52% користувачів соцмереж не ховають особисті дані
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Середа, 05 травня 2010, 13:59

(Джерело RU: webplanet.ru)

52 відсотки повнолітніх користувачів соціальних мереж публікують на своїх сторінках персональні дані, при цьому багато хто з них не використовують налаштування приватності. До таких висновків прийшли представники американського Союзу споживачів, проаналізувавши результати недавнього опитування.

Решта цифр не менш цікаві:

  • За минулий рік близько 1,7 млн сімей стали жертвами крадіжки персональних даних.
  • Приблизно 5,4 млн онлайн-покупців передали свої персональні дані фішерам.
  • 8 відсотків повнолітніх користувачів соцмереж відкрито публікують дату народження, включаючи рік.
  • Майже половина користувачів з дітьми вивішують у загальний доступ фотографії своїх чад.
  • 8 відсотків публікують свою домашню адресу.
  • Порядку 5,1 млн сімей за минулий рік стикалося в Мережі з неприємностями на зразок шкідливого ПЗ, шахрайства і образ.

Не менш безрадісна картина відкривається, якщо розглядати окремо користувачів Facebook. Наприклад:

  • 23 відсотки учасників цієї соціальної мережі навіть не в курсі, що на сайті є можливість приховати ту чи іншу особисту інформацію, а тому налаштуваннями приватності вони не користуються.
  • 42 відсотки "фейсбучніков" публікують дату народження, включаючи рік.
  • 7 відсотків вивішують свою домашню адресу, при цьому 3 відсотки дбайливо попереджають всіх, хто цікавиться, коли вони бувають у від'їзді.
  • 18,4 млн користувачів Facebook бездумно встановлюють на свої сторінки різні додатки. У результаті за минулий рік через такі додатки було заражене не менше 1,8 млн комп'ютерів.

На жаль, в Рунеті з подібними речами ситуація анітрохи не краще, а то й гірша - в усякому разі, аналіз бази вкрадених у минулому році паролів користувачів "ВКонтакте" підводить нас саме до таких висновків.

Публікуючи результати свого опитування, Союз споживачів робить наступний висновок: "Ми впевнені, що не тільки користувачі повинні відповідати за збереження своїх персональних даних. Соціальним мережам варто поліпшувати політику безпеки, а також займатися освітою користувачів".

Цікаво, що цей висновок повністю збігається з тим, що був зроблений в одному з наших оглядів: "Зараз користувачів треба захищати і роз’яснювати". Щоправда, "Вебпланета" вважає, що буде недостатньо покласти обов'язки по захисту і освіту на одні лише соціальні мережі: тут необхідна і активну участь інтернет-провайдерів, адже саме вони відкривають користувачам "вікно у світ".

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting