Як боротися з ризиками безпеки WiFi при підключенні до публічної мережі
Оценка пользователей: / 7
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Ризики публічних WiFiБагато людей знають, що підключення до громадської незахищеної бездротової мережі може мати серйозні ризики. Відомо, що таке підключення відкрите для всіх способів крадіжки даних, зокрема, паролів і особистої інформації.
Однак, є методи, які можуть бути використані для підсилення Вашої безпеки навіть при використанні незахищених громадських хот-спотів.
Дотримувайтесь хоча б мінімум правил безпеки при роботі з відкритою WiFi мережею. Давайте розглянемо детальніше ризики безпеки WiFi мереж загального користування, а також рішення для боротьби з цими ризиками.
Ах! Мої радіоканали!
Проблема незахищеної бездротової мережі є частиною роботи рації. На жаль, спеціально призначене для цього радіо не буде транслювати в певному заданому напрямку. Воно посилає інформацію через радіохвилі у всіх напрямках.
У результаті, хто-небудь поблизу потенційно може забрати дані, передані бездротовим радіо, і якщо ці дані незахищені, то вони можуть бути прочитані. Безпека роботи WiFi забезпечується шляхом шифрування переданих даних. Їх тоді все ще можна зловити, але не можна легко прочитати із-за алгоритму шифрування.
Більшість людей цю проблему в цілому розуміють, але насправді трохи вводяться в оману, бо їм здається, що хтось може просто відкрити блокнот, підключитися до мережі загального користування і дивитися передані паролі. По правді кажучи, отримання даних навіть з мережі загального користування WiFi вимагає певного рівня знань про таке програмне забезпечення, як сканери WiFi, а звичайна людина просто не володіє необхідними навичками. Так, є інструменти, такі як розширення FireSheep для Firefox, які можуть в теорії легко захопити сесії, але на практиці знову ж необхідні деякі технічні знання, щоб зробити щось дійсно шкідливе.
Безпека HTTPS - Ваш друг
Спроби читання даних іноді можуть бути зірвані першою лінією оборони мережі загального користування WiFi - шифруванням сайту або сервісу. Наприклад, при введенні і відправці Вашого пароля мережею, він не повинен бути, а в ідеалі це не повинно бути ніколи, переданий як "звичайний текст". Замість цього його треба зашифрувати за допомогою SSL або HTTPS. Те ж саме стосується всієї потенційно секретної інформації.
Багато сайтів будуть автоматично перемикатися на HTTPS при відвідуванні сторінки, яка вимагає для обміну потенційно секретну інформацію. Деякі сайти, такі як Google, Twitter і Facebook, надають Вам можливість залишатися в HTTPS весь час. Ви можете зменшити ризик при використанні мережі загального користування, переконавшись, що будь-який сайт, на якому Ви вводите потенційно вразливу інформацію захищений. Зазвичай це дуже просто: подивіться чи є "HTTPS" префікс в URL. Якщо Ви знаходитесь в мережі загального користування і сайт не захищений, то просто почекайте, поки будете вдома, перш ніж вводити будь-яку важливу інформацію.
Використовуйте VPN
Хоча HTTPS може бути надійним, але це залежить від реалізації веб-сайту, що Ви не в змозі контролювати. Погано спроектований HTTPS-сайт може мати величезні діри в безпеці - і зовсім не розумно припустити, що сайт повністю безпечний тільки тому, що він популярний.
VPN є відмінним способом зробити публічний WiFi безпечним для Вашого користування 100% часу. VPN означає віртуальні приватні мережі і це метод створення захищеного з'єднання навіть на громадських незахищених мережах. Замість безпосереднього підключення до Інтернету, підключаються до певного сервера, який сам підключений до Інтернету. З'єднання між пристроєм і сервером здійснюється у зашифрованому вигляді, тому надана Вами інформація захищена, навіть за незахищеним WiFi.
Є досить багато різних способів налаштування VPN, але простіше за все скористатися  повністю безкоштовними послугами VPN для захисту Вашої конфіденційності. Безкоштовне використання VPN, як правило, обмежене певною кількістю трафіку за день чи місяць, після чого Ви повинні будете заплатити для отримання додаткової пропускної здатності. Швидкість Вашого з'єднання також може різко зменшитись, якщо Ви не заплатили.
Тунель для безпеки
Інший поширений метод створення захищеного з'єднання навіть на громадських WiFi є використання тунелювання. Залиш свою лопату в сараї - цей метод забезпечує сервер, здатний підтримувати SSH протокол.
Тунелювання - використанням різних мережевих протоколів: процес розміщення пакета, відправленого через спеціальний протокол мережі, в іншому пакеті. У разі SSH-тунелювання, всі пакети повинні бути розміщені всередині SSH-пакетів, які зашифровані. Пакети потім відправляються у зазначений SSH-сервер.
Цей метод може також використовуватися для боротьби зі спробою блокувати доступ до певних веб-сайтів, і зручний, якщо Ви знаходитесь на точці доступу WiFi, яка намагається запобігти безкоштовному доступу до певного змісту. Ви можете тунелюватися або за допомогою віртуального сервера або з допомогою Ваших власних серверів, які, ймовірно, залишились вдома.
Висновок
Кращий спосіб переконатися, що Ваша інформація не перехоплена при використанні загальнодоступної мережі WiFi - це не посилати з неї конфіденційну інформацію. Це не завжди зручно, тому приведені вище методи можуть забезпечити додаткову безпеку.
З трьох методів, спиратись на HTTPS, безумовно, найгірший спосіб, тому що шифрується тільки конкретна інформація і ця інформація призначається сайту, а не користувачу. Тим не менш, це краще, ніж нічого.
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting