Контррозвідку США звинувачують у прослушці
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 06 червня 2010, 19:57

Лише вчора з’явилась новина про тотальну прослушку в Росії, а сьогодні вже Інтернет інформує, що американський Союз захисту громадянських свобод подав судовий позов проти уряду США у зв'язку з прослуховуванням міжнародних телефонних переговорів і переглядом електронної пошти американців.

Керівництво Союзу звинувачує владу в тому, що громадяни "практично не були проінформовані" про прийняття в 2008 році поправок до закону "Про контроль діяльності іноземних розвідувальних служб". Відповідно з цими поправками, американським спецслужбам було дозволено без санкції суду на тижневий термін організовувати прослуховування телефонів підозрюваних в терористичній діяльності. При цьому телефонні компанії були захищені від подачі позовів з боку клієнтів. Термін дії поправок закінчується в 2012 році.

В кінці 2009 року ACLU направив в уряд скаргу на закон, який, на думку керівництва, надав владі "необмежені можливості без суду і без видимих причин у масовому порядку контролювати телефонні переговори і електронне листування громадян". Скарга була залишена без відповіді і тепер Союз сподівається домогтися її розгляду через суд.

Зокрема, керівництво ACLU вимагає, щоб уряд поставив громадян до відома про те, як саме застосовується закон, чи допускаються зловживання при його застосуванні, а також про точну кількість громадян і жителів США, дані про розмови і листуванні яких відстежувалися владою. За оцінками представників Союзу, мова може йти про мільйони людей.

(Джерело RU: ubr.ua)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting