Bluetooth 4.0 – що він нам приніс?
User Rating: / 5
PoorBest 
Sunday, 13 January 2013 15:01
There are no translations available.

30 червня 2010 року була затверджена базова специфікація Bluetooth 4.0. Ключова особливість цієї версії – використання технології передачі даних з низьким енергоспоживанням (low energy technology).
Необхідно відзначити, що специфікація Bluetooth 4.0 орієнтована головним чином на мініатюрні цифрові пристрої (використовуються в спортивному взутті, тренажерах, мініатюрних сенсорах, що розміщуються на тілі пацієнтів і т.д.) та різні електронні датчики (температури, тиску, вологості і т.д. ), що застосовуються в медичних та промислових системах віддаленого моніторингу.
У новій версії два Bluetooth пристрої зможуть встановлювати з'єднання менш ніж за 5 мілісекунд і підтримувати його на відстані до 100 м. Для цього використовується вдосконалена корекція помилок, а необхідний рівень безпеки забезпечує 128-бітне AES-шифрування.
Відмінності Bluetooth 4.0 і Bluetooth 3.1
Які ж відмінності між Bluetooth 4.0 і Bluetooth 3.1, найбільш часто використовуваної версії Bluetooth на сьогодні. Ці два різних стандарти мають певні особливості і певні норми споживання потужності.
Bluetooth 3.1

Bluetooth 3.1 являє собою невелику зміну основного стандарту Bluetooth 3.0. Абревіатура HS в даномувипадку розшифровується як High Speed — висока швидкість. Її головне нововведення - реалізація технології Generic Alternate MAC/PHY (AMP), що забезпечує можливість передачі даних зі швидкістю до 24 Мбіт/с. Крім того, передбачається використання двох модулів: низькошвидкісного з невисоким енергоспоживанням і високошвидкісного, сумісного зі стандартом 802.11. Залежно від ширини потоку трансльованих даних (або розміру передаваного файлу) автоматично  задіюється або низькошвидкісний (до 3 Мбіт/с), або високошвидкісний модуль. Це дозволяє знизити рівень енергоспоживання в тих випадках, коли не потрібна висока швидкість передачі даних.
Bluetooth 4.0
Нова специфікація використовує покращену технологію, яка допомагає повсякденним гаджетам працювати довше, використовуючи менше енергії. Крім того, Bluetooth 4.0 створює новий клас пристроїв, таких як фітнес-трекери, медичні прилади, брелоки для Вашого автомобіля, і навіть прилади керування домашнім освітленням і т.д..
Це покоління Bluetooth ділиться на дві групи: Bluetooth Smart Ready і Bluetooth Smart. Щоб зрозуміти, чому технологія була розділена, Ви повинні спочатку подивитися на проблеми, які має Bluetooth. Цими проблемами є розряд батареї та постійне з'єднання між підключеними пристроями.
Що таке Bluetooth Smart Ready?
Гаджети з Bluetooth Smart Ready це первинні пристрої, розумні смартфони, ноутбуки і планшети, які можуть отримувати і роздавати сигнали Bluetooth від таких аксесуарів, як колонки, навушники, аксесуари для фітнесу, і навіть медичних приладів, таких як вимірювачі пульсу і електронні термометри. Уявіть собі пристрої з Bluetooth Smart Ready, як великі кораблі, які очікують, щоб відправляти і отримувати дані з невеликих кораблів навколо.
Що таке Bluetooth Smart?
Використовуючи цю аналогію, сукупність невеликих кораблів - це пристрої з Bluetooth Smart. Ці периферійні пристрої підключаються до Bluetooth Smart Ready смартфонів, планшетів і ноутбуків. Bluetooth Smart гаджети можуть залишатися з'єднаними з Smart Ready пристроями, навіть коли вони не використовуються протягом декількох годин або днів. Завдяки Bluetooth 4.0, в якому здійснюється акцент на режимах «активності» і «сну», периферійні Bluetooth Smart пристрої, які не використовуються, можуть залишатися в режимі очікування до нескінченності. Вони також можуть прокинутися з цього сну в одну мить, і будуть готові поділитися даними з Smart Ready планшетом, ноутбуком або смартфоном.
Наприклад, серцевий монітор можна носити протягом декількох годин, він відправить дані на Smart Ready смартфон тільки тоді, коли частота серцевих скорочень досягне певного числа ударів за хвилину під час вправ. Крім того, бездротовий термометр може залишатися з'єднаним протягом декількох днів, але він відправить показання температури в Smart Ready ноутбук тільки тоді, коли цей пристрій буде використано, щоб виміряти температуру дитини.
Bluetooth 4.0 розроблений, щоб розумніше (звідси: Bluetooth Smart) керувати цими з'єднаннями, особливо коли мова йде про збереження енергії. У новому покоління технології Bluetooth 4.0 менше уваги приділяється підтримці постійного потоку інформації. Замість цього, технології Bluetooth 4.0 спрямована на відправку меншої кількості бітів даних, коли це необхідно, а в періоди бездіяльності переводить пристрої Bluetooth 4.0 в режим сну.
Коли два Bluetooth 4.0 пристроїв знаходяться в з'єднанні, вони споживають менше енергії акумулятора, оскільки з'єднання знаходиться в стані спокою. А як тільки з'являються критично важливі дані, то передача поновлюється.
Розробники стверджують, що від стандартної батарейки типу CR 2025, модуль зв'язку Bluetooth 4.0 зможе працювати від 1 до 2-ох років.
Головними перевагами Bluetooth 4.0 є:
  • Низьке споживання енергії
  • Висока швидкість передачі даних: до 24 Мбіт/сек
  • Збільшена дальність дії: понад 100 метрів
Чи зробить Bluetooth 4.0 існуючі продукти Bluetooth застарілими?
Нові ноутбуки, телефони та планшети з Bluetooth Smart Ready будуть працювати з пристроями попереднього покоління Bluetooth. По суті, якщо у Вас є Bluetooth Smart Ready смартфон або ноутбук, Ви можете використовувати його, щоб передавати дані на Вашу бездротову акустичну систему або навушники, які підтримують Bluetooth 3.0.
З іншого боку, периферійні Bluetooth Smart пристрої працюють тільки зі Smart Ready пристроєм. Так що якщо Ви хочете скористатися малопотужними можливостями нового Bluetooth 4.0, Вам знадобляться нові Bluetooth Smart Ready телефони, комп'ютери, планшети.
Які продукти доступні з Bluetooth 4.0?
IPhone4S був першим телефоном, який підтримував Bluetooth 4.0. В даний час Ipad є першим планшетом з підтримкою Bluetooth 4.0. Насправді, кожен основний продукт Apple, включаючи настільні ПК і ноутбуки, що поставлялися минулого року постачається з підтримкою Bluetooth 4.0.
Також Bluetooth 4.0 підтримується в смартфонах LG Optimus 4X HD (лютий 2012 року), HTC One X, S, V і Samsung Galaxy S III (травень 2012 року), Explay Infinity (серпень 2012 року), HTC One X + (2012), HTC Desire C, HTC Desire V, Google Nexus 7 (2012), Sony VAIO SVE1511N1RSI, Motorola Droid RAZR.
Прикладом периферійних Bluetooth Smart пристроїв є:
MotoACTV - фітнес-трекер та музичний плеєр, а також монітор серцевого ритму.
Як Bluetooth 4.0 змінить способи дистанційного керування.
Управління освітленням, телевізором, холодильником та іншими пристроями за допомогою Вашого телефону або планшета.
Ви, напевно, використовували бездротову технологію Bluetooth. Якщо у Вас є бездротова гарнітура до Вашого мобільного телефону або бездротова клавіатура або миша, Ви використовуєте Bluetooth.
Чому новий, поліпшений протокол Bluetooth змінить Ваш будинок. Четверте покоління технології Bluetooth є революційним. Це не просто трохи краще, ніж Bluetooth, який Ви використовуєте в даний час. Це набагато краще.
Сьогодні в більшості розмов про Bluetooth 4.0 мова йде про передові гаджети, такі як довгоочікуваний Pebble E-Paper Watch:
Пристрій буде використовувати Bluetooth 4.0, щоб дозволити Вам керувати своїм телефоном, а також побутовою технікою та медіа пристроями, такими як телевізор або DVD-програвач.
Причини із-за яких Bluetooth 4.0 повністю змінить все в будинку, полягають в наступному:
1. Він замінить запатентовані технології. Широкий асортимент побутових пристроїв, починаючи від TV-пульта дистанційного керування до термостатів кімнатної температури, використовують різні технології для бездротового обміну даними.
Нові можливості Bluetooth 4.0 дозволяти всім цим гаджетам використовувати новий стандарт. Коли це станеться, Ви зможете легко підключатися до пристроїв з Вашого телефону або планшета. Bluetooth 4.0 зробить планшетні пульти дистанційного керування і панелі управління звичайним явищем.
2. Це дозволить більшій кількості пристроїв бути безпровідними. Bluetooth 4.0 зробить це дешево і легко, додасть бездротове підключення до різних пристроїв: освітлювальних ламп, пральних машин, холодильників, кавоварок, кондиціонерів, печей та багато іншого. Ви зможете керувати і контролювати пристрої зі свого телефону або через Інтернет, що раніше треба було робити дотиком до пристрою.
3. Це дозволить Вам автоматизувати багато пристроїв. Після того, як приладом можна буде керувати за допомогою Bluetooth 4.0, цей процес може бути легко автоматизований. Вам просто потрібно програмне забезпечення, щоб контролювати його.
4. Це допоможе техніці контактувати один з одним. Всі прилади у Вашому будинку, які підключені через Bluetooth 4.0, зможуть обмінюватися даними з іншими пристроями без Вашої участі. Термостат може включити кондиціонер. При надходженні дзвінка телефон може призупинити ТВ-шоу. Будильника біля Вашого ліжка може включити кавоварку. Мобільний телефон в кишені може включити світло всередині і навколо Вашого будинку, як тільки Ви до нього підійдете.
Футуристи робили сміливі прогнози про прихід ери "розумних будинків". Всі ці прогнози пов'язані з бездротовою технологією для підключення пристрою до Інтернету, до пристроїв контролю та один з одним. Bluetooth 4.0 і є цією технологією.
Прогноз на майбутнє
У 2013 році очікується масовий перехід на використання технології бездротового зв'язку Bluetooth 4.0, повідомляє сайт DigiTimes з посиланням на традиційні галузеві джерела.
Тепер, коли компанії заручилися необхідною підтримкою з боку Google, Microsoft і Apple, очікується різке збільшення кількості смартфонів з підтримкою Bluetooth 4.0 вже в першій половині 2013 року. Крім того, стимулом до популяризації стандарту стане зниження цін на Bluetooth технології. Вартість радіомодуля Bluetooth 4.0 знизиться до $1 за одиницю, що дозволить оснащувати ними не тільки електронні пристрої, але інші всілякі продукти, наприклад, годинник, іграшки і спортивне взуття:
Автор Сергій Ничипоренко, магістрант НТУУ «КПІ»

За матеріалами EN: blog.laptopmag.com

 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting