Як віддалено керувати Raspberry Pi з будь-якої точки світу
Рейтинг статті: / 13
НайгіршеНайкраще 
Remotely Control RPiВи коли-небудь хотіли отримати доступ до свого Raspberry Pi, коли знаходитесь в дорозі? Можливо, ви налаштували домашню камеру безпеки, використовуєте персональний сервер Minecraft, або використовуєте свій RPi ще для деяких божевільних «штучок» в Інтернеті.
Незалежно від причин, це легше, ніж ви думаєте, отримати доступ до Raspberry Pi у віддаленому режимі. Розповімо, як саме.
Щоб отримати доступ до Raspberry Pi (або до будь-якого домашнього комп'ютера) з-за меж вашої домашньої мережі, вам зазвичай потрібно перестрибнути через багато обручів, отримати IP-адресу, а також налаштувати декілька параметрів на своєму домашньому маршрутизаторі. Якщо ж вам просто потрібно контролювати кілька простих речей на своєму Raspberry Pi, то це все занадто складно. Ми збираємося виділити два методи, щоб це пропустити.
Перше, що вам потрібно зробити, це запустити свій Raspberry Pi та підключити його до домашньої мережі. Так як ви підключаєте Raspberry Pi до Інтернету, то переконайтеся, що під час налаштування ви змінили пароль за замовчуванням. Як тільки це буде зроблено, поверніться сюди, щоб налаштувати все інше.
Таким чином, ви, нарешті, запустили Raspberry Pi і він лежить на вашому столі та чекає вас, щоб продовжити...
Віддалений вхід в повну операційну систему вашого Raspberry Pi за допомогою VNC Connect
Remotely Control RPi 1
VNC вже давно є найкращим способом, щоб отримати віддалений доступ до будь-якого комп'ютера в тій же мережі. Останнім часом вийшов VNC Connect, щоб зробити таким же легким отримання доступу до Raspberry Pi з будь-якої точки світу за допомогою підключення до хмари. Після того, як воно буде налаштоване, ви можете отримати доступ до графічного інтерфейсу своого Raspberry Pi з будь-якого іншого комп'ютера або смартфона за допомогою програми VNC Viewer.
VNC Connect поставляється безкоштовно упакованим в найостанніші версії операційної системи Raspberry Pi з PIXEL. Якщо у вас PIXEL вже є, що можете пропустити наступну частину. Якщо немає, то можете встановити та увімкнути його, відкривши Terminal на своєму Raspberry Pi і набравши кілька команд:
1. Наберіть sudo apt-get update та натисніть Enter.
2. Наберіть sudo apt-get install realvnc-vnc-server realvnc-vnc-viewer та натисніть Enter.
3. Після того, як це буде завершено, наберіть sudo raspi-config і натисніть Enter. Прокрутіть вниз до VNC і встановіть його значення Enabled.
Після того, як закінчитьсязавантаження, можете налаштувати VNC Connect:
1. Перейдіть до сторінки реєстрації Real VNC Raspberry Pi і введіть свою електронну адресу в полі реєстрації.
2. Дотримуйтеся вказівок на екрані для завершення налаштування облікового запису з паролем.
3. Поверніться до свого Raspberry Pi і натисніть на іконку VNC в правому верхньому куті екрану, щоб відкрити VNC. Потім клацніть на меню стану та виберіть Licensing.
4. Введіть адресу електронної пошти та пароль, який ви створили на першому етапі.
5. У відповідь на запит виберіть "Direct and cloud connectivity". Ваш Raspberry Pi тепер доступний в Інтернеті.
6. Завантажте програму VNC Viewer на комп'ютер, з якого ви хочете керувати Raspberry Pi: ноутбук або смартфон, який ви маэте, коли подорожуєте.
7. Відкрийте програму VNC Viewer і введіть облікові дані, які створили на першому етапі.
8. Ваш Raspberry Pi з'явиться як опція автоматично. Виберіть його, щоб відкрити з'єднання. Коли буде запропоновано, введіть ім'я користувача та пароль свого Raspberry Pi (за замовчуванням це ім'я користувача pi та пароль raspberry). Протягом декількох секунд він буде підключатися.
Тепер ви можете підключитися до графічного робочого столу свого Raspberry Pi з будь-якого місця доти, поки ваш Raspberry Pi має доступ в Інтернет. Це означає, що ви можете контролювати будь-яке програмне забезпечення безпеки, перевірити стан будь-яких проектів, які ви створили, або грати в Minecraft на персональному сервері.
Доступ до командного рядка з Dataplicity
Remotely Control RPi 2
Якщо вам не потрібно мати доступ до повного графічного інтерфейсу, то може хочете спробувати Dataplicity. Dataplicity робить неймовірно легким отримання доступу до командного рядка вашого Raspberry Pi з будь-якого браузера. Вам буде потрібний доступ лише до веб-браузера і ваш Raspberry Pi доступний.
1. Перейдіть на Dataplicity і створіть обліковий запис, ввівши адресу своєї електронної пошти.
2. Натисніть кнопку Add New Device.
3. Dataplicity відобразить рядок коду, який показаний на малюнку вище. Скопіюйте цей рядок коду і введіть його в командному рядку свого Raspberry Pi.
Ви можете зробити це на Raspberry Pi, вибравши відкриття додатку Terminal або шляхом віддаленого доступу до нього у своїй домашній мережі через SSH. Через кілька секунд Dataplicity завантажиться і на Raspberry Pi буде встановлене програмне забезпечення, яке зв'язує його безпосередньо з вашим обліковим записом.
4. Після того, як все завершиться, перейдіть на сторінку пристрою Dataplicity. Тут ви побачите свій Raspberry Pi. Натисніть на нього, щоб відкрити вікно терміналу.
5. Тепер ви можете перезавантажити і перейменувати Raspberry Pi і все.
Якщо вам просто потрібно іноді віддалено перезавантажити RPi, залиште все як є. Якщо ж вам потрібно зробити більше, ніж надано за замовчуванням, наприклад, встановити програмне забезпечення або редагувати файли, то можете увійти в систему як адміністратор. Для цього в командному рядку Dataplicity введіть su pi і натисніть Enter. Потім введіть пароль Raspberry Pi і знову натисніть Enter. Тепер у вас є повний контроль над Raspberry Pi.
Ось так, ви отримаєте повний доступ до Raspberry Pi з будь-якої точки світу, де є підключення до Інтернету. Очевидно, що ваш Raspberry Pi повинен залишатися включеним, бо в іншому випадку ви не зможете отримати до нього доступ з браузера. Ви можете зробити тонну речей з цієї маленької наданої можливості, в тому числі, розмістити невеликий веб-сайт, надати загальний доступ до файлів і навіть запустити потокове відео.
(Джерело EN: lifehacker.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting