Як мобільні оператори обманюють абонентів
User Rating: / 17
PoorBest 
There are no translations available.

Українські оператори мобільного зв'язку приховують правду від своїх абонентів. Вони надають своїм клієнтам неповну і не завжди правдиву інформацію про вартість послуг. До такого висновку прийшов регулятор зв'язку НКРЗ. Показовий приклад - так звані нульові тарифи

Рекламний обман

У рекламі оператори великими літерами зазначають, поповниш рахунок - отримаєш місяць безкоштовних розмов. Насправді абонент одержує певну кількість нетарифікованих хвилин. Балакучі клієнти вибалакують їх по три рази на місяць.

Олексій Костусєв, голова АМКУ в ексклюзивному інтерв'ю для UBR сказав: "Верховна Рада України прийняла закон і він набув чинності, що несумлінна реклама сьогодні може нами розглядатися як недобросовісна конкуренція. Тому ці випадки з нулями, які насправді не нулі й багато інших недоговорок мобільних операторів зв'язку, ми будемо жорстко припиняти. Тому що реклама не повинна вводити в оману споживачів ".

Додаткові сервіси - додатковий обман

Попастися на операторські виверти можна і в роумінгу. Розрекламовані сервіси, такі як: переадресація виклику, голосова пошта або отримання СМС про номер, з якого вам дзвонили, можуть обернутися значними витратами. Переадресований дзвінок протарифікують, як вихідний. А якщо у вас включена голосова пошта, ви оплатите вартість часу, протягом якого вам дзвонили інші абоненти і диктували свої повідомлення. Гравці ринку відкидають звинувачення у приховуванні інформації. Кажуть, просто не в змозі всі нюанси вмістити в один рекламний ролик.

Надія Лубніна, начальник відділу зовнішніх зв'язків мобільного оператора говорить: "Реклама не може бути перевантажена інформацією. У будь-якому продукті є певна цінність, його конкретну пропозицію. Є унікальна пропозиція, що пропонується на ринку і ми не можемо в рекламу включити абсолютно всю інформація про тарифний плані. Тому виносимо в рекламу саме основне, те, що вважаємо за потрібне ".

СМС-розсилка як додатковий прибуток компанії

Кожен абонент стільникового зв'язку не раз отримував СМС-повідомлення. Його Вам пропонували відправити друзям. Результат - списані кошти з рахунку. Секрет у тім, що в тексті міститься символ - велика буква "омега", який система операторського білінгу відразу розпізнає як одне повідомлення. Додавши до цього символу текст, написаний кирилицею, з обмеженням у 70 знаків для одного повідомлення, виявите, що кошти зняли з рахунку відразу за кілька СМС. Експерти ринку мобільного зв'язку натякають, що операторам вигідна ця розсилка, і, можливо, вони ж самі й організовують її.

Олена Варганіч, експерт ринку мобільного зв'язку в ексклюзивному інтерв'ю для UBR сказала: "Звичайно ж ці випадки мають розбиратися в судовому порядку. Оскільки це вже не просто маркетинг, а дійсно обман абонентів. Хоча я, наприклад, не пам'ятаю жодного подібного справи проти стільникових операторів, просто люди про це мовчать. Хоча на Заході така практика існує і добре працює ".

Віруси - не хвороба телефону

Розсилати повідомлення, дзвонити на будь-який номер з записної книжки, телефон може і без вашої участі. Якщо він підхопив вірус. Їх сьогодні близько півсотні. Небезпечні вони телефонами з функцією ММС, доступом до Інтернету за технологією GPRS і відповідно мають Java-протокол. І хоча розробники операційної системи ставлять антивірус, все одно радять обмежити використання bluetooth і не відкривати мультимедійні повідомлення сумнівного характеру. А під час відвідування сайтів уважно перевіряти всі повідомлення, які видає ваш телефон. Ще один виверт - реклама. Абонентам пропонують відправити СМС або зателефонувати на короткий номер і отримати мелодію або картинку, проголосувати або дізнатися якусь інформацію. Але вартість цих сервісів або не вказують взагалі, або пишуть дуже дрібно. Результат - списана сума з мобільного рахунку.

Надія Лубніна, начальник відділу зовнішніх відносин мобільного оператора стверджує: "На жаль, як оператор в тих випадках, коли одні абоненти намагаються вчинити шахрайські дії щодо інших абонентів ми не можемо це відстежити. Це просто технічно неможливо. А багато сервісів додаткових послуг з коротким номерами не наші, це наші партнери, які працюють з нами за певним договором ".

Як уберегти свій рахунок від операторських приманок

Від небажаних витрат убезпечать прості поради. Увімкніть автоматичне блокування клавіатури вашого улюбленця. Уважно набирайте номер телефону та перевіряйте формат запису в телефонній книзі. Перед відправкою повідомлень або дзвінків на короткий номер перевірте вартість послуги. Вимикайте переадресації, якщо зібралися у подорож за кордон. Для швидкої перевірки кількість символів для одного смс-повідомлення - 70 символів для кирилиці і 160 - для латиниці. На початку розмови контролюйте момент включення лічильника хвилин. Адже гроші з вашого рахунку будуть знімати і в разі підключення до визначникові номери чи факсу. Також переконайтеся, що дзвінок завершено. Видаліть всі налаштування на MMS-повідомлення, WAP і GPRS, залишивши конфігурації тільки вашого оператора.

Поради експертів мобільного зв'язку для заощадження коштів:

 1. Увімкніть автоматичне блокування клавіатури.
 2. Будьте уважні, коли набираєте номер.
 3. Для швидкої перевірки вартість послуг на сайті оператора.
 4. Вимикайте переадресацію перед поїздкою за кордон.
 5. Після закінчення розмови - упевніться, що з екрану зник таймер.
 6. Контролюйте момент включення таймера відліку розмови, коли телефонуєте.
 7. Якщо на іншому кінці дроту включається факс, натисніть клавішу відбою виклику.
 8. Стежте за реальною кількістю надісланих СМС і не використовуйте символ "омега" без крайньої необхідності.
 9. Залиште налаштування WAP / GPRS / CSD тільки для свого оператора.
 10. Обмежте використання bluetooth, не відкривайте програми і ММС сумнівного походження.
 11. Замовте в оператора послугу деталізації ваших витрат.
 12. Виберіть тарифний план, який вам вигідний і не переходите на кожен наступний, розрекламований оператором.

Автор :   Андрій Нешин

(Джерело RU: realt.ua)

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting