Пошук FTP-серверів та моніторинг їх ресурсів
Оценка пользователей: / 5
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Далеко не всі FTP-сервери індексуються відомими пошуковими системами і в той же час вони залишаються досить розповсюдженим місцем збереження файлів. Однією із програм, які дозволять Вам знайти FTP-сервери, а також виконати моніторинг їх ресурсів та надалі вести спостереженнях за змінами файлів, є FTPinfo. Цінність цієї програми в тому, що вона знаходить FTP-сервери та “розшарені” ресурси не лише в локальній мережі, а і в Інтернеті. Покажемо на практичному прикладі як це зробити.

Елементи інтерфейсу програми наведені на рис. 1:

Виявити встановлені FTP-сервери зазвичай можна на студентських комп’ютерах, на локальних комп’ютерах співробітників різних фірм та організацій. FTPinfo шукає сервери в заданому діапазоні IP-адрес. Спробуємо визначити, наприклад, діапазон адрес комп’ютерів, які “оточують” Національний університет ім. Т.Шевченка. Спочатку знайдемо закріплену за сайтом університету статичну IP-адресу. Через Google легко знаходимо URL сайту університету: univ.kiev.ua. Запускаємо вікно командного рядка (Пуск → Виконати → cmd) і набираємо: ping univ.kiev.ua (рис. 2).

Навіть якщо сайт не відповість на нашу команду – DNS все ж поверне вам необхідну IP-адресу (рис. 2), навколо якої ми і будемо шукати FTP-сервери. В нашому випадку це 91.202.128.71.

Наступним кроком через меню програми (рис. 1) Сервера → Поиск новых серверов відкриваємо вікно пошуку серверів, панель інструментів якого показана на рис. 3.

Натискуємо кнопку додавання діапазону адрес і у вікні налаштування пошуку FTP-серверів (рис. 4) задаємо діапазон адрес нижче і вище знайденої адреси сайту університету. Ставимо позначку пошуку тек загального доступу (Поиск расшаренных каталогов), що дозволить знайти не лише сервери, а і інші “розшарені” ресурси. Можна також додати інші порти для серверів, наприклад 3128 і 2121, окрім стандартного 21 порта, а також вказати, якщо пошук виконуватиметься через проксі-сервер (рис. 4). Натискуємо OK, щоб заданий діапазон адрес з’явився у вікні пошуку серверів. При необхідності додаємо також інші діапазони пошуку.

Запускаємо пошук серверів і спостерігаємо за відсотками виконання та знайденими ресурсами (рис. 5).

У вікні вказується на якому порту знайдено FTP-сервер, їх відсутність на тих адресах, які перевірились, а також наявність “розшарених” тек, до яких не закритий доступ файрволом. Виявлені ресурси копіюються в головне вікно програми (рис. 6), в якому відображається процес сканування вже знайдених серверів: кількість файлів на сервері, в тому числі нових, загальний обсяг знайдених файлів, час сканування, швидкість доступу. Кожен рядок відповідає одному серверу, або одному комп’ютеру з “розшареними”  ресурсами, а колір рядка сигналізує про доступність ресурсів або наявність змін в порівнянні з попереднім скануванням. Поки не завершилось опитування сервера він недоступний для перегляду.

Недоступність сервера може бути тимчасовою і зумовлена, наприклад, блокуванням нашого опитування при пошуку. Тому рекомендується спробувати під’єднатися до уже знайдених серверів за допомогою раніше розглянутих FTP-клієнтів. Переглянути ресурси на вибраному сервері або комп’ютері можна через файловий менеджер, який відкривається через меню інструментів програми (рис. 1). Двічі клацнувши мишею на вибраному сервері (рис. 6) відкриваємо вікно зі списком змін на сервері (рис. 7). В нашому випадку у вікні відобразились файли конспекту лекцій з оптики, які мають статус “новий”. Для завантаження вибраних файлів необхідно у вікні менеджера файлів або у списку змін (рис. 7) вибрати необхідний файл і запустити завантаження з контекстного меню, або скористатися комбінацією клавіш Ctr +L.

Вікно завантажень (рис. 8) при цьому автоматично не відкривається і для спостереження за ходом завантаження файлів виберіть відповідну кнопку на панелі інструментів (рис. 1).

Щоб мати можливість дозавантажити файл, а також використати для завантаження кілька потоків скористаємось майстром завантажень. Налаштування зовнішніх менеджерів завантажень здійснюється через меню Опции → Настройка программы → Внешний менеджер закачек панелі інструментів програми (рис. 1), вказуємо шлях до файлу майстра завантажень (рис. 9), а також в рядку параметрів записуємо використаний макрос (приклад наведений під рядком параметрів).

Розглянуту програму можна безкоштовно завантажити із сайту розробника: http://www.ftpinfo.ru/download.html

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting