Шкідлива інтернет-активність переміщається у Східну Європу
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 15 квітня 2012, 18:33
Найгірші хостиКомпанія Group-IB спільно з спільнотою HostExploit опублікувала черговий звіт Топ 50 «Найгірші мережі і хости» за підсумками I кварталу 2012 року.
Дослідження показало, що найнебезпечніший хост зареєстрований в Польщі, Литва продовжує лідирувати за кількістю серверів управління бот-мережами, а Росія стала лідером в категорії «Спам».
У I кварталі 2012 року першу позицію в списку найгірших хостів зайняв польський хостинг-провайдер AS16138 Interia.pl, який змістив колишнього лідера - AS47583 Hosting Media з Литви - на друге місце. Індекс HE «переможця» склав 251,64. Interia.pl займає перше місце за високої концентрації заражених сайтів, шкідливих програм та інших загроз, включаючи XSS-атаки і RFI.
Необхідно відзначити, що за минулий період різко погіршили своє становище автономні системи, зареєстровані в Росії. Якщо в останньому кварталі 2011 року в першій десятці загального рейтингу вони відсутні взагалі, то зараз представлені двічі: AS41947 Webalta розташувалася на 4 місці, а AS31133 MegaFon - на 8. MegaFon так же зайняв цілих чотири позиції в категорії «Спам».
А ось хости із США, на відміну від попередніх періодів, показали рекордне поліпшення: вперше в історії створення звітів жодна автономна система, зареєстрована в Америці, не розташувалася на першому місці в тій чи іншій категорії. Можна сказати, що підсумки I кварталу 2012 року показують триваюче зміщення центру шкідливої активності із США до Східної Європи. «Вихідці» з цього регіону не тільки утримують перші два місця в загальному рейтингу, але й також ще лідирують в шести категоріях з восьми можливих.
Ця теза підтверджує і перелік в категорії «зіпсувалися хости». Самий «видатний» хост даного кварталу - система з Румунії AS29568 Sysnet Secure, яка показала значне зростання шкідливого контенту (1106,1%). Перший, що знаходився в загальному рейтингу за межами чотиритисячною позиції Sysnet Secure, перескочив на 10 місце. Це переміщення відбулося через збільшення кількості серверів бот-мережі Zeus, присутніх в Sysnet, що до того ж співпало з різким зростанням зареєстрованих там шкідливих сайтів.
Окремо варто похвалити систему із США AS25795 Arp Networks. Вона оперативно врахувала зауваження, опубліковані в січні, і негайно прийняла належних заходів по виправленню ситуації. Arp Networks з «самого зіпсованого» хоста минулого звіту став в I кварталі 2012 року «самим поліпшившим».
Нинішній звіт за підсумками I кварталу 2012 року був підготовлений на підставі дослідження 40 678 зареєстрованих автономних систем, що на 902 більше, ніж було наприкінці IV кварталу 2011.
Спільнота HostExploit займається некомерційними дослідженнями питань інформаційної безпеки та протидії кіберзлочинності. Звіти за рівнем вмісту шкідливого контенту в хостах випускаються спільнотою більше двох років і за цей час стали надійним джерелом інформації з даної проблематики. За підсумками роботи аналітиків складається список Топ 50 найбільш небезпечних автономних систем (хостів і мереж), на базі яких було зафіксовано здійснення підвищеної шкідливої діяльності. Всі дослідження проводяться за безпосередньої участі фахівців Group-IB.
(Джерело RU: internetua.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting