Останні оновлення Raspbian
User Rating: / 5
PoorBest 
There are no translations available.

updated Raspbian_1Серед усіх новин минулого тижня дехто помітив, що також випущений оновлений образ Raspbian, і стали запитувати, що знаходиться в ньому. Коротко про це.
Очевидно, що однією з найбільш важливих особливостей цього образу є підтримка Pi Zero (що також є основною причиною, чому не було ніякого шуму про це заздалегідь...), але є ще кілька інших дрібних змін, які застосовуються до всіх версій RPi, тому надаємо список для цікавих.
Node-RED
Updated RPi_1
Додаток Node-RED Інтернету речей (IoT) компанії IBM доданий в даний час - він дозволяє швидко створювати додатки IoT шляхом підключення блоків в графічному редакторі. Автори збираються найближчим часом запустити в блозі повне повідомлення про нього, але, щоб подивитися вже зараз, тут є більш докладна інформація. Для початку, запустіть додаток Node-RED з розділу Programming в головному меню, а потім використайте для редагування веб-браузер для доступу до порту 1880 з адресою свого RPi.
Для установки Node-RED на існуючому образі, скористайтеся APT:
sudo apt-get install nodered
Новий графічний менеджер пакетів
Updated RPi_2
У розділі Preferences (Налаштування) головного меню, ви тепер знайдете параметр для Add/Remove Software. Він запускає модифіковану версію додатку Gnome Packages, який дозволяє додавати і видаляти програмне забезпечення на вашому RPi.
Вікно ліворуч показує список категорій, а вверху є вікно пошуку - введіть пошуковий термін для пошуку конкретного пакету або функції. Програмне забезпечення, яке вже встановлене, з'явиться в списку з галочкою в полі поруч з ним; програмне забезпечення, яке не встановлене, з'являється без позначки - просто натисніть на поле, щоб поставити або зняти галочку, та натисніть Apply (Застосувати), щоб встановити або видалити.
Одним з обмежень є те, що ви можете встановлювати або видаляти тільки в одній "Apply" - після вибору пакета для установки, ви не зможете вибрати інші пакети для видалення одночасно (але можете вибрати установку додаткових пакетів). Точно так само, коли обраний пакет для видалення, ви не можете вибрати інші пакети для установки в той же час.
Вам буде запропоновано ввести пароль для підтвердження будь-яких операцій встановлення чи видалення.
Щоб встановити менеджер пакетів на існуючий образ, використайте APT:
sudo apt-get install pi-package
GPIO Zero
Включені нові бібліотеки GPIO Zero, які значно спрощують доступ до виводів GPIO із сценаріїв Python. Докладніше про це в блозі Бена тут.
Для установки GPIO Zero на існуючий образ, використайте APT:
sudo apt-get install python-gpiozero python3-gpiozero
Оновлений Scratch
Був оновлений Scratch. Зміни включають в себе підтримку загальних інструментів MIDI, покращена підтримка інтерфейсної плати PiFace і виправлений mesh-сервер для Scratch, поряд з деякими виправленннями і дрібними змінами, а також оновлені файли перекладу з японської.
Оновлений Epiphany
Був оновлений веб-переглядач Epiphany - більшість змін є поліпшенням відтворення відео з таких сайтів, як YouTube і Vimeo. Зараз повинні програватися набагато більше відео, ніж у попередніх версіях, і має бути покращена загальна стабільність при їх відтворенні.
Оновлено додаток Raspberry Pi Configuration
Updated RPi_3
Доданий параметр “wait for network” ("чекати мережу") при завантаженні. За замовчуванням, процес завантаження Jessie працює настільки швидко, наскільки можливо, але це може означати, що завантаження завершиться до того, як вже буде підключення до мережі, яке вже запрацює, що може викликати проблеми в деяких додатках, які запускаються при завантаженні. Вибравши даний параметр, завантаження не буде повним, поки не встановиться підключення до мережі, але ціною збільшення часу завантаження, - тому це за замовчуванням відключено, але якщо у вас виникли проблеми з додатками, які потребують мережевого з'єднання, то спробуйте включити даний параметр. Цей параметр також є у додатку командного рядка raspi-config.
Є й інші різні виправлення дрібних помилок, хитрості і поліпшення продуктивності, але цього разу інтерфейс змінюється незначно - все повинно виглядати і вести себе так, як робила попередня версія. Щоб оновити образ, запустіть:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
але майте на увазі, що при цьому не будуть додані нові пакети, перераховані вище, – використайте наведені окремі команди установки apt-get, щоб додати їх.
(Джерело EN: raspberrypi.org)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting