«Яндекс» дізнається, де перебуває кожен
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 25 лютого 2011, 20:15
Сервіс геопозиціонування «Яндекс.Локатор»Пошуковик «Яндекс» відкрив для розробників API географічного сервісу «Яндекс.Локатор». Він визначає положення мобільних пристроїв за допомогою стільникових базових станцій і точок доступу Wi-Fi.
На думку розробників, від конкурента з Google «Яндекс.Локатор» відрізняється повнотою і точністю бази даних.
«Яндекс» оголосив про відкриття програмного інтерфейсу (API) свого сервісу геопозиціонування «Яндекс.Локатор». API став доступний стороннім розробникам в режимі тестування 25 лютого 2011. З тестової стадії проект може вийти «через кілька місяців».
Згідно з повідомленням «Яндекса», API дозволяє визначати місцезнаходження мобільних телефонів або ноутбуків, які не мають власного приймача GPS, що відкриває розробникам можливості створення сервісів та додатків, заснованих на ідеї геопозиціонування. Як приклад таких програм в «Яндексі» призводять додавання геотегів до фотографій або повідомленнями, які публікуються в соцмережах або в Twitter.
Робота географічного API «Яндекса», подібно аналогічним рішенням, заснована на використанні даних про положення прилеглих базових станцій стільникового зв'язку і точок доступу Wi-Fi.
Інструмент, за словами керівника відділу розробки мобільних сервісів «Яндекса» Олега Герасимова, зараз використовується в декількох власних продуктах пошукача (у мобільних «Яндекс.Картах», мобільному «Яндексі» і в «Яндекс.Барі» для Firefox і Internet Explorer). Сторонніх проектів, заснованих на географічному API «Яндекса», поки не існує, однак, коли вони з'являться, «Яндекс» зможе розширити свої знання про місцезнаходження на аудиторію їх користувачів на додаток до користувачів «Яндекс.Карт».
У користувальницькій угоді «Яндекс» попереджає користувачів API - розробників додатків, що «умовою використання сервісу в мобільних додатках є передача GPS-треків (даних про пересування користувача - прим. CNews) «Яндексу», якщо програма робить більше 1 тис. запитів на добу», це умова стає обов'язком його розробника.
У «Посібнику розробника» для «локатора» «Яндекс» називає найточнішою методикою позиціонування за сигналами точок доступу Wi-Fi. У цьому випадку положення мобільного пристрою може бути визначено з точністю до 150 метрів.
У тому ж документі зазначено, що позиціювання за допомогою базових станцій стільникового зв'язку залежить від їх щільності: в центрі міст, де вони розташовані з максимальною щільністю, вона може становити 200-500 метрів, на околицях - 1,5-2 тис. метрів.
Цікаво, що в 2010 р. конкурент «Яндекса» Google був помічений в надмірно вільному відношенні до чужих Wi-Fi мереж, коли в кількох країнах Азії, Америки та Європи автомобілі Google Street View були спіймані за збором трафіку відкритих бездротових мереж.
Олег Герасимов пояснив CNews, що, на відміну від «Яндекса», який у своєму геоінструментаріі використовує лише ідентифікатор точки доступу, Google сканував всю інформацію, передану по відкритих мережах, чого «Яндекс» робити не збирається. Хоча більшість приватних мереж використовують протоколи шифрування, тим не менш, їх ідентифікатори передаються у відкритому режимі, чого цілком достатньо для цілей позиціонування, говорять в «Яндексі».
Засоби позиціонування, аналогічні яндексовському, мають його прямі конкуренти Google та Mail.ru. Сервіс Google Latitude (локалізований в Росії як «Google Локатор») має відкритий API і широко застосовується в різних веб-сервісах і додатках.
У Mail.ru розповіли CNews, що їх сервіс геопозиціонування інтегрований в мобільний Mail.ru Агент, в додаток «Карти», «Пробки», а також у сервіс «Люди на карті» в десктопному Mail.ru Агенті, завдяки якому користувач чату може бачити на карті своїх співрозмовників.
Для визначення місця розташування сервіс Mail.ru використовує інформацію про IP-адресу, дані про найближчі до користувача Wi-Fi-мережі і базові станції стільникового зв'язку.
Mail.ru не надає відкритого програмного інтерфейсу своїх геосервісів. На питання CNews, чи планується відкриття API в перспективі, представник компанії не відповів.
На думку Олега Герасимова, від конкурентних сервісів «Яндекс.Локтор» відрізняє «точність і повнота бази, зібраної за рахунок треків від сотень тисяч користувачів мобільних «Яндекс.Карт», і оперативністю її оновлення».
(Джерело RU: internet.cnews.ru)
 
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting