Sophos попереджає про нові атаки в Facebook
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 04 червня 2010, 19:43

Антивірусна компанія Sophos сьогодні попередила про те, що кілька сотень тисяч користувачів соціальної мережі Facebook стали жертвами атаки типу clickjacking або так званого "угону кліків". Її суть полягає в тому, що користувачів обманом змушують натискати на невидимі елементи сторінок в Інтернеті (посилання або діалогові елементи), що може вести до зміни правил безпеки на комп'ютері користувача або до відвідування небезпечних веб-сайтів.

Цей метод обману користувача не новий, проте свіжі дослідження свідчать про розширення програмного забезпечення, в рамках якого користувач може стати жертвою clickjacking. Приміром, у цей список потрапили Adobe Flash Player, Internet Explorer, Opera, Safari і Firefox.

У Sophos говорять, що в мережі Facebook зараз є як мінімум пара експлойтів, що використовують нещодавно створені можливості Like. Як правило, зловмисники використовують популярні у суспільстві теми, такі як чемпіонат світу з футболу, щоб відвести користувачів на необхідні їм сайти.

При натисканні на Like в Facebook відбувається перехід на сторінку, де необхідно підтвердити свої дії. Однак ця ж система дозволить відкривати і сторонні веб-сайти, теоретично здатні атакувати комп'ютер користувача. За словами Грема Клулі, старшого технічного консультанта Sophos, зараз "викрадення кліків" на Facebook досить тривіальне, але найближчим часом можна чекати появи багатоходових операцій з використанням просунутих соціальних функцій.

(Джерело RU: securitylab.ru)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting