Creator CI20 - конкурент Raspberry Pi - приймає виклик з DIY на мікро-ПК
Рейтинг статті: / 7
НайгіршеНайкраще 
 Creator CI20Фірма Imagination в даний час захоплена новим 65-ти доларовим  комп'ютером Creator CI20, який надає бездротовий доступ до Інтернету, встановлену операційну систему та графічні можливості 1080p.
CI20 є повнофункціональним комп'ютером з можливостями Wi-Fi, який працює на Android 4.4 або Debian 7 Linux. Комп'ютер можна використати для розумної електроніки, роботів і продуктів домашньої автоматизації.
 Creator CI20-1
Асортимент дешевих бортових комп'ютерів, започаткований Raspberry Pi за $25, допоміг втілити концепцію відкидної фурнітури в реальність в домашній майстерні. Такі плати використовують для створення переносних пристроїв, роботів, безпілотних літальних апаратів, медичних приладів та інших розробок розумної електроніки.
Кожна плата відрізняється за своєю природою. Особливістю функцій Creator CI20 є потужне графічне ядро PowerVR SGX540, яке може обробляти відео 1080p на швидкості 60 кадрів в секунду, так що можна запустити відео високої чіткості через плату. Функція Wi-Fi b/g/n допомагає отримати за допомогою плати потокове мультимедіа.
Компанія Nvidia і Advanced Micro Devices також випустили подібні комп'ютери з потужними графічними ядрами, але вони дорожчі. Nvidia і Imagination конкурують за графіку в смартфонах і планшетах.
Також можливо підключення монітора до Creator CI20 через порт HDMI, який підтримує дозвіл 2К 2048х1536 пікселів, що трохи вище, ніж стандарт високої чіткості.
 Creator CI20-2
Важливо відзначити, що CI20 поставляється з процесором на основі архітектури MIPS, яка використовується в недорогих мобільних пристроях, телевізорах, переносній електроніці. MIPS належить Imagination і його архітектура відрізняється від ARM, яка використовується на більшості плат розробників і x86, який використовується на платах від Intel і AMD. Проблеми з сумісністю програм в планшетах Android знищили процесори MIPS в минулому.
Компанія не відразу коментувала, чи буде CI20 підтримуватися Arduino, найпопулярнішою платформою програмного і апаратного забезпечення розробок, яка використовуються для визначення функціональності обладнання.
Плата спочатку буде стане доступною в Європі до кінця січня, заявили в Imagination.
Менша MIPS на основі плати розробника називається Newton2 і доступна для переносних розробок, хоча її графічні можливості слабкіші, ніж у Creator CI20.
Опис продукту
Процесор Ingenic JZ4780 є SoC з ультра низьким енергоспоживанням, що оснащений MIPS32 на основі двоядерного CPUclocked 1,2 ГГц. Також підтримується PowerVR SGX540 GPU і є як SIMD, так і FPU набори інструкцій.
 Creator CI20-3
Imagination Technologies пояснює трохи більше:
"MIPS Creator CI20 має багато додаткових комунікаційних і мультимедійних можливостей. На вершині: швидке підключення Ethernet, CI20 є одним з небагатьох макетних плат на ринку, яка пропонує як високошвидкісний Wi-Fi (802.11 b/g/n) так і з'єднання Bluetooth  4.0.
Крім того, DEV плата Creator CI20 є мультимедійним пристроєм, яке має OpenGL ES 2.0-сумісний PowerVR SGX650 GPU і виділену апаратні засоби відеопам'яті для набору кодеків, в тому числі MPEG-4, H.264, VP8, MPEG-2, RV9 і інших, що робить плату ідеальною для HTPC-ентузіастів.
Ви також отримаєте два порти USB (EHCI і OTG) і багато іншого периферійних входів/виходів (GPIO, SPI, I2C, IrDA, JTAG і т.д.). Роз'єм HDMI призначений для підключення до екрану монітора і плата поставляється з зовнішнім блоком живлення 5В".
Основні апаратні можливості включають:
 • Ingenic JZ4780, двоядерний процесор 1,2 ГГц MIPS32, SGX540 GPU, 32k I&D L1 кеш, 512k L2 кеш
 • Блок IEEE754 з плаваючою точкою
 • 4 Гб флеш-пам'ять, 1 Гб DDR3
 • Відтворення відео до 1080p
 • AC97 аудіо, через 4-контактне гніздо вхід/вихід і роз'єм HDMI
 • Інтерфейс камери - контролер ITU645
 • Підключення - Ethernet 10/100, 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
 • Вихід HDMI з роздільною здатністю до 2K
 • 2 х USB - хост і OTG
 • 14-контактний роз'єм ETAG
 • 2 х UART, GPIO, SPI, I2C, ADC, роз’єми розширення
На завершення, коротке порівняння плат найпопулярніших мікрокомп’ютерів (англійською):
 Creator CI20-4
(За матеріалами EN: pcworld.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting