Пошуковики Startpage і Ixquick далі поліпшують конфіденційність користувачів
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 26 серпня 2013, 16:15

Конфиденциальность в Интернете

Такі пошукові системи, як DuckDuckGo, Startpage і Ixquick побачили сплеск відвідувачів з тих пір, як історія PRISM потрапила в Інтернет.
Пошукова система DuckDuckGo майже в три рази збільшила свої щоденні запити і вперше в історії подолала позначку в чотири мільйони щоденних запитів пару днів тому. Цікаво відзначити, що трафік Startpage майже подвоївся за останні три місяці.
Три наведені пошукові системи об'єднує те, що вони здійснюють заходи щодо захисту конфіденційності користувачів. Вони включають в себе конфіденційність пошуків користувача, використання шифрування за умовчанням, і незберігання інформації про пошуки, користувачів та IP-адреси на серверах компанії.
Startpage і Ixquick знаходяться у віданні голландської приватної корпорації Surfboard Holding B.V., яка отримала 1-шу нагороду European Privacy Seal від Europrise.
Основна різниця між ними полягає в тому, що Startpage робить доступним результати пошуку в Google без відстеження користувачів, що Google робить при використанні своєї пошукової системи, у той час як Ixquick пропонує результати мета пошуку з декількох джерел.
Компанії оголосили минулого місяця, що вони впровадили нові технології, щоб краще захистити користувачів від масових спостережень. Це реалізовано через підтримку TSL 1.1 і TLS 1.2 в обох пошукових системах, які пропонують більш високий рівень безпеки і досконале пересилання (Perfect Forward Secrecy - PFS).
Startpage
Одним з питань SSL є те, що закритий ключ веб-сайту може бути використаний для розблокування минулих і майбутніх записів запитів, за умови, що вони були збережені. Ключі можуть бути отримані через постанови суду, напад або з криптоаналізу, і ймовірність того, що останнє може трапитися, збільшилася з одкровенням, що багато даних записуються такими установами, як АНБ.
PFS використовує ключі сесії для передачі даних, а це означає, що отримується закритий (приватний) ключ тільки, щоб розблокувати інформацію про трафік сесії, не виходячи за інформацію про трафік, бо використовуються різні ключі.
Обидва DuckDuckGo і Startpage мають свої переваги. Щодо користувачів, орієнтованих на конфіденційність, то вони вибирають Startpage тому, що вона працює не в США, а в Нідерландах, і робить доступними безліч результатів пошуку компанії Google, яку багато - як і раніше - вважають кращою, ніж Bing, який в першу чергу використовує DuckDuckGo. Тим не менш, це завжди добре мати вибір.
(Джерело EN: ghacks.net)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting