Легко і просто керуємо Lego-роботом з під ОС Android
User Rating: / 20
PoorBest 
Friday, 14 February 2014 08:17
There are no translations available.

LEGO AndroidНапевно кожен у дитинстві мріяв про ті самі кубики Lego. Для багатьох це назавжди залишилося лише дитячою мрією.
Сьогодні ж в будь-якому супермаркеті можна не тільки побачити, але й купити конструктор Lego. Діти і дорослі, сидячи на підлозі, готові день і ніч безперервно його збирати.
LEGO Android-1
Компанія LegoGroup значно розширила діапазон ігрових консолей. Це і підкорювачі космосу, і відважні пожежники, і благородні пірати, і багато інших героїв фільмів і серіалов. Набори Lego дуже реалістичні: поршні двигуна обертають колеса боліда і він мчить вперед. Конструктори Lego допомагають розібратися у взаємодії механічних елементів.
Особливу заздрість викликають набори Lego Mindstorms, які дозволяють створювати і програмувати справжніх роботів.
Старий добрий Lego Mindstorms NXT
З 2006 року данська компанія LegoGroup активно почала розвивати курси для навчання дітей як основам механіки та конструювання, так і введенням в робототехніку і програмування. Цими курсами займається окремий підрозділ компанії - LegoEducation.
Як виявилося, Lego Education це не тільки курси для дітей та дорослих, а й навчальні набори. Основу цих наборів складає набір Lego Mindstorms. Також слід відзначити позитивні відгуки вчених з університету в Кембриджі, які взяли собі на допомогу Lego-роботів.
Серія Lego Mindstorms була вперше представлена в далекому 1998 році. У 2006 Mindstorms NXT, а в 2009 - Mindstorms NXT 2.0. У квітні 2013 року в Києві було представлено новий Lego Mindstorms EV3.
Поява нової серії EV3 не привід розлучитися зі старим добрим NXT. У силу вступають не тільки економічні міркування, а й привід довести, що NXT може скласти гідну конкуренцію новій серії - «не силою, так умінням».
Даний набір дуже простий у використанні, як і вся продукція Lego.
Який би не був чудовий сам робот, програмна частина (зручна NXTG) має істотні недоліки. ПЗ робота розроблено під ОС MS Windows, що обмежує його використання на мобільних девайсах. Це ускладнює роботу з ним поза домом.
Майбутнє за мобільними девайсами
Огляд ринку цифрових технологій дозволяє стверджувати, що кількість мобільних девайсів, що у розпорядженні сучасної людини, зростає рік від року. На цей час поширено три основних види девайсів: планшет, ноутбук та портативні пристрої. За даними сайту Hi-Tech сили розподілилися таким чином:
LEGO Android-2
Як можна помітити, планшети займають близько 40%. Це найбільший показник для планшетних ПК за всю історію.
Що ж до стільникових телефонів, то безумовно, головну частку ринку завоювали смартфони. Число продажів за 2013 досягло 55 % (за даними сайту Forbes).
Сумісність технологій
Для передачі інформаційних пакетів на блок Mindstorms NXT 2.0 передбачене кабельне підключення через USB порт, а також через бездротове з'єднання Bluetooth.
Мобільні девайси мають великий набір комунікативних технологій – mini USB, Bluetooth, WiFi, 3G та інші.
Наявність пересічень дозволяє говорити про можливість спільного використання мобільних девайсів і модуля Lego Mindstorms NXT 2.0.
Це бездротова технологія Bluetooth.
Android рулить ...
Говорити окремо про мобільні ОС не представляється можливим без вказівки конкретної моделі девайса, тому що девайси продаються з передвстановленою ОС. Її заміна на ньому неможлива. Тому, огляд ринку цифрових технологій автоматично ставить пріоритети і на передвстановлені мобільні ОС.
Зараз на ринку конкурують кілька серйозних ОС. Частина їх вже доживають свої останні дні, але частина - стрімко розвиваються.
LEGO Android-3
За наведеними вище даними можна зробити висновок, що лідером є ОС Android. І дійсно, ця платформа найстабільніша ОС. Android пристрої - недорогі й доступні.
А також величезним плюсом є той факт, що система для розробників надає безліч корисних інструментів і хорошу документацію.
Особливості розробки додатків під ОС Android
ОС Android надає безліч корисних інструментів розробникам. До них відносяться: вбудована база даних SQLite, робота з файловою системою, зручне управління мережею Bluetooth, робота з графічною частиною програми та багато іншого.
Нашим основним завданням є розробка програми для управління Lego-роботом. Так як основними користувачами цього додатка будуть діти, то інтерфейс програми повинен бути простим і наочним. Для того, щоб складне об'єктно-орієнтоване програмування для дитини здалося грою, пропонуємо блоковий інтерфейс для побудови логічної схеми роботи Lego-робота. Для цього можна використовувати DragandDrop інтерфейс.
Як же змусити рухатися елементи так по екрану, як цього хоче користувач?
На щастя, Google пропонує розробникам потрібні ресурси. Залишається грамотно їх використати в нашому випадку. Додаток повинен зчитувати всі натискання, рух, змінювати робочий простір і зберігати дані в базу. При натисканні кнопки "Виконати", дані передаються компілятору. Компілятор, в свою чергу, формує інформаційний пакет з командами для мікроконтролера. Потім цей пакет за допомогою Bluetooth відправляється в блок NXT і робот готовий для виконання своєї місії.
LEGO Android-4
Чим нас порадує Інтернет?
Вивчення матеріалів Інтернеті та GooglePlay, дозволяє зробити висновки, що існує безліч додатків для управління Lego-роботом. Але вони призначені тільки для управління!
Нам же необхідний самостійний додаток, за допомогою якого можна створити алгоритм і реалізовувати його на реальному роботі. Єдиний додаток, який може задовольнити цій умові, - це LEGO MINDSTORMS Commander, але він призначений для Lego-робота EV3, який нещодавно з'явився на ринку.
Робота з Bluetooth
Компанія LegoGroup на своєму офіційному сайті виклала всю необхідну інформацію для створення нашого застосування. Є опис внутрішнього вмісту блоків, сенсорів і протоколів передачі даних.
Нас цікавить тільки «BluetoothDeveloperKit». Всередині 4 файли:
  • LEGO MINDSTORMS NXT Bluetooth Developer Kit.pdf
  • Appendix 1 - LEGO MINDSTORMS NXT Communication protocol.pdf
  • Appendix 2 - LEGO MINDSTORMS NXT Direct commands.pdf
  • Appendix 3 - LEGO MINDSTORMS NXT ARM7 Bluetooth Interface specification.pdf
Управління NXT полягає в наборі певних команд. Розглянемо формат команди:
byte 0: молодша частина довжини команди
byte 1: старша частина довжини команди
byte 2: тип команди
byte 3: команда
byte...: аргументи
Одним із прикладів може бути отримання від NXT рівня заряду батареї:
GETBATTERYLEVEL
Byte 0: 0x00 or 0x80
Byte 1: 0x0B
Return package:
Byte 0: 0x02
Byte 1: 0x0B
Byte 2: Status Byte
Byte 3-4: Voltage in millivolts (UWORD)
Саме таким чином формуються команди для робота. Далі підключаємося до блоку управління і передаємо команди. Підключення не має складнощів і повністю описано все в тій же документації Android. Єдине, з чим довелося повозитися, це створення сокета:
Method met = device.getClass().getMethod("createRfcommSocket", new Class[] { int.class });
BluetoothSocketsendSocket = (BluetoothSocket) met.invoke(device, 1);
Пропонований інструментарій
І ось наш додаток готовий!
Але що ж він вміє? Додаток має досить гнучкі налаштування руху. Користувач може почати роботу з двигунами, так само з датчиками і вбудованим таймером. Так само підтримується налаштування потужностей серво-двигунів, вибір порту підключення, вказівка тривалості виконання в обертаннях, градусах і за часом. Також як і в звичайному програмуванні, доступні оператори циклів і розгалуження.
Додаток також зручний для управління пам'яттю і рівнем заряду акумулятора блоку NXT. Тепер, за допомогою нашого застосування, можна мобільно і швидко створювати алгоритми на нашому Android-пристрої і виконувати їх за допомогою Lego-робота.
Автор Олександр Погребенний, МАН України
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting