10 пошуковиків, які проникають в глибини “невидимого Інтернету”
User Rating: / 25
PoorBest 
There are no translations available.

"Невидимий Інтернет" відноситься до невидимої частини тому, що його ресурси не індексуються пошуковими системами. Більшість з нас думають, що пошук на таких потужних системах як Google або Bing дозволяє все побачити. На жаль, вони не все можуть, оскільки вони не всесильні: вони просто павуки веб-сторінок, які індексують сторінки, переходячи з однієї на іншу за гіперпосиланнями. Але є деякі місця куди павук не може ввійти. Наприклад, в бібліотечні бази даних, для доступу до яких необхідно ввести пароль. Або навіть сторінки які належать локальним мережам організацій. Веб-сторінки, які динамічно генеруються у відповідь на запит, також часто залишаються непроіндексованими пошуковими роботами.

Пошукова технологія прогресує не щодня, а щогодини. На сьогодні ми вже маємо пошук в реальному часі та можливість індексувати Flash контент і зміст PDF. Але навіть при цьому залишаються великі ділянки Інтернету, на які основні пошукові системи не можуть проникнути. Це, так званий, Deep Net, Deep Web або "невидимий Інтернет"

Щоб отримати більш точне уявлення про характер цього "чорного континенту”, пов'язаного з невидимим для двигунів пошуку Інтернетом, читайте у Вікіпедії про “глибинний Інтернет”. Цифри привернуть Вашу увагу: розмір відкритого Інтернету становить 167 терабайт. "Невидимий" Інтернет оцінюється в 91000 терабайт. Наприклад,  лише в бібліотеці Конгресу США в 1997 році вже було близько 3000 терабайт!

Як нам звернутися до цього пласта інформації?

Про це дана стаття, в якій Ви узнаєте про кілька ресурсів, які дозволять виконати “глибинні занурення” в “невидимий Інтернет”. Деякі з них є спеціальними пошуковиками для індексування інформації в “глибинному Інтернеті”

Infomine

Infomine була створена групою бібліотек в США. Деякі з них: Каліфорнійський університет, університет Вейк Форест, університет штату Каліфорнія, і університет Детройта. Infomine добуває інформацію з баз даних, електронних журналів, електронних книг, електроннихі дощок оголошень, списків розсилки, електронних бібліотек карткових каталогів, статтей, каталогів дослідників, і з багато інших ресурсів.

Пошук можна здійснити за тематичними категоріями, а потім налаштувати подальший пошук за допомогою пошукової сторінки. Infomine є не лише автономним механізмом пошуку глибинного вебу, а й перевалочним пунктом для багато іншої довідкової інформації. Перевірте інші свої інструменти пошуку та основні перехресні посилання внизу.

The WWW Virtual Library

Даний ресурс вважається найстарішим каталогом в Інтернеті, який започаткував Tim Bеrнеrc-Lee -творець Всесвітньої мережі. Таким чином, хіба не дивно, що ресурс знаходить місце в списку невидимих веб-ресурсів? Можливо, але списки WWW Virtual Library мають чимало релевантних ресурсів з досить багатьох питань. Ви можете перейти по вертикалі на категорії або використовувати панель пошуку. Скріншот показує алфавітне розташуванням питань, які охоплюються на сайті.

Intuite

Intuite є UK-centric, і в той же час це один з найповажніших університетів регіону, що надає ресурси для вивчення та дослідження. Ви можете здійснювати пошук за темою чи виконати його за ключовим словом по академічним темам, сільському господарству, ветеринарній медицині. Працює онлайн служба тих фахівців, які робили огляд та індексували інші сайти, що відповідають темам для вивчення і дослідженнь.

Intute також безкоштовно забезпечує більш, ніж 60 онлайн-підручниками, щоб навчитися через Інтернет ефективним дослідницьким навичкам. Навчання організоване крок-за-кроком і відноситься до конкретних питань.

Complete Planet

Complete Planet називає себе “вхідними дверима до глибинного вебу”. Цей безкоштовний і добре продуманий каталог ресурсів дозволяє легко отримати доступ до маси динамічних баз даних, які закриті для пошуку основними пошуковиками. Повний індекс баз даних, проіндексованих Complete Planet, біля 70000 і охоплює від сільського господарства до змін клімату. Крім того, є бази даних, схожі на Food & Drink та військові. Для дійсно ефективного пошуку в “глибинному Інтернеті” варто спробувати параметри розширеного пошуку, де серед інших параметрів, Ви зможете встановити фільтр діапазону дат.

Infoplease

Infoplease - це інформаційний портал з безліччю функцій. Користуючись сайтом, ви зможете задіяти велику кількість енциклопедій, альманахів, атласів та біографії. Infoplease також має кілька відгалужень, наприклад, Factmonster.com для дітей і Biosearch для шукачів лише біографій.

DeepPeer

DeepPeep входить до”невидимого вебу” за допомогою форм запитів до баз даних та інформаційних веб-сервісів. Типові запити відкривають доступ до динамічних але короткоживучих ресурсів, які не можуть бути проіндексовані звичайними пошуковиками. Шляхом індексації баз даних DeepPeep намагається просканувати 45000 форм серед 7 областей. Областями, які охоплюються DeepPeep (бета-версія), є авто, авіаквитки, біологія, книги, готелі, робота та прокат. Тому, що це лише бета-сервіс, то іноді є глюки, наприклад, деякі результати не завантажуються в браузері.

IncyWincy

IncyWincy є пошуковим двигуном для невидимого вебу і він веде себе як мета-пошукова система за допомогою використання інших двигунів пошуку і фільтрації результатів. Він шукає в мережі, каталогах, формах та зображеннях. З безкоштовною реєстрацією Ви можете відстежувати результати пошуку з повідомленнями.

DeepWebTech

DeepWebTech надає вам п'ять пошукових систем (і плагіни до браузера) з певних тем. Пошуковики охоплюють науку, медицину та бізнес. Використовуючи ці теми специфічних пошукових систем, Ви зможете сформувати запит до основних баз даних у Deep Web.

Scirus

Scirus має суто наукову спрямованість. Це двигун для далекосяжних досліджень, який може сканувати журнали, домашні сторінки вчених, навчальні курси, підготовлені до друку матеріали, патенти та мережі інститутів.

TechXtra

TechXtra концентрується на машинобудуванні, математиці та комп'ютерах. Він дозволяє Вам отримати індустріальні новини, оголошення про роботу, технічні доповіді, технічні дані, повний текст препрінту, ресурси для викладання і навчання з відповідними статтями та релевантною інформацією на сайті.

Так само, як і звичайний веб-пошук, пошук серед "невидимого вебу” інколи нагадує пошук голки в копиці сіна. Тільки тут копиця набагато більша. Пошук в "невидимому вебі", безумовно, не є випадковим пошуком. Це глибоко, але не темно тому, якщо Ви знаєте що шукаєте, то кілька ключових слів вже підсвічують в тунелі.

Ви шукали в Invisible Web? Який Ваш кращий інструмент пошуку?

Автор огляду Saikat Basu.

Оригінал статті англійською: 10 Search Engines to Explore the Deep End of the Invisible Web

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting