Яндекс-браузер. Перший погляд
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 28 грудня 2012, 19:16

1 жовтня 2012 року відбувся реліз версії 1.0 Яндекс-браузера для операційних систем Windows та Mac OSX. Яндекс-браузер є безкоштовним та досить зручним інструментом для робити в Інтернеті.
Браузер створений на базі браузера з відкритим початковим кодом Chronium на платформі WebKit.
За даними Liveinternet.ru станом на 1 грудня 2012 року частка Яндекс-браузера в російськомовному пошуковому веб-просторі перевищила 3,5%.
Особливості Яндекс-браузера:
 • У веб-браузер (за замовченням) вмонтовані PDF Reader та Adobe Flash Player.
 • Браузер інтегрований із сервісами “Яндексу”: поштою, перекладачем, хмарою — сховищем та пошуковиком.
 • Завантажувані користувачем файли перевіряються на шкідливість антивірусною системою, створеною “Лабораторією Касперського”.
 • Браузер підтримує фірмові віджети (погода, пробки, повідомлення в соціальних мережах), розумна пошукова стрічка, зручну таблицю закладок.
 • До Яндекс-браузера можна легко перенести закладки, історію та інші налаштування з будь-якого іншого браузера.
На скріншоті вище зображені іконки швидкого доступу Яндекс-браузера. Зовнішній вигляд браузера в цілому відповідає сьогоденній моді на мінімалізм. Розробники наперед створили деякі візуальні закладки для найбільш популярних сервісів. При цьому частина з них працює інтерактивно, як віджети. Тепер Ви можете швидко переглянути погоду або кількість нових повідомлень в соціальних мережах.
8 жовтня також вийшло оновлення Яндекс-браузера, в якому була додана ще одна корисна функція - Opera Turbo. Режим Opera Turbo допомагає в декілька разів швидше завантажувати веб-сторінки при низькій швидкості інтернет-з'єднання. Ця фішка порадує власників модемів (якщо такі ще є) та користувачів 3G. Тепер є змога пропустити весь трафік сторінки, яка переглядається, через сторонні сервера для його зтиснення.
Режим Opera Turbo працює за наступним алгоритмом:
 • Весь текст html-сторінки архівується за допомогою gzip.
 • Зображення на сторінці аналізується та важкі зображення конвертуються з jpeg до WebP.
 • Все це віддається користувачеві за швидкісним протоколом SPDY.
Виявлені недоліки Яндекс-браузера:
 • Початковий код Chronium 19 є потенційно вразливим. А також не підтримує розширення та додатки створені для Google Chrome з 20 по 22 версії (в найближчий час розробники Яндекс-браузера обіцяють виправити цей недолік).
 • Відсутня синхронізація (цей недолік також незабаром буде усунуто).
 • Не підтримуються «порожні вкладки». А отже не підтримуються додатки, що її замінюють (наприклад SpeedDial).
Завантажити Яндекс-браузер можна з офіційного сайту.
Чотири прості кроки установки Яндекс-браузера наведені на наступному малюнку:
При першому запуску Яндекс-браузера відкриється інтерактивне вікно, в якому Ви знайдете безліч підказок, щодо налаштування та спрощення роботи з браузером.
Також Ви можете переглянути відеопрезентацію можливостей нового браузера, натиснувши «Посмотрите видео».
Яндекс-браузер є досить простим та зручним у налаштуванні. Він містить практично всі налаштування Google Chrome, перейти до яких можна, натиснувши “коліщатко“ у правому верхньому кутку браузера. В цьому вікні  за лічені хвилини Ви можете адаптувати новий браузер під себе та продовжити борознити безкрайні простори Інтернету.
Попередній висновок:
В цілому, Яндекс-браузер мене порадував. Яндекс-браузер – це другий (після Google Chrome) повноцінний та самобутній продукт на базі Chromium, в котрий явно вклали багато зусиль. Поки що невідомо, що буде з розширеннями та додатками. Але навряд, що з ними виникнуть якісь труднощі, якщо розробники підійдуть відповідально та будуть підтримувати актуальну версію двигуна браузера на рівні Chrome від Google.
Автор Дмитро Цикалов, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting