Фізична та логічна руйнації даних: відновлення інформації в домашніх умовах
Рейтинг статті: / 15
НайгіршеНайкраще 
Середа, 08 січня 2014, 14:52
UndeleteМайже кожен юзер в своєму житті стикався з втратою важливої інформації на різних носіях. Трапитися це може з різних причин: починаючи від банального випадкового видалення, закінчуючи несправністю жорсткого диска або іншого накопичувача.
Інколи дешевше купити новий фізичний носій та скачати необхідну інформацію з Інтернету. Але бувають випадки, коли даної інформації в Інтернеті не знайдеш: сімейні фото, курсова робота, робочий звіт за певний період. В сучасному світі інформація може бути актуальною досить короткий проміжок часу. Тому відновлення втрачених даних – завжди актуальна проблема.
Існує фізична та логічна руйнації даних.
Фізичне руйнування – Ваша флешка чи вінчестер згоріли від неправильного живлення чи їх випадково переїхав асфальтоукладач.
Логічне руйнування – внутрішні помилки файлових систем різних типів.
При втраті інформації внаслідок фізичного виходу з ладу певного функціонального вузла накопичувача даних, зазвичай, необхідно провести «хірургічну операцію», а точніше – радіотехнічну: перепаяти неробочий елемент чи плату, замінивши на ідентичну або аналогічну (якщо це можливо). Це дуже тендітна робота і вона проводиться виключно фахівцями в даній області з використанням спеціальної апаратури.
Undelete-1
Для відновлення інформації при логічній руйнації необхідно фізичний носій підключити до робочої машини, де встановлено необхідне програмне забезпечення. Можна відновлювати як певні файли, так і дискові масиви (RAID). Хоча існує дуже багато утиліт для відновлення втраченої чи видаленої інформації, дійсно дієвих - незначна кількість.
Розглянемо деякі найпопулярніші:
Безкоштовний і надійний продукт для відновлення і резервного копіювання розділів дисків і дисків в цілому, з можливістю розбиття копії на частини. Основною особливістю програми є те, що вона підтримує не тільки декстопні ОС, а й серверні. Дане ПЗ також дозволяє робити відновлення системи. AOMEI Backupper має дуже широкий вибір додаткових можливостей: створення завантажувальних носіїв, підтримка стиснення і шифрування інформації. Як недолік можна назвати те, що на Windows 8 копії займають більший розмір ніж початкові файли.
Дане ПЗ непогано зарекомендувало себе не тільки при відновленні файлів з вінчестерів, а й з карт пам'яті, USB-накопичувачів, а також з пошкоджених CD/DVD дисків. Power Data Recovery працює доволі швидко і немає потреби чекати декілька годин поки просканується ваш носій інформації. Слід зазначити, що флешки відформатовані в системі exFAT, програма Power Data Recovery не бачить.
Даний софт включає в себе можливості програм, які були описані раніше, з дуже потужним пакетом додаткових інструментів: відновленням даних з електронної пошти, діагностикою пошкоджених і збережених секторів, SMART-аналізом і безпосередньо працює з RAID-масивами. Вбудована утиліта Hex Viewer дозволяє вручну шукати дані, відкривши диск в шістнадцятковому редакторі.
4. GetDataBack для FAT|NTFS
Допоможе відновити дані, навіть якщо завантажувальний сектор і таблиця розділів пошкоджені. Використовується безпечна для файлів система відновлення, яка працює в режимі "тільки читання-копіювання" і може налаштовуватись індивідуально користувачем. В будь-який момент можна зупинити процес сканування та зберегти файли. GetDataBack розроблена окремо для FAT і NTFS. Програма може також відновлювати інформацію на інших комп'ютерах локальної мережі.
ZAR підтримує різні мови, дуже довгі назви в файлах та NTFS-компресію, а також добре працює з RAID0 або RAID5. Програма дуже повільна, але дуже ретельно сканує диск і реанімує цифрову інформацію. ZAR має режим відновлення цифрових фото. Файлова система ext2 (Linux) підтримується частково.
У Вас є файлик, але він «не відкривається» чи «заглючив»? Безкоштовний онлайн-сервіс відновлення файлів - детальніше в попередній статті.
Розроблений компанією Hetman Software софт допоможе відновити необхідні дані з пошкоджених чи недоступних розділів жорсткого диску, флешок,mp3-плеєрів, SSD-накопичувачів, «лікує» файлову систему від помилок. Якщо вірус заблокував, змінив чи пошкодив важливий файл - Hetman Partition Recovery допоможе.
Це комплекс програм від компанії R-Tools Technology Inc. Саме він вважається найпотужнішим і найкориснішим інструментом серед аналогів. Хоч R-Studio спочатку розроблялася для компаній, що професіонально займаються відновленням цінної інформації, рядовий користувач може без проблем нею скористатися завдяки детальним гайдам, які розміщені на сайті-виробнику.
Розглянемо детальніше як працювати з вищезгаданим софтом.
R-Studio включає в себе широкий арсенал програм, який дозволяє відновлювати файли конкретного розширення, архіви файлів, великі групи файлів як локально, так і через мережу.
Так, як відновлення інформації – це ціла бізнес-індустрія, то даний софт не є повністю безкоштовним. За найпотужніші утиліти, які мають фактично необмежений спектр функцій для відновлення, доведеться заплатити. Але є й безкоштовні програми, які дозволять рядовому юзеру швидко й зручно повернути втрачені дані. Такою програмою є R-Undelete Home.
Якщо Вашому вінчестеру з кожним днем «стає все гірше і гірше», версія R-Undelete Home створитить файл-образ пошкодженого розділу, що дозволить працювати над відновленням інформації в зручний для Вас час в зручному місці. Причому, можна розбити образ на частини для зручного транспортування файлів, так як образ займає місце, рівне за об’ємом пошкодженому розділу.
Undelete-A
Всі подібні програми розроблялися першочергово для професіоналів в даній області, але розробники максимально адаптували свій софт під користувачів, які зіштовхуються з проблемою відновлення даних вперше:
Undelete-2
Якщо необхідні файли знаходилися на системному розділі Вашого носія, є великий ризик «запороти» систему. Все це враховано.
Після встановлення програмного забезпечення, можна відразу приступати до роботи. R-Undelete Home детально, крок за кроком підкаже що робити:
Undelete-3
Відновлення займає дуже багато часу, тому чим більше Ви знаєте інформації про необхідний файл (назва, розмір, точне розміщення, дата створення чи існування) - тим менше часу у Вас займе ця процедура.
Якщо файли були втрачені не дуже давно – обирайте швидкий пошук [1]. При невдачі – поглиблений [2]. Для заощадження часу можна використати попередній звіт сканування програми [3]:
Undelete-4
Обираєте необхідний пункт, чекаєте відповідний час та переглядаєте отриманий звіт. Червоним хрестиком позначені знайдені втрачені файли:
Undelete-5
Побачили необхідне – ставите галочку та продовжуєте роботу:
Undelete-6
Софт дуже зручний і простий для користувача. При відновленні дуже важливо абсолютно не затерти відновлюваний файл, тому зберігати його необхідно на іншому фізичному носієві, чи хоча б обрати інший розділ жорсткого диску. Про це попереджає програма.
Запускаємо відновлення:
Undelete-7
Бачимо, що не всі файли були відновлені (demo-версія, все таки). Але відновлені файли працюють досить коректно.
Отже, втратили важливу інформацію – не впадайте у відчай, трохи терпіння – і все на своїх місцях!
Артем Чухно, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting