3 онлайн сервіси проектування електронних схем
Оценка пользователей: / 11
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Онлайн сервіси проектування електронних схемВсе частіше і частіше виробники електронних компонентів додають до своїх сервісів і безкоштовний розрахунок схем електронних пристроїв різного призначення.
З власного досвіду розумієш наскільки є складним пошук відповідного компонентного рішення – потрібно перелопатити безліч сайтів виробників, порівнювати параметри компонентів, приймати рішення у можливості їх використанні у тій чи іншій схемі включення каскадів і т.д. Виробники, розуміючи ситуацію ринку, та спираючись саме на міркування спрощення життя інженерам, реалізували примітивний та в той же час дуже корисний інструмент – Online Schematic Design Tool. Більшість поважаючих себе виробників аналогової та цифрової схемотехніки мають на офіційних сайтах такого типу розділи.
Мотивації виробників основані на тому, що при проектуванні за допомогою їхньої власної програми, будуть застосовані схемні рішення тільки з компонентами конкретної компанії, тобто значна вигода у конкуренції з найближчими сусідами цієї ланки ринку.
З іншого боку, такого виду симулятори схем дають наглядне розуміння процесів які відбуваються у тому чи іншому виконанні поставленої задачі. Використання графіків, діаграм, поєднання з datasheet на кожний компонент.
Третій аспект використання – постійне оновлення бази компонентів, поновлення електричних схем того чи іншого рішення, чи то блок живлення, чи то підсилювач, чи просто електронний ключ.
Один з лідерів на ринку напівпровідникових приладів National Semiconductor пропонує для розробників потужну систему проектування WEBENCH Designer Tools. Дана система проектування завдяки набору потужних алгоритмів дозволяє здійснювати проектування фільтрів, потужних драйверів для діодів, реалізації сенсорних додатків, аналогово-цифрових перетворювачів, ПЛІС, підсилювальної техніки, джерел живлення та фазово-залежних пристроїв. Набір компонентів включає в себе інформацію про більш, ніж 21000 компонентів, їх ціну, наявність та можливі модифікації:
Всього за лічені хвилини можна вибрати тип схеми, задати всі параметри та отримати реальне схемо технічне рішення:
Інший сервіс пропонує Fairchild Semiconductor. Цілий розділ на web-ресурсі цього гіганта напівпровідників присвячений онлайн проектуванню електронних схем. У розділі Design Tool можна знайти програми для розрахунку джерел живлення, правильного включення MOSFET-транзисторів, перетворювачів DC-DC, програму для розрахунків теплових втрат в залежності від конкретного режиму роботи компонентів. Але основною відмінністю сервіса є те, що розраховується лише каскади живлення, як силові так і слабо точні. Даний сервіс потребує обов’язкової реєстрації на ресурсі, що не завжди зручно для пересічного користувача.
Зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дає змогу швидко та без втрат на вникання в суть змінювати потрібні параметри вибраного типу схеми:
На всіх етапах проектування подаються докладні ілюстрації, які пояснюють принцип роботи кожного пристрою:
В результаті отримуємо готове схемо технічне рішення:
Для перевірки роботи пристрою можна подивитися осцилограми на постійному чи змінному струмі:
Компанія NXP Semiconductors у своєму арсеналі також має потужний додаток проектування електронних схем. Його ресурс дозволяє проектувати силові схемні рішення як для низьковольтних і малопотужних схем, так і для високо потужних рішень, схемо технічні рішення живлення світло діодів та підсвічення, швидкодійних АЦП та НВЧ аналогових пристроїв.
Кардинально відмінний підхід – немає крокового алгоритму задавання параметрів. Усе можна змінювати, переходячи від вкладки до вкладки у вікні:
Технології online-проектування - це значний крок у розвитку інженерних ідей. Вседоступність та простота використання робить ці рішення просто незамінними у арсеналі сучасного інженера-радіотехніка.
Автор Сергій Боднарчук, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting