Розроблена революційна плазмова антена
User Rating: / 6
PoorBest 
Saturday, 18 December 2010 21:43
There are no translations available.

Антени, що використовують плазму для фокусування пучків радіохвиль, можуть допомогли впровадити надшвидкі бездротові мережі.
Перед від'їздом на роботу вранці Ви завантажуєте на смартфон останній епізод телесеріалу. Ви легко добираєтесь нароботу, незважаючи на туман, завдяки присутнього в автомобілі радіолокаційного та інтелектуального програмного забезпечення транспорту, яке автоматично проведе Вас через всі пробки. Дозволить Вам вчасно прибути на презентацію, на якій відео високої чіткості Вашого планшетного комп'ютера в режимі реального часубуде бездоганним.
Таке бачення майбутнього вже недалеке завдяки новому типу антени, що використовує плазму, яка складається тільки з електронів. Це може революціонізувати високошвидкісний бездротовий зв'язок, мініатюрні радари і навіть енергетичну зброю.
Існуючі направлені антени, які передають радіохвилі високої частоти, вимагають дорогих матеріалів або точного виробництва. А нова антена, так звана плазмова кремнієва антена (PlasmaSiliconAntenna), або скорочено PSiAN, спирається на існуючі недорогі технології виробництва кремнієвих кристалів. Запропонована антена була PlasmaAntennasofWinchester, Великобританія.
PSiAN складається з тисяч діодів на кремнієвому кристалі. При активації кожен діод генерує хмарку електронів - плазми - близько 0,1 міліметра в поперечнику. При досить високій щільності електронів кожна хмарка відбиває високочастотні радіохвилі, як дзеркало. Вибірково активуючи діоди, можна змінювати форму області відбиття, щоб зосередити і направити пучок радіохвиль. Ця можливість "формування" пучка антени має вирішальне значення для надшвидких бездротових застосувань, тому що вони можуть зосередити потік високочастотних радіохвиль, які швидко розсіюються за допомогою звичайних антен.
"Формування променя антени є ключовим для впровадження нового покоління високошвидкісного передавання даних в бездротових застосуваннях", говорить, AnmolSheth, з Intel Labs в Сіетлі. "Без формування пучка антені буде важко масштабуватися до рівня щільності бездротових пристроїв, який ми очікуємо в майбутніх будівлях."
Є два типи плазмової антени: напівпровідникова або твердотільна антена, іншими словами, PSiAN і газова антена. Обидві можуть відповідати всім вимогам, але твердотільна антена є кращою, оскільки вона більш компактна і не має рухомих частин.
Це робить її привабливою для використання в новому поколінні надшвидких Wi-Fi, відомого як Wi-Gig, стандарт який, як очікується, матиме швидкість передачі від 1 до 7 Гбіт/с - достатньо швидко, щоб завантажити телевізійні програми за секунди. Wi-Gig вимагає більш високих частот радіохвиль, хоча б  60 ГГц, а не 2,4 ГГц, що використовує Wi-Fi. Сигнали на цих частотах розсіюються досить швидко, якщо вони не концентруються.
Ян Рассел, директор з розвитку бізнесу плазмових антен, говорить, що PSiAN досить мала, щоб поміститися усередині мобільного телефону. "Більш високі частоти означають коротку довжину хвилі, а, отже, менші розміри антени," говорить він. Антена фактично стає дешевшою, оскільки потрібно менше кремнію."
Антени не повинні підняти які-небудь питання охорони здоров'я, оскільки вони підпадають під дію існуючих норм безпеки. Вузький пучок означає ще менше випромінювання, ніж існуючих всенаправлених антен.
Поруч з прискоренням Wi-Fi, плазмова антена може також прийти в автомобілі з недорогими мініатюрними радіолокаційними системами, щоб допомогти водіям уникати зіткнень. Їх міліметрові хвилі можуть бути використані, щоб "бачити" крізь туман або дощ, а інший набір антен дозволить слухати в режимі реального часу оновлення про рух та дорожні умови.
Американські військові також зацікавлені в плазмових антенах на твердому тілі для використання в більш просунутій їх версії так званого "пучка болі", зброї під назвою Active Denial System (ADS). ADS болісно нагріває шкіру людини з пучком радіохвиль 64 ГГц. Але сьогодні реальна конструкція має 2-метрову ширину, механічно керовані антени встановлюються на криші«Хаммера».
Перехід же на легкі невеликі плазмові антени дозволить вузьким пучком вибирати ціль з кількох людей відразу.
Тед Андерсон з HaleakalaR&D, розміщеної в Брукфілд, штат Массачусетс, був залучений до розвитку антен газової плазми протягом багатьох років. Він стверджує, що хоча “тверда”версія компактна, вона обмежена високими частотами, що робить певні програми складнішими. Наприклад, маршрутизатор Wi-Gig, який працює на 60 Ггц, буде не в змозі проникнути через стіни. Сигнали замість цього повинні будуть відбиватися від поверхні для проникнення в кожну кімнату будинку.
"Антени напівпровідникової плазми будуть працювати тільки на високих частотах, між 1ГГц і 100ГГц", говорить Андерсон. "Теоретично, ми не бачимо обмежень верхньої чи нижньої межі для антен іонізованого газу в радіочастотному спектрі".
Рассел вірить, що PSiAN може бути комерційно доступною вже протягом наступних двох років.
(Джерело EN: newscientist.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting