Raspberry Pi з датчиками Vernier і Wolfram Language
User Rating: / 4
PoorBest 
There are no translations available.

Raspberry Pi - Vernier- Wolfram Сьогодні ми подивимося на те, як організувати взаємодію зовнішніх датчиків від Vernier Software&Technology з Pi, використовуючи мову Wolfram.
Навіть при тому, що мова Wolfram на Raspberry Pi з’явилась всього кілька місяців тому, автор статті Боб LeSuer вже досвідчений користувач. Він ад'юнкт-професор хімії в державному університеті Чикаго і, природно, великий прихильник включення технологій в свої дослідження.
Ключ
У своїх лабораторних класах Боб LeSuer використовує інструменти компанії Vernier, яка створює широкий спектр датчиків для збору даних, від акселерометрів і барометрів з датчиками СО2 і рН. Але, що особливо зачепило нашу зацікавленість, це те, що Боб придумав ідею під'єднати ці датчики до Raspberry Pi, використовуючи мову Wolfram!
Тому, звичайно, ми повинні цим поділитися з Вами.
Устаткування, яке Вам знадобиться:
Взагалі, датчики мають власний роз'єм, однак Ви можете купити адаптер під назвою Go!Link для під’єднання датчиків через порт USB:
Raspberry Pi - Vernier- Wolfram -1
Розробники з Vernier забезпечили відкритий SDK, який дозволяє кінцевим користувачам включати датчики Vernier в будь-яку кількість додатків.
Після установки SDK (в якому необхідно виконати трохи тонкого налаштуваня) і навчання трохи більше програмуванню на C, ніж автор знав до цього, він зміг отримати ряд датчиків, що функціонують на RPi.
Установка SDK
По-перше, завантажте з Vernier Software Development Kit для Linux.
Самою важкою частиною цього проекту є компіляції бібліотеки GoIO, яка, на жаль, не працює на RPi відразу. Дотримуйтесь інструкцій з розпакуванню стисненого файлу, але перед запуском скрипта треба зробити дві зміни.
Потрібно додати кілька рядків коду, щоб змусити його працювати на RPi.
У config.in додати рядок:
AC_CONFIG_MACRO_DIR([m4])
І один рядок додати в Makefile.am:
ACLOCAL_AMFLAGS= -I m4
Після того, як зробите ці зміни, можна запускати компіляцію і будьте терплячими, бо компіляція на RPi дуже повільна.
Побудова бібліотеки MathLink
SDK поставляється з прикладом програми, яка може використовуватися для читання з датчика. Автор використовує велику частину цієї програми, щоб зробити програму з підтримкою MathLink, яка містить три функції: getLibVersion, getDeviceInfo і getSimpleMeasurement. Перша надає Вам версію SDK (наприклад, 2,53). Друга надає назву датчика, підключеного в даний момент до з'єднання Go!Link і включає в себе одиниці вимірювання значення, які будуть повідомлені getSimpleMeasurement.
Якщо зацікавлені в тому, щоб прямо зараз перевірити, що система працює, то налаштуйте SimpleMeasurement читати від датчика протягом 1 секунди і повідомляти середнє значення.
Були використані код C і код шаблону MathLink для створення функцій getLibVersion, getDeviceInfo і getSimpleMeasurements, якими можна скористатися в Mathematica. Завантажте ці два файли і компілюйте їх за допомогою наступної команди:
mcc -o vernier vernier.c vernier.tm -I/usr/include/GoIO -lGoIO
Переконайтеся, що бібліотека GoIO прив'язана і що каталог /usr/include/GoIO входить в шлях пошуку.
Простий інтерфейс Mathematica
А тепер перехід на мову Wolfram, і Ви зможете динамічно оновлювати показання сенсора за допомогою наступного коду:
Raspberry Pi - Vernier- Wolfram -2
Raspberry Pi - Vernier- Wolfram-2a
Зверніть увагу, що код навіть постійно оновлюється з відповідними показаннями, як тільки Ви поміняєте датчики!
Крім того, Ви можете зробити оновлення діаграми в режимі реального часу, як показано нижче, використовуючи, наприклад, датчик освітленості:
info = StringSplit[getDeviceInfo[], ","]
Dynamic@ListPlot[data, PlotLabel -> info[[4]],
Frame -> {True, True, False, False}, FrameLabel -> "Time (s)",
"Light " <> info[[5]]]

Raspberry Pi - Vernier- Wolfram-3
Raspberry Pi - Vernier- Wolfram-3a
Вершина айсберга
Ясно, що це тільки початок чогось дуже цікавого. Автор ще грається з оптимізацією коду, щоб прискорити вимірювання, і багато роботи належить зробити для візуалізації та з даними після їх отримання.
Ви помітили, що автор бере як належне той факт, що він взагалі ніколи не робить калібрування на будь-якому зі своїх датчиків. Це одна з переваг використання датчиків Vernier - SDK містить інформацію калібрування і дозволяє кінцевому користувачеві безпосередньо зайнятися збором даних.
(За матеріалами EN: bobthechemist.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting