Кіношники засудили "пошуковик" новинних груп
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
31.03.10 22:10
There are no translations available.

Англійський Високий суд правосуддя визнав компанію Newzbin Limited, якій належить однойменний каталогізатор новинних груп Usenet, винною у порушенні авторських прав. Позивачами у процесі виступили голлівудські студії Twentieth Century Fox, Universal, Warner Bros., Paramount, Disney і Columbia Pictures.

Відповідачі намагалися переконати суддю в тому, що їхній сайт є не більш ніж спеціалізованим пошуковим ресурсом, індиферентно ставиться до матеріалів, на які посилається. Однак така позиція не справила на суддю особливого враження, на відміну від фактів, наданими позивачами.

Ті, зокрема, відзначили, що Newzbin має структуру з такими розділами як "Книги", "Програми", "Ігри", "Фільми", "Музика". При цьому, наприклад, "Фільми" підрозділяються на "екранки", "Blu-ray", "DVD" і т.п., що, на думку позивачів, є серйозною ознакою піратства.

Крім того, ряд користувачів Newzbin мали статус редакторів, які, керуючись правилами сайту, давали посилання на фільми і додаткові посилання на сайти на зразок IMDb.

На основі вибірки з 50000 матеріалів, на які посилається каталогізатор, підраховано, що майже всі (99,7%) записів про фільми містять посилання на IMDb, Amazon чи інші ресурси, які свідчать про те, що ці фільми є комерційно доступними.

Відзначається, що на Newzbin були передбачені процедури з видалення посилань на закопіраченні матеріали за заявками правовласників. Суддя, однак, визнав ці процедури "косметичними" і "громіздкими", причому побачив у цьому умисел.

Ці та деякі інші докази, на думку судді, говорять про те, що ресурс схиляв своїх користувачів до порушення авторських прав. Більш того, Newzbin ще й наживався на цьому, пропонуючи, крім безкоштовного членства, також преміум-аккаунти вартістю 30 пенсів на тиждень. У документах суду озвучується оборот компанії за 2009 рік, який склав близько 1млн фунтів стерлінгів; чистий прибуток - 360 тисяч.

Таким чином, вина Newzbin вже доведена, а покарання за цей злочин суддя пообіцяв визначити в самий найближчий час.

Джерело: webplanet.ru

 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting