FreshTel та Intellecom - українські 3G-оператори за технологією WiMax
User Rating: / 6
PoorBest 
There are no translations available.

Незважаючі на великі літери 4G на рекламних бігбордах із задертою спідницею, мобільний WiMax не є "технологією четвертого покоління".

Для початку варто розібратися, що таке 3G та 4G.

Те, що нам відоме як 3G, описується в International Mobile Telecommunications-2000 (IMT-2000) – специфікації, затвердженої Міжнародним телекомунікаційним союзом (International Telecommunication Union). А радіоінтерфейси, які відносять до "третього покоління", описані у рекомендаціях ITU-R M.1457, перша редакція яких була узгоджена ще у 1999 році.

Початково рекомендація описувала п'ять технологій, які відносяться до 3G, проте у 2007 році список був доповнений стандартом IEEE802.16, а отже WiMax став узаконеним третім поколінням мобільного зв'язку.

Що ж стосовно 4G?

Міжнародний телекомунікаційній союз (ITU) планує випустити спеціфікацію IMT-Advanced, яка описуватиме наступне покоління мобільного зв'язку. Осінню 2009 року ITU повідомив, що розглядаються шість технологій у якості кандидатів у IMT-Advanced. Очікується, що ці технології будуть затверджені як справжнє 4G у жовтні 2010 року. До цього ж часу ні одна з існуючих технологій не відноситься до четвертого покоління (це стосується і LTE).

Можливо WiMax є кандидатом у 4G, а затвердження IMT-Advanced лише формальність?

Базова станція FreshTel на торговому центрі «Материк» (вул..Борщагівська)

І так, і ні, бо офіційними кандидатами у 4G є 3GPP LTE Release 10 (та наступні релізи, більш відомі під назвою LTE-Advanced) та IEEE 802.16m, більш відомий як WiMax Release 2. Проте Release 2 стандарту WiMax очікується лише в кінці 2011 року, за даними організації WiMax Forum, яка безпосередньо розвиває цей стандарт зв'язку. Основна мета розробників LTE Advanced - домогтися пропускної здатності до 1 Гбіт/cек. Судячи із всебічної підтримки LTE Advanced у галузі мобільного зв'язку, вже зараз зрозуміло, що вона стане ключовою технологією 4G.

Існуюча ж мережа ТОВ «Українські Новітні Технології» (FreshTel) та ТОВ «Інтелеком» (Intellecom) WiMax Release 1.5 (IEEE802.16e) відноситься (згідно ITU-R M.1457-8) до третього покоління і не є кандидатом на четверте.

Підсумовуючи приведене, на даний момент немає 4G не лише в Україні, але і у світі, а красиві написи 4G на рекламі WiMax варто сприймати виключно як частину бренду компанії.

(Джерело RU: 3g.novostavskiy.kiev.ua)

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting