Тонкий клієнт на Raspberry Pi без особливих зусиль
Рейтинг статті: / 7
НайгіршеНайкраще 
RPiTCЦе смішно, як часто використовується повномасштабний ПК в ролі терміналу для доступу на інший комп'ютер. При цьому все, що потрібно, це віддалений дисплей і клавіатура. Raspberry Pi достатньо, щоб справитись з цим.
Кілька слів про тонкого клієнта
Пристрої (термінали), що не мають власних обчислювальних потужностей, які підключені до загального для всіх користувачів сервера і здатні відображати інформацію, називають тонкими клієнтами. Інакше кажучи, це бездискові компактні персональні комп'ютери, до яких підключаються звичайні периферійні пристрої - клавіатура, миша, монітор, акустичні системи і т.д.
Тонкі клієнти через локальну мережу або комутоване з'єднання (модем) з'єднуються з сервером, на якому встановлені всі необхідні для вашої роботи програми. На цьому ж сервері зберігаються дані і виконуються всі обчислення.
Іншими словами, термінали служать для відображення на екрані монітора даних, переданих з сервера, і для відправки даних, отриманих з пристрою введення, на сервер. При цьому користувач, за яким би терміналом він не працював, буде сприймати його як свій власний комп'ютер, оскільки на екрані монітора він побачить саме свій робочий стіл і свої документи.
Завдяки використанню тонких клієнтів в організаціях розподіл навантаження лягає повністю на термінальний сервер, а кожен користувач працює за окремим пристроєм введення-виведення (термінальними станціями), яке саме по собі ніяких обчислень не виконує, а лише служить для визначення завдань і отримання відповідей. Термінальні робочі станції в змозі обходитися без будь-яких частин апаратного або програмного забезпечення, що вважаються необхідними для "звичайних" комп'ютерів.
Які завдання вирішуються при впровадженні тонких клієнтів?
Звичайний персональний комп'ютер на робочому місці, як і раніше, залишається практично стандартом, хоча в більшості випадків це абсурдно. Тонкі клієнти дозволяють не тільки вирішити технічні проблеми, але і побороти стереотипи, що склалися.
Очевидні переваги використання тонких клієнтів замість звичайних персональних комп'ютерів такі:
• зниження початкових витрат на придбання, внаслідок мінімальних вимог до конфігурації;
• уніфікація - всі клієнти мають однаковий набір програмного забезпечення;
• простота реалізації завдань - немає необхідності налаштовувати кожен комп'ютер окремо, так як здійснюється централізоване управління інформаційним процесом, бо всі налаштування для управління тонкими клієнтами системний адміністратор виконує централізовано на сервері;
• економія часу системного адміністратора, обслуговуючого абсолютно однакові комп'ютери, ймовірність поломок яких зведена до мінімуму, а всі програми встановлені на сервері;
• масштабованість - створений одного разу образ системи для роботи всієї групи користувачів дозволяє підтримувати легко масштабовану мережу і можна встановити стільки ПК, скільки потрібно, при цьому додавання нових робочих місць вимагає мінімальних зусиль;
• безпека і відмовостійкість: термінал, завантажуючись, отримує операційну систему «від виробника», настройка якої здійснюється тільки відділом інформаційної підтримки. Всі модифікації операційної системи і прикладного ПЗ ніяк не впливають ні на інших користувачів, ні на образ, що зберігається на сервері. Вся інформація користувача зберігається на сервері на RAID-масиві і регулярно резервується, що збільшує відмовостійкість;
• захист від витоків інформації - немає локальних носіїв - немає можливості робити копії документів на знімні носії інформації.
Вартість терміналу завжди нижче вартості робочої станції, але в той же час користувачеві доступна істотно більша обчислювальна потужність сервера, до якого він підключений.
Важливий аспект - використання легального програмного забезпечення та істотна економія на вартості його придбання. У більшості випадків потрібна мінімальна кількість ліцензій на додатки, оскільки програми, встановлені на сервері, можуть запускати всі користувачі, і використовується одна вбудована операційна система.
Потужність тонкого клієнта в десятки разів менша, ніж потужність звичайних робочих станцій. Причому економічність використання термінальних рішень безпосередньо залежить від кількості станцій - чим більше використовується тонких клієнтів, тим економічно ефективніше вся система. З іншого боку, для збільшення функціональності і продуктивності не потрібно оновлювати весь парк, можна просто модернізувати сервер.
Думаю, що наведених переваг вже досить, щоб переконати вас в доцільності використання тонких клієнтів.
Реалізація тонкого клієнта
Звичайно, ви можете розгорнути свій власний набір програмного забезпечення для віддаленого доступу, але вам не треба цього робити. Gibbio вже створила образ тонкого клієнта з ім'ям RPiTC і нещодавно випустила версію 1.4 для запису на SD-карту з подальшим використанням на Raspberry Pi.
Збірка підтримує різні протоколи віддаленого доступу, включаючи Microsoft Remote Desktop, Citrix, Thinlinc,  VMware, Parallels 2X, Iceweasel і навіть x3270. Образ підтримує WiFi і VPN.
Завантажити образ можна звідси:
Записавши образ, вставляєте SD-карту в Raspberry, під’єднуєте клавіатуру, мишу і дисплей, щоб отримати повноцінну термінальну станцію – тонкого клієнта. Логін і пароль для першого запуску ”root”, а надалі рекомендується їх змінити.
(За матеріалами EN: rpitc.blogspot.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting