Новий пошуковик буде шукати інформацію на всіх мовах
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 19 березня 2010, 19:46

Іспанські вчені розробили пошукову систему, яка може дати відповідь на запитання, поставлене англійською, французькою, іспанською та іншими мовами. Для пошуку система використовує базу інформації, складену на штучній мові Інтерлінгва.

Нова пошукова система, як передає видання Science Daily, використовує дедуктивний метод, тобто з формулювання питання «здогадується», якою буде відповідь. Питання системі можна задати різними мовами, але при цьому воно повинно стосуватися конкретного факту - наприклад, хто і коли відкрив Америку.

Це питання можна поставити на різних європейських мовах. При цьому пошукач не буде витрачати час на його переклад. Він проаналізує структуру висловлювання, зробить висновок про те, що саме цікавить користувача, знайде в базі необхідну інформацію і видасть відповідь - на тій же самій мові, на якому було поставлено питання.

База інформації системи складена на штучній мові Інтерлінгва. У мові використовуються латинські слова, а також слова, запозичені з англійської, німецької, французької, російської та інших мов. Для складання бази інформації системи використовувалася біографічна енциклопедія ЮНЕСКО.

За словами розробників, зараз система видає правильні відповіді у 82% випадків.

Пошукову систему розробили вчені з Політехнічного Університету м. Мадрида, Іспанія,— Хесус Карденьоса (Jesús Cardeñosa), Кароліна Галлардо (Carolina Gallardo) и Мігель де ла Вілла (Miguel A. de la Villa).

Джерело новини: ruformator.ru

Попередні статті за темою:

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting