Схеми мобільного шахрайства: від відвертого обману до «законного»
Рейтинг статті: / 16
НайгіршеНайкраще 

Винахідливість шахраїв не стоїть на місці. Як тільки чергова схема обману стає надбанням громадськості, відразу з'являється нова - хитріша, а іноді і більш продуктивна На сьогоднішній день телефонних обманок розплодилося безліч, правда, в основі, як правило, лежить кілька стандартних і досить простих схем.
Причому є явно незаконні способи витягнути з вас гроші, а є такі, до яких навіть прокуратура підкопатися не зможе. Про деякі з них ми вже писали, а ось ще кілька найпоширеніших.
SMS-вікторина
Надішли як можна більше SMS на номер такий-то і виграй телевізор (машину, поїздку і т.д.)! Знайоме, чи не так? А дрібними літерами приписано, що кожне коротке повідомлення коштує один, два, а то й більше доларів США, і виграє при цьому кожне тисячне. Ось і виходить, образно, що в кращому разі виграєш 100$, витративши при цьому на електронні повідомлення 1000$. Дуже поширений «лохотрон», який все ще знаходить свою аудиторію.
SMS-піддавки
Приходить SMS такого змісту: «Системне повідомлення. Акція! Перекажіть гроші на номер такий-то і отримаєте рівно вдвічі більше! »Безумовно, всі любителі легкої наживи починають пробу з малого - відправляють, скажімо, 10 гривень. Отримують у відповідь 20 гривень. Відправляють 200 гривень - отримують 400. Ух ти, працює! І тут може понести. Відправляють, скажімо, 2000 гривень - все, що було на рахунку, - а у відповідь - нічого. Тільки що з вами зіграли в піддавки з допомогою систем мобільного переказу.
SMS-знайомство
Приходить SMS від нібито дівчини з пропозицією познайомитися. Цільова аудиторія - виключно чоловіки. Починається привітне сюсюкання, спрага швидше дізнатися одне одного ближче. Навіть фотографію вам надсилає ... Загалом, скільки-то повідомлень на незнайомий номер ми відправляємо, а потім дивимося - знову кудись втекла пристойна сума з рахунку. Хтось віртуозно відіграв роль «бажає познайомитися дівчина».
«Поклади на рахунок 200 грн. Маша»
Наймасовіший і важко доказовий варіант шахрайства, з яким стикався ну майже кожен власник мобільного телефону. SMS з проханням: «У мене закінчилися гроші, поповнити мій рахунок. Маша ». Деякі абоненти, особливо люди пенсійного віку, поповнюють рахунок шахраїв, думаючи, що пише хтось із знайомих чи близьких людей. Далі за допомогою систем «мобільний переказ» гроші йдуть на інші телефонні номери шахраїв, щоб не можна було зачепитися за перший відображений номер у телефонах численних жертв.
Віддайте гроші!
Приходить SMS, що оповіщає про надходження коштів на ваш рахунок. Хм ... Через кілька секунд дзвінок. Голос повідомляє, що тільки що помилково переказав гроші не на той номер, і просить повернути за допомогою послуги «Мобільний переказ». Фактично вимагають повернути гроші з вашого користувацького рахунку - який насправді не змінювався. Далеко не кожен абонент стане відразу ж уточнювати свій баланс, а чи дійсно рахунок поповнився?
Хочемо вас обдурити. Підтвердіть
У багатьох операторів існує багаторазова тарифікація послуг для абонентів. Замовляючи послугу, відправляємо SMS-повідомлення на короткий номер. У відповідь отримуємо прохання що-небудь додатково підтвердити (вік, бажання скористатися сервісом, інше). І відповідь на такий запит тарифікується вже з якихось космічним цифр. Знову обман.
Рік безкоштовних розмов!
Дзвонять нібито з радіостанції за спільної акції з вашим оператором. Надішліть коди двох новеньких карт оплати та отримайте рік безкоштовних розмов! Зрозуміло, оператор зв'язку жодних акцій подібним чином не проводить і ваші гроші поповнили рахунки шахраїв. Можуть пропонуватися і різні супервигідний довічні тарифи.
GSM-Клонування
Ваша SIM-карта, побувавши в руках в іншої людини, може бути за допомогою спеціального пристрою скопійована в пам'ять комп'ютера, а звідти - в нову SIM-карту. Піратське обладнання для цих цілей сьогодні можна знайти у вільному продажу в мережі. Причому користувач дубліката вашої SIM-карти - а разом з нею і вашого номера - може діяти тихо і акуратно, з тим щоб ви далеко не одразу виявили необгрунтований систематичний витік грошей з Вашого особового рахунку. Як захиститися? Як і при використанні кредитної картки: ніколи не випускайте свою SIM-карту з поля зору і, тим більше, не віддавайте до рук незнайомцям.
Говорить служба підтримки-1
Дзвінок на телефон, представляються абонентської службою. Вхідний телефонний номер або мобільний, що не визначається. Шановний клієнт, говорить черговий інженер Іван Васильєв. Нашою службою проводиться переведення телефонів на іншу частоту зв'язку (проводяться якісь там технічні роботи та ін.). Номер телефону, баланс, все інше не зміниться, не хвилюйтеся! Наберіть на клавіатурі телефону * 145 ... і т.д. При цьому * 145 * - це початок комбінації цифр, за якою починається переказ грошей з особового рахунку одного абонента на особовий рахунок іншого. Ви добровільно переказуєте гроші в рамках послуги «Мобільний переказ». Безповоротно. Ні оператор, ні міліція вам не допоможуть повернути наївно втрачене.
Говорить служба підтримки-2
Здравствуйте, служба техпідтримки, черговий інженер Василь Іванов. У нас тут виникли технічні проблеми, ваш номер випадково заблокований і неправильно передається інформація визначника номера. Зателефонуйте, будь ласка, на номер (починають диктувати) ... Номер телефону платного сервісу. Тобто за дзвінок на цей телефон з Вашого особового рахунку знімається сума N, яка обмежена фантазією «організаторів служби». Варто знати, що технічні служби операторів стільникового зв'язку не виробляють таких дзвінків в принципі.
Говорить служба підтримки-3
Здраствуйте, служба техпідтримки, черговий інженер Іван Васильєв. Ви змінили тарифний план, не сповістивши нашу компанію стільникового зв'язку (не внесли вчасно оплату, користувалися послугами роумінгу і т.д). Вам необхідно сплатити таку-то суму штрафу, відправивши номер карти оплати на вказаний телефон.
Говорить служба підтримки-4
Техпідтримка, Василь Іванов (дзвінок або смс). Ваш телефон заблоковано, необхідно зателефонувати за таким-то номером. На тому кінці дроту - автовідповідач, який коротко пояснить, що потрібно зробити, щоб не втратити старий номер або підтвердити, що ви й далі будете користуватися послугами цієї мережі. Там, звичайно ж, попросять набрати певну комбінацію цифр для розблокування. Подібна спам-розсилка зазвичай здійснюється масово, у розрахунку на довірливих користувачів.
Родич в біді
Дзвінок від знайомого (товариша по службі) вашого родича або близької людини. Мовляв, трапилася біда (ДТП, вибух, стало погано на вулиці, аварія, інше ПП). Дзвінок з чужого номера, тому що у телефону вашої дружини (чоловіка, дитини, бабусі, тітки, дядьки і т.д.) розрядився акумулятор. Грошей на рахунку мало, а щоб вирішити проблеми, треба ще багато куди телефонувати. Вимагають терміново поповнити баланс незнайомого вам номеру. Швидко! Краще - купити картку поповнення рахунку і продиктувати секретний код. Чистий гра на довірі з безліччю варіацій на тему хвилювання людей за своїх близьких. Особливо дієві нічні дзвінки, та ще коли голос представляється співробітником ДПС або іншої правоохоронної чи силової служби. Є й більш страшні випадки, коли люди стикаються з шантажем і випрошуванням відкатів в продовження теми «ваша дитина попалася на купівлі наркотиків».
SMS-прохання
Приходить SMS приблизно такого змісту: «У мене проблеми, подзвони за номером таким-то, якщо номер не відповість, поклади на нього стільки-то гривень і знову подзвони». Інколи просто приходить повідомлення «Я перебуваю в лікарні, поклавши гроші на номер - потім передзвоню». Не варто відразу кидатися поповнювати рахунок незнайомого номера - швидше за все, це випадок нахабного шахрайства.
Обманний приз
Дзвонить нібито ведучий відомої музичної радіостанції та вітає з виграшем коштовного призу. Щоб отримати приз, потрібно протягом хвилини зателефонувати на такий-то номер радіостанції, де вас ще раз вітають з перемогою. Можливо, що на вас вже накотило почуття радості і ви стали довірливі. На додачу треба лише протягом півгодини купити картку поповнення рахунку та повідомити «Ді-джею» її дані - остання умова, щоб забрати приз, наприклад, для оплати ПДВ. На самій радіостанції, як потім виявляється, ніякої приз вас не чекає.
Наддорогий короткий номер
За допомогою коротких номерів (набір з чотирьох цифр) можна додзвонитися до служби порятунку, на популярні радіостанції, отримати юридичну підтримку, зв'язатися зі страховою компанією, викликати таксі і багато іншого. Такі послуги надають сторонні провайдери за офіційним договором з вашим оператором стільникового зв'язку на взаємовигідних умовах. За надані послуги кожному клієнту оператора стільникового зв'язку провайдер послуг напевно відраховує якийсь відсоток з прибутку. Ви телефонуєте за спеціально вказаним номером за відповідним приводу. Інформацію вам буде надавати чоловік. Детально вас розпитає, візьме хвилину-другу на пошук відповідей на ваші конкретні питання. Ну а потім ви дізнаєтеся, що за розмову з ввічливою дівчиною з рахунку списали кругленьку суму, скажімо 30$ за 10 хвилин розмови! Обман? Та ні, все чесно. При цьому активно використовуються різні хитрі прийоми з приховування інформації про вартість подібних послуг. Так, щоб не можна було притягти до відповідальності за статтею «обман споживача».
Безжалісний обман обманщиком
На електронну скриньку надійшов лист з пропозицією завантажити програму, яка може підібрати секретний код до стодоларової карти оплати. Для цього потрібно в полі програми забити код картки вартістю, скажімо, 10$. Реальні десять доларів спливають до шахрая, а натомість ви отримуєте абсолютно даремний набір цифр.
Брехливий корпоративний тариф
Отримуєте електронне повідомлення від нібито співробітника великої компанії, що відповідає за підключення до корпоративного тарифного плану. Мовляв, при бажанні, за певну мзду порядку 50$ можна підключити і вас на вигідних умовах. На виході обіцяна відправка поштою SIM-карти з довічною безлімітного місцевим зв'язком, активованим міжнародним роумінгом і постійно підтримує баланс на рахунку в розмірі, скажімо, 300$. Причому, в якості оператора зв'язку можна вибрати будь-якого оператора «Великої трійки», оскільки мова йде про підключення до великої транснаціональної офшорної корпорації. Пропозиція дійсна протягом тижня, оскільки йде прийом нових співробітників, і треба все зробити оформлення «під шумок».
Брехливий корпоративний тариф-2
Приватне пропозицію щодо аналогічного тарифному плану. Без підписання якого-небудь контракту. На приватній зустрічі з агентом, передаючи паперові гроші, ви одержуєте на руки реальну SIM-картку. Вона дійсно активована, і на рахунку знаходиться обумовлена сума. Але щастя покупця триває недовго, тому що продавець, отримавши гроші, йде прямо в центр обслуговування абонентів в офісі оператора і, будучи єдиним законним власником номера, просто отримує безкоштовний дублікат SIM-карти, яку він нібито загубив. Та, що залишилася на руках у покупця, стає недійсною.
Брехливий контент-провайдер
На сайті як правило невеликого контент-провайдера вказується ряд цікавих послуг, які можна замовити для постійного використання - доступ до колекцій фільмів, знижки на wap-трафік, послуги встановлення місцезнаходження, хто дзвонить і т.п. Але крім відправки SMS-заявки на короткий номер пропонується набрати ще спеціальний код для її активації. А код виявляється номером, закріпленим за провайдером платних телефонних ліній в країнах Америки, Африки, Азії, Європи і т.д. У підсумку, користувач отримує рахунок за дорогий міжнародний дзвінок. Без права оскарження списаних коштів.
Договір не укладав - все одно плати!
У січні і лютому 2010 року з'явилася нова інформація про повідомлення з вимогою сплатити рахунок за мобільний зв'язок. Хоча договори на зазначені номери люди не укладали. Виявилося, шахраї використовували паспортні дані непричетних до договору людей, згодом пред'являючи їм ті чи інші грошові вимоги.
Відмовитися від спаму дорогого коштує
Приходить SMS, що ви підписані на послугу отримання прогнозу погоди, 7 днів безкоштовно, або на іншу несподівану спам-розсилку. Щоб відключитися, потрібно набрати STOP на такий-то чотиризначний номер. На офіційному сайті оператора про цей номер, звичайно ж, ні слова. І грошей на рахунку помітно зменшиться.
Списання космічної суми за те, що зняв трубку - фантастика?
Дзвінок з незнайомого номера. Варто тільки натиснути клавішу «відповісти», як з рахунку начитав списуватися гроші. У підсумку виявиться пристойна сума. Так само працює і SMS з проханням передзвонити на невідомий телефон. Швидше за все, шахраї підключаються до мережі в іншому регіоні, а на номері активована послуга «дзвінок за рахунок співрозмовника». І списання йде по створеному шахраями спеціально для цих цілей каналу.
На закінчення. Часто до мобільного шахрайства причетні співробітники самих операторів мобільного зв'язку, дилери та особливо контент-провайдери різної величини. Лідерами за шахрайськими зловживаннями сьогодні стають саме контент-провайдери - невеликі фірми, що укладають партнерські угоди з стільниковими операторами з надання додаткових послуг у сфері мобільного зв'язку. Вони орієнтовані на швидке отримання доходу і відхід з ринку.
У зв'язку з цим стільникові оператори почали скорочувати кількість партнерів, які мають право продавати своїм абонентам картинки, відеокліпи, мелодії та інші види контенту для мобільних телефонів. Адже при меншій кількості провайдерів легше стежити за якістю та особливостями переданої інформації.
(Джерело RU: toneto.net)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting