девіда надає стипендії для докторів наук та докторантів, що продовжують дослідження в своїй області. Розмір кожної стипендії – 15000 доларів США.
Крайній термін подачі заявки: 15 березня, 2011.
Конкурс малих грантів 2011 запрошує до участі громадські (неприбуткові) організації та ініціативні групи з України, які вмотивовані за допомогою практичних та невеликих за обсягом активних дій (проектів) зробити внесок до розвитку громадянського суспільства в Україні та взяти активну участь в демократичних процесах у своєму оточенні як на локальному, так і на державному рівні.
Проекти, які будуть підтримані в 2011 році, мають бути в рамках наступних тематичних пріоритетів:
 • урбаністика (екологічна модернізація міської транспортної інфраструктури в Україні, сучасні концепції містобудування, громадський (публічний) простір в українському сучасному місті, мистецтво в урбаністичному ландшафті, участь громадян і громад в житті та розвитку міст в Україні);
 • права жінок (сексуальні та репродуктивні права, права жінок в контексті релігії/релігій, подолання сексизму);
 • права дискримінованих груп (права ЛГБТ, мігранток/-ів, етнічних та національних меншин; подолання дискримінації, стигми, обмеження доступу до ресурсів та ін.).
Обсяг гранту: Максимальна сума фінансової допомоги в реалізації проекту (гранту) становить еквівалент 2.000 Євро.
Термін реалізації проекту: всі проекти повинні бути реалізовані в термін з 1 червня 2011 року до 30 вересня 2011 року. Заключні фінансовий та змістовний звіти потрібно надіслати до 15 жовтня 2011.
Фонд Конрада Аденауера надає стипендії для молодих науковців, а також студентів, які закінчили курс бакалаврату й хотіли б продовжити навчання в Німеччині, насамперед, у галузі політології, економіки, права, журналістики та європейських студій і добре володіють німецькою мовою.
В Україні Фонд співпрацює з низкою українських партнерських організацій. Це, зокрема, Верховна Рада України, Секретаріат Президента України, місцеві державні адміністрації, структури політичних партій, неурядові організації, університети та аналітичні центри.
Основні напрямки діяльності:
 • Розвиток демократії та правової держави
 • Європейська та євроатлантична інтеграція
 • Соціальна ринкова економіка
”Українська ініціатива”- національна програма підтримки менеджерів
В рамках даної Програми українські підприємці мають можливість підвищити свою професіональну кваліфікацію шляхом отримання другої вищої освіти в Україні за рахунок державного бюджету та пройти тримісячне стажування на фірмах Німеччини. Німецька частина програми фінансується Федеральним міністерством економіки і технологій Федерального уряду Німеччини.
Проекти, що пропонуються Товариством InWEnt, адресовані фахівцям і керівникам, особам, вповноваженим ухвалювати рішення в політиці, державних і підприємницьких структурах і суспільних організаціях. Щорічно в них беруть участь приблизно 55.000 осіб.
Стипендія імені Йоганнеса Рау: для молодих правників і політологів.
Якщо Ви хочете здобути у Німеччині науковий ступінь з юриспруденції або політології, Вам варто подати заявку на отримання стипендії імені колишнього німецького президента Йоганнеса Рау.
Інститут партійного права та дослідження партій при університеті Дюссельдорфа спільно із земельним парламентом Північного Рейну-Вестфалії щороку надає чотири стипендії випускникам та молодим науковцям зі Східної Європи. Випускники вищих шкіл України, які отримали диплом магістра з права або політології, можуть подати заявку на стипендію. Вік претендентів не має перевищувати 32 років.
Цей невеликий огляд показує, що є достаньо інтернет-ресурсів, які допоможуть знайти стипендіальні програми для студентів, бажаючих продовжити своє навчання в Німеччині.
Автор Валерія Івлєва, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting