Як ФБР ловить злочинців за допомогою «Стінгреїв»
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 25 вересня 2011, 21:55
Пеленгація мобільного телефонуУ Wall Street Journal з'явилася цікава стаття щодо того, як ФБР розшукує хакерів (і злочинців взагалі) черех їх мобільні телефони
Вона наповнена юридичними термінами - в суді триває розгляд щодо правомірності використання такої технології. Нам же більше цікаво, яким же чином ФБР пеленгує мобільники.
Ці пристрої для пеленгації називаються «Стінгреямі». Нещодавно за допомогою одного з таких апаратів спіймали хакера Деніела Рінгмейдена (саме через його арешт і розгорівся юридичний сир-бор). Як працює «Стінгрей»? Апарат здатний виявити мобільний телефон, навіть якщо він просто включений і не використовується для дзвінка.
У Wall Street Journal запросили у ФБР коментар, але ті відмовили тим, що не хочуть присвячувати всіх в принцип роботи пристрою. Тим не менш, деякі подробиці доступні.
«Стінгреї» імітують стільникову вишку, а після того, як смартфон підключиться до апарату, вимірюють силу сигналу. Це дозволяє оператору «пеленгувати» телефон і, так чи інакше, виявити його місце розташування (поки той включений). У пристрої безліч функцій: його використовують в рятувальних операціях, для порятунку заручників і виявлення злочинців.
Відомий і найбільший виробник «Стінгреїв» - це флоридська фірма Harris Corp. За нею закріплені торгові марки на кілька таких апаратів: StingRay, StingRay II, AmberJack, KingFish, TriggerFish і LoggerHead. Згідно з документами, продають їх тільки правоохоронним органам і урядовим агентствам.
Деякі з цих апаратів виглядають дуже старомодно: з купою ручок і регуляторів, розкиданих по корпусу розміром з ящик від черевиків. Їх носять в руках або встановлюють в автомобілях.
А про використання в пристроях сучасних технологій свідчить той факт, що апарати комплектуються спеціальними фазованими антенними решітками (окремими на кожен з 3-х діапазонів), кожна вартістю 15-18 тис. дол. США (прим. редактора).
У разі Рінгмейдена, агенти використовували «Стінгрей» для того, щоб виявити, де встановлена стільникова карта. Потім вони увійшли в житловий комплекс, де вона була запеленгована, і з'ясували, що в одного з мешканців фальшиве посвідчення. Далі все було справою техніки.
За словами офіційних осіб, на пристрої не поширюється закон про прослуховування приватних переговорів, тому що апарат не перехоплює ніяких особистих даних (розмови, до речі, зашифровані) і тільки дозволяє «пеленгувати» певний телефон.
(Джерело RU:blogs.computerra.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting