Mail.Ru втрачає частку на ринку пошуку
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 26 березня 2010, 10:03

За перші три місяці 2010 портал Mail.Ru втратив 16% у ринковій частці пошукових запитів. Якщо в грудні 2009-го його місячна частка становила 10%, то в січні вона зменшилася до 9,9%, у лютому - до 9,1%, а в березні - до 8,4%. Для порівняння: за березень цього року частка «Яндекса» серед російської аудиторії становить 62,8%, Google - 21,9%, Rambler - 3%.

Причиною скорочення частки Mail.Ru, ймовірно, стала відмова порталу використовувати на своїй титульній сторінці пошуковик «Яндекса» (останній вимагав брендування результатів пошуку), з нового року його місце повинен був зайняти Google. Передбачалося, що пошук на Mail.Ru буде монетизуватися за допомогою системи контекстної реклами AdSense. Проте до цих пір американський пошуковик не встановлено, замість нього Mail.Ru користується власними пошуковими технологіями під назвою GoGo.

Представники порталу поки відмовляються коментувати плани щодо пошукача. А голова Google в Росії Володимир Долгов відзначає, що договір між компаніями дає Mail.Ru право використовувати як пошук Google, так і GoGo. У «Яндексі» ж стверджують, що переговорів з Mail.Ru не ведуть.

Джерело газети «Комерсант» в одній з великих російських інтернет-компаній стверджує, що пошуковик Google не з'явився на головній сторінці порталу, оскільки проти угоди виступила адміністрація президента.

До речі, півтора року тому подібне з Google вже відбувалося. Тоді Rambler Media оголосив про продаж пошуковому гігантові 100% системи контекстної реклами ЗАТ «Бігун» за $ 140 млн. Угода також передбачала використання пошукової технології Google і технології контекстної реклами AdSense на російськомовних інтернет-сервісах Rambler. Але в кінці жовтня 2008 року Федеральна антимонопольна служба відхилила клопотання Google, посилаючись на те, що пошукова компанія недостатньо докладно розкрила інформацію про діяльність дочірніх структур.

Джерело: net.compulenta.ru

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting