Українцям надають можливість підглядати за близькими через Інтернет
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Відеоспостереження через ІнтернетОператори швидкісного Інтернету намагаються придумати нові способи додаткового заробітку. Абонплата в останні роки практично не зростає, а іноді й знижується через демпінгові ціни конкурентів
Бізнесмени хочуть продавати абонентам відео-послуги на базі підключення до мережі камер.
Директор київської мережі «Тріолан» Вадим Сидоренко розповідає, що зараз у них як експеримент, працює послуга «Тріолан Дозор». Це мережа камер спостереження, встановлених біля під'їздів близько сотні будинків у Київ, Харкові, Дніпропетровську та інших містах. Абонент кабельного ТБ може попросити, щоб вид на вулицю був безкоштовно включений як окремих канал в його кабельний пакет, якщо, звичайно, будинок оснащений відповідним устаткуванням.
Компанія «Фрінет» на відміну від «Тріолан» надає послуги відеоспостереження вже на платній основі. Крім вартості встановлення обладнання (в цілому близько 1000 грн), оператор щомісяця стягує плату за додатковий IP-адрес камери - 30 грн. Представники оператора зазначають, що найчастіше послугу замовляють для спостереження за тим, що відбувається в під'їзді і на стоянці. Як правило, використовуються недорогі камери до 750 грн. На вулиці під дощем вони навряд чи довго протримаються.
Надалі Сидоренко планує розвивати додаткові послуги на базі цифрових мереж. Це може бути, наприклад, запис і збереження того, що відбувається біля будинку або на вулиці за запитом абонента.
«Ми думаємо про запуск таких послуг, як інтерактивний контроль приміщенню за допомогою розпізнавання осіб. Наприклад, людина приходить додому і хоче дізнатися, хто заходив. Для цього йому не потрібно переглядати запис за весь день. Він просто називає імена, заздалегідь внесені в список, а програма допомагає йому знайти ті фрагменти, де названі особи зустрічаються», - зазначає Сидоренко.
У найближчій перспективі планується впровадження більш простих в технічному плані інновацій. Це відеоспостереження з підтримкою системи Motion Detector (давач руху). Абонент може заздалегідь задати характеристики для спостереження: окреслити на комп'ютері зону контролю, наприклад, навколо своєї машини на стоянці. Коли в неї потрапляє сторонній об'єкт і знаходиться в ній кілька хвилин, починається запис того, що відбувається. Система, за словами Сидоренка, може бути налаштована таким чином, що під час вторгнення в «особисту зону», людині буде приходити «тривожна» СМС. Таким чином, відеоспостереження буде працювати як сигналізація.
Примітно, що відеоспостереження як послуга зустрічається на сайтах лише деяких інтернет-операторів. Задоволення, м'яко кажучи, не дешеве. Тому більшість операторів вирішили її не надавати.
«Ми вже давно вивчали на неї попит і з'ясували, що наші абоненти за таке не готові платити гроші. Вони бажають мати якомога більший набір послуг, але бажано безкоштовно», - заявив директор компанії IPnet Дмитро Грищук.
Директор компанії «ЕС-Лайн» Владислав Оніпко зазначає, що за останні 10 років принципи організації відеоспостереження на базі провідних рішень практично не змінилися. Хіба що, камери стали більш досконалими.
Найчастіше оператор надає тільки підключення до Інтернету, а безпосередньо установкою і налагодженням камер займаються охоронні фірми або окремі підрядники, які спеціалізуються на установці камер. Однак технологічно такі компанії теж пішли недалеко.
Менеджер однієї відеоспостережних фірм зазначив, що дуже часто їх послугами користуються хіба що батьки, які таємно бажають наглядати за нянями, які залишаються з їхніми дітьми.
Нові можливості дає бездротовий Інтернет.
«За допомогою бездротових технологій можна встановити камери і підключити їх до мережі де завгодно. Дружина може стежити за тим, як рибалить чоловік на ставку, встановивши кілька камер по його периметру», - жартує Оніпко.
Оніпко зазначає, що бездротове спостереження вже навряд чи зможе надійно організувати, наприклад, охоронна фірма, так як вона буде не в змозі гарантувати безперервність передачі даних. Адже ліцензіями на використання радіочастотного ресурсу мають у своєму розпорядженні тільки оператори зв'язку.
Хоча в Україну у більшості бездротових операторів немає можливості якісно передавати відео, так як ліцензії на нові покоління зв'язку вони ще не отримали.
Однак послуги мобільного спостереження досить активно представляють невеликі оператори, які мають ліцензії на нішеві непопулярні технології. Так, наприклад, компанія UNTS («Українські новітні телекомунікації», яка працює в стандарті pre-WiMax) часто отримує замовлення від забудовників, які хочуть контролювати, як зводяться будинки і виводити «картинку» на веб-сайт, щоб про успіхи будівництва знали клієнти.
Менеджер з цієї компанії розповідає, що, крім забудовників, їх послугою користуються клієнти, охочі для якихось цілей отримати оглядові види на київські мости. Простим користувачам такі послуги навряд чи будуть по кишені. Якісна вулична камера обійдеться в 500$. Плюс до всього, оператор вимагатиме в місяць кілька сот гривень за використання радіоканалу.
(Джерело RU: proit.com.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting