Dropbox – чудовий файлообмінник з синхронізацією файлів
Рейтинг статті: / 8
НайгіршеНайкраще 
DropboxЯкщо Ви коли-небудь стикалися з задачею синхронізації файлів на різних пристроях, або була необхідність паралельної роботи декількох користувачів над одними файлами, то Dropbox може стати її рішенням.
Dropbox - програма і online сервіс, що дозволяє користувачам підтримувати в синхронізованому стані зміст каталогів на кількох комп'ютерах, безкоштовно користуватися індивідуальним мережевим сховищем даних (до 8GB), доступним з будь-якого комп'ютера, а також передавати файли через Інтернет.
Користувач зможе отримати доступ до зазначених файлів використовуючи простий доступ через сайт www.dropbox.com (пройти за цією адресою і ввести e-mail та пароль, зазначені при реєстрації)
або ж через клієнт Dropbox
Dropbox також можна використовувати в якості файлообмінника. Для цього не обов'язково передавати пароль доступу до сховища даних іншим особам. Файл для пересилання досить помістити в папку з назвою «Public», що знаходиться в папці "Dropbox", клікнути по ньому правою кнопкою та обрати Dropbox>Copy public link, при цьому в буфер копіюється посилання на файл за яким можна буде його скачати. Далі за допомоги електронної пошти або будь-яким іншим способом передати особі, якій призначений цей файл.
Процес синхронізації відбувається повністю автоматично при оновленні даних на локальному комп'ютері: лише повідомлення сповіщає про це в кутку екрану та з’являється додаткова іконка на значках файлів.
  
Крім вищезазначених функцій, Dropbox має додаткові.
 • Ведеться історія зміни файлів, яка доступна на період останніх 30 днів, що дозволяє в будь-який момент відновити файли, якщо ви щось не так зробили.
 • При випадковому видаленні файлу його теж легко можна відновити
 • Іноді буває більше тисячі файлів в одному проекті, що має часто складну структуру внутрішніх папок і відносних посилань. Можливість працювати з інтернет-проектом у звичному локальному середовищі виявляється дуже корисною, особливо якщо в проекті беруть участь декілька осіб.
 • Високий рівень захищеності сервісу: досягається передачею даних зашифрованим каналом (SSL) та зберіганням даних "у хмарі" теж в зашифрованому вигляді (AES-256).
 • Швидкість завантаження можна обмежити або надати це право самій програмі.
 • Історія зміни файлів ведеться за принципом дельта-кодування, яка полягає в тому, що записується тільки відмінність однієї версії файлу від іншої, що допомагає економити місце на сервері і зменшити трафік.
 • Безкоштовно надається 2Gb простору, надалі робочу область можна розширювати на платній основі.
З недоліків можна відзначити те, що Dropbox не підтримує ні українську, ні російську мови, тому наведемо коротенький алгоритм встановлення.
Початок роботи:
1. Заходимо на сайт www.dropbox.com
2. Завантажуємо програму
3. Процес інсталяції не відрізняється від інших програм
4. При першому запуску пропонується реєстрація та створення робочої області –
погоджуємося, заповнюємо відповідні поля і завершуємо встановлення – в області повідомлень з’явиться відповідна іконка, яка відповідає статусу програми.
Тепер Dropbox повністю готовий до роботи. У будь-якому файловому навігаторі (Провідник, Total Comander) копіюємо файли для публікації, передачі або спільної роботи в папку Dropbox. При завантаженні файлів через браузер, їх розмір обмежується 300Мб. Структура папок в Інтернет повністю повторює локальну.
Якщо необхідно, встановлюємо додаткові властивості для каталогів. Є можливість надати спільний доступ для інших користувачів (на каталоги, не на окремі файли). В контекстному меню файлового навігатора з’явиться пункт Dropbox>Share this folder… .
Впишіть електронну пошту користувача і він отримає повідомлення з доступом до ваших файлів.
Також слід вказати про один нюанс використання Dropbox. В ліцензійній угоді зазначено, що завантажуючи файли, користувачі не надають компанії повне право доступу на них, але для повноцінної роботи та інтеграції з іншими сервісами, певний рівень доступу у Dropbox все ж  повинен бути (напевно це також зроблено для відповідності ресурсу законодавству про авторське право DMCA). Якщо користувач хоче бути стовідсотково впевненим, що ніхто не отримає доступ до його файлів, то Dropbox для нього не підходить.
Підведемо підсумки, що дає Dropbox для IT-спеціалістів:
 • Сервіс побудований на основі хмари Amazon EC2+S3
 • При обміні файлів FTP-протокол не використовується
 • Повна підтримка https + SSL
 • Dropbox підтримує всі сучасні операційні системи: Windows XP і Vista (32 і 64 біта), Mac OS X Tiger і Leopard, Linux: Ubuntu 7.10 і вище; Fedora Core 9 і вище, Mobile (iPhone, iPad, Android, BlackBerry)
 • Ведеться історія, яка дозволяє відновити будь-яку версію файлу протягом 30 діб
 • Добре налагоджена оптимізація трафіка. Передаються тільки змінені блоки в файлах
 • Відсутність проблем з адаптацією існуючого Desktop програмного забезпечення з новим сервісом. Сумісність забезпечується найпростішими операціями копіювання файлів. Все раніше придбане ПЗ (Photoshop, CorelDraw, AutoCAD ...) починає працювати як елемент корпоративної інтернет-системи.
Автор Євген Курішко, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting