Пошук та оренда квартир у Севастополі для відпочинку на морі
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 20 червня 2010, 20:45

Розповідь я побудую так: спочатку відповім на питання, чому відпочивати влітку добре в квартирі, а не в готелі. Потім відповім на друге питання: "чому саме Севастополь" - з викриттям міфу про незручності літнього відпочинку в такому великому місті і вказівкою деякі рекреаційних локальних нюансів (читачі, які знають і люблять Севастополь, можуть цей розділ пропускати). Далі йтиме список та короткий опис ресурсів, на яких, не відходячи від комп'ютера, можна переглянути і забронювати квартиру на літо в Севастополі. І наостанок зазначені основні фінансові аспекти такого відпочинку.

Чому квартира?

Відповідь проста: по-перше, квартира дешевше. Судіть самі: готель будь-якого типу влітку 2010 року в Криму коштує від 150 гривень з людини на добу (це якщо пощастить - наприклад, якщо Ви ще в квітні настільки дешеве проживання забронювали). Швидше ж за все, Вам доведеться задовольнятися ціною від 200 гривень за особу на добу. І це ціни рядових готелів у маленьких селищах - в яких в непляжні дні (дощові, наприклад) можна знайти не надто багато занять. В таких же осередках південнобережної цивілізації, як центри Алушти, Ялти чи хоча б Гурзуфа, ціни будуть ще вищими.

Тим часом, літні ціни на квартири в Севастополі (Феодосії, Євпаторії) починаються з 180-200 гривень за квартиру на добу, а за 400 гривень пропонуються вже двокімнатні квартири близько від моря з таким гарним ремонтом, в якому і у Києві мало хто з нас живе. Таким чином, навіть при розміщенні вдвох за ціною 250 гривень на добу - на людину доведеться від 125 гривень. Найбільш ж вигідний квартирний варіант при розміщенні в двокімнатній висококласній квартирі двома парами - тоді вартість на людину може скласти 100 гривень на добу - висококласних готелів з такими річними цінами ви в "пристойному місці" Криму не знайдете.

По-друге, за ці трохи менші, ніж в готелі, гроші в квартирі у вас буде пральна машина, яка в номері недорогого готелю вам ніяк "не світить", мікрохвильовка (теж малоймовірна у номерах готелю), і, нарешті, набагато більша житлова площу і, найчастіше, менший шумовий фон. Зрозуміло, готувати доведеться або самому (зате у вас в квартирі гарантовано буде газова або електрична плита і холодильник), або ж харчуватися в кафе, що, до речі, непогано - за путівкою з харчуванням Ви прив'язані до однієї їдальні; а у "вільному польоті" Вам легко вибирати кафе по всьому місту або пляжу, де тільки прийде апетит. Зате якщо близько півночі Вам захочеться чаю, та з яєчнею, або о шостій годині ранку кави - у квартирі це забезпечити собі елементарно і фактично безкоштовно, чого не скажеш про дешеві готелі (про такі атрибути радянських відпочиваючих, як похідний пригальмований кип'ятильник, "гусари мовчать ").

І, по-третє, квартири біля моря, але при цьому в повноцінних житлових кварталах - на відміну від приватного сектора (будиночків, котеджів) - розташовані найчастіше поряд з великою кількістю необхідних магазинів (часом навіть цілодобових), кафе, зупинок транспорту, що може помітно полегшити ваш відпочинок.

Як шукати квартиру для літнього відпочинку

В епоху Інтернету питання "де", власне, зайде. Квартири всі ми шукаємо в мережі. І довідатися нюанси, і навіть домовитися про бронювання нерідко можна по мережі ж - електронною поштою або icq, якщо такі вказані орендодавцем.

Але, безумовно, телефонний дзвінок дає можливість більш чітких і часто більш оперативних переговорів. Зрештою, досвід показує, що знаходження потрібного будинку (потрібного району, потрібного транспорту) в чужому місті все одно буде пов'язане ще з кількома дзвінками орендодавцю з проханням детальних вказівок на місцевості "(навіщо питати перехожих, якщо можна зателефонувати людині, з якою вже є контакт), так що номер телефону квартири, що приглянулась, варто заздалегідь зафіксувати в своєму мобільному.

Отже, знайшовши цікаві оголошення, телефонуйте за вказаними в них телефонпми. Питати варто - крім цікавив для особисто Вас параметрів квартири (наприклад, наявність тієї ж пралки або ще чогось) - ще такі нюанси. Чи є Ваш співрозмовник прямим орендодавцем, або ж він - посередник, який претендує на 50-100% (від плати за квартиру на добу) комісії. Відразу скажемо, що дешеві квартири на перших трьох наведених нижче ресурсах, переважно, "прямі", так що посередників при настільки величезному виборі можна просто уникнути. Також поцікавтеся, чи не вимагає орендодавець внесення будь-якого завдатку ще до Вашого приїзду (втім, якщо це потрібно, він і сам не забуде сказати вам про це) і яким способом можна ці гроші переказати. Знову ж таки, на трьох найбільших дошках оголошень, згаданих на початку наступного розділу, легко знайти численні квартири без будь-яких попередніх виплат. До речі, в цьому випадку громадян, які вселили надію орендодавців, а потім без повідомлення не приїхали, севастопольці вносять у жартівливий список “непрієздунів”.

І нарешті, у орендодавця можна, при необхідності, узнати, через скільки днів з Вашого загального терміну Вам потрібно буде заплатити при вселенні (це особливо важливо, якщо дата вашого від'їзду додому з відпочинку може варіюватися). Одразу скажемо, що при терміні менше 5-7 днів на півдні прийнято платити за весь термін (до речі, і постільну білизну орендодавці міняють раз в 5-7 днів), а ось при більш ніж тижневому варіанті можна заплатити спочатку за перші дні, а потім , якщо все подобається, доплатити за інші дні. Або ж потім не доплачувати, а відбути в інше місце відпочинку, значно скоротивши первинну заявку числа днів (що, втім, негарно - і слід застосовувати лише в крайніх випадках).

Чому Севастополь і де саме в ньому краще відпочивати

Існує думка, що до Севастополя здорово влітку лише заїжджати на екскурсії або приїжджати на кілька днів в осінньо-весняний час - а відпочивати на море краще в малих селищах на Південному або інших берегах Криму. Мовляв, у мегаполісі з десятками суден у бухтах вода брудна, пляжі теж. Багато хто вважає, що справжніх пляжів в місті-герої і зовсім немає.

Усе це справедливо для центру міста і для акваторії Великої Севастопольської бухти. Однак у спальних районах основної частини Севастополя що виходять не в цю бухту, а в затоки відкритого моря великі пляжі з гідною інфаструктурой - Сонячний, Омега, пляж біля парку Перемоги (в якому влітку працює відкритий аквапарк "Зурбаган"). На відстані 3-15 хвилин ходьби від всіх цих пляжів можна знайти величезну кількість вельми доглянутих квартир (найчастіше в новобудовах або якісних будинках 80-х-90-х років), що здаються в оренду за ціною в цьому сезоні 200-400 гривень на добу за квартиру ( однокімнатні влітку зустрічаються і дешевше 200 гривень). Власне, такої кількості квартир в оренду, яка є в Севастополі, немає більш ніде в нашому Причорномор'ї, пропозиція набагато перевищує попит - чого не скажеш про швидко заповнюючі Місхорі, Партеніті і навіть Ялту.

При цьому, якщо дні випадуть дощові або пляж набридне, від названих районів за 15-20 хвилин маршруткою можна досягти центру міста, в якому недорогі кафе, магазини, визначні пам'ятки, прогулянкові вулиці, прогулянкові катери присутні в такій кількості - яку неможливо побачити ні в якому іншому населеному пункті Криму. Звідси ж недовго з'їздити в чудове передмістя Балаклави. Та й визначні пам'ятки Південного берега і Кримських гір можна відвідати ненапруженою одноденною екскурсією з Севастополя.

Нарешті, до Севастополя багатьом громадянам простіше дістатися, оскільки з Києва, Донецька, Москви, Петербурга сюди ходять прямі поїзди (з Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Миколаєва - можна дістатися цими ж поїздами), а значить, не потрібно навіть пересідати на кримський транспорт.

Маленький нюанс. Найчистіше за складом води пляж Севастополя знаходиться на так званій Північній Стороні міста і називається Учкуєвка. Цей пляж розташований не в затоці, а просто звернений у відкрите море, і що важливо, він піщаний (у Криму інших піщаних пляжів майже немає).

Влітку Учкуєвка досяжна на катері, що ходить з центру міста, однак це дуже довгий шлях (близько півгодини), а якщо Ви осядете не поблизу причалу відправлення катерів, то й багато довше, та й ходить такий катер протягом дня не надто часто. Набагато ефективніше (перевірено!) посилятися на самій Північній Стороні поблизу Учкуєвки - але з таким розрахунком, щоб бути близько до причалів катерів Північна Сторона (площа Захарова) або Радіогорка. З цих причалів катера (річкові трамваї, місцевий міський транспорт, що перетинає Велику бухту поперек) ходять круглий рік кожні півгодини - і всього за десять хвилин і 2,5 гривні доставляють Вас в центр Севастополя.

Таким чином, можна оселитися:

  • а) на невеликій відстані від гарного пляжу;
  • б) на відстані півгодини досягнення центру Севастополя,
  • в) в одному з найдешевших районів проживання на півострові поблизу моря.

До речі, на травневі свята в Севастополі зазвичай діють ціни чи не зимові (низькі), вже точно не літні - двокімнатну квартиру на Радіогорці цього року в травні можна було зняти за 160 гривень на добу (що для двох пар складає всього по 40 гривень з людини); але в липні-серпні ці ж квартири дорожчають до 300-400 гривень.

Проживання поблизу парку Перемоги і бухти Омега також можна визнати зручним варіантом - кількість транспорту, що з'єднує ці новобудовні-пляжні райони з центром Севастополя таке, що більше хвилини на зупинці чекати не доведеться.

Нарешті, для проживання в центрі Севастополя оптимально обирати вулиці поблизу Нахімовського проспекту - що дозволить вам протягом півгодини досягати на міському транспорті будь-якого з пляжів, а також здійснювати приморські та морські прогулянки (по набережним і на катерах) безпосередньо біля "власного" дома.

А ось проживання у селищі Балаклава, що належить Севастополю, терміном більше трьох днів навряд чи можна назвати вдалим рішенням - пляжі дуже далеко і пов'язані з селищем вкрай нерегулярним переповненим катером; до центру Севастополя не менше хвилин сорока їзди двома видами транспорту (і навіть своєю машиною це чималий шлях ); саме селище хоч і неймовірно по-європейськи красиве, але вся його краса "довжиною" лише кілометр. Зате з'їздити на день із Севастополя в Балаклаву тим, хто в ній не бував, або був більше семи років тому (до повної реконструкції її набережної та розквіту морських екскурсій у Балаклавській бухті) варто обов'язково!

Що стосується квартир дешевше (130-150 гривень на добу влітку), то таке житло при необхідності також можна знайти - але у віддалених від моря районах Севастополя.

Де шукати квартиру в Севастополі

Оптимальним місцем для пошуку недорогої квартири в Севастополі є наступні ресурси:

http://gostyam.sebastopol.ua/sdam.shtml - популярна дошка оголошень у вигляді прямлгл полотна, нескінченного, що тягнеться вниз екрану. Спочатку йдуть платні оголошення (кілька екранів вниз) з фотографіями - частіше за все, це більш дорогі квартири, влітку 400-550 гривень на добу. А ось нижче, дрібним шрифтом, без фото (іноді з посиланнями на фото на безкоштовних фотосерверах) йдуть сотні безкоштовних оголошень про здачу недорогих квартир, які з'являються щогодини і частіше. Сам портал gostyam.sebastopol.ua дозволяє також дізнатися і силу-силенну довідкової інформації з усіх нюансів життя Севастополя (дивіться заголовки розділів вгорі сторінки).

http://sevastopol.olx.com.ua/cat-363 - дошка прямих оголошень про оренду і їх багато сотень. Фото є не скрізь.

Севастопольський квартирний розділ всеукраїнської дошки http://etag.com.ua/ містить особливо багато оголошень про квартири в центрі Севастополя. Але представлена і безліч квартир на околицях - як дешевих, 150-350 гривень влітку на добу, так і середньої вартості, близько 400 гривень на добу.

Якщо ж ціна, яку ми називаємо середньої вартості, 400-500 гривень за квартиру (двокімнатну) на добу влітку для Вас прийнятна, можна придивитися до квартир на наступних порталах (в основному, там зустрічаються квартири з досить непоганим новим ремонтом - але майже на кожному ресурсі серед них затесалося і вельми демократичне житло, зрозуміло, недороге):

http://kvartira-sevastopol.com.ua/ - ресурс з повноцінним інтерфейсом, що дозволяє вибрати дати проживання, кількість осіб, райони міста, максимальну вартість і ще пару десятків пунктів, пов'язаних з інфраструктурою квартири - після чого отримати вибірку по цих параметрах (якщо не вибрати нічого, можна читати підряд повний список квартир). Всі оголошення уніфіковані за структурою, скрізь є фото. На сторінках докладного опису квартири випадає цікавий календар на ціле літо, в осередках-днях якого зазначені дні, коли квартира вільна, а також ціна квартири в ці дні.

http://arenda-sevastopol.info/ - ресурс, що дозволяє вибрати кілька десятків здаваних в оренду квартир з поділом за кількістю кімнат. Також ресурс представляє будинку й міні-готелі (кілька вельми дорогих). Всі описи уніфіковані за структурою - скрізь є фото, докладний опис у табличному і текстовому вигляді, а також - що дуже зручно - з вікном супутникової карти, в якому встановлений маячок на місце розташування об'єкта (масштаб карти у вікні можна змінювати). Також ресурс дозволяє замовити трансфер до Севастополя від Сімферополя (проїзд від станції кримської столиці коштує 270 гривень за машину).

http://sevastopoldom.at.ua/load/ - дошка з трьох десятків неуніфікованих оголошень. Фотографії інтер'єрів є практично скрізь. Середньої вартості, близько 400 гривень, кімнати.

http://arbat.sebastopol.ua/ - зо два десятки оголошень про квартири і будинки. Фотографії хороші і їх скрізь багато - але цін немає, що геть знецінює ресурс. По фото можна здогадуватися, що мова йде не менше ніж про 400 гривень за квартиру на добу.

http://www.sevmore.info/ - кілька середньої вартості добре описаних і сфотографованих квартир. Ціни часто вказані зимові, в реальності (прозвон показав) вони вдвічі вищі.

http://www.alleya.info/ - кілька середньої вартості добре описаних і сфотографованих квартир.

http://www.sevastopol-online.ru/ - ресурс зі складним інтерфейсом: можна вибрати тип житла, дати, кількість осіб, ціни, додаткові параметри і так далі. Квартири за ціною від 400 гривень, переважно 500-550 гривень. Описи докладні, є фото. Також ресурс дозволяє дізнатися ціни у котеджах і готелях.

За витратами (проживання в Севастополі біля моря сім днів у квартирі)

Квартира. При проживанні удвох - за ціною 250-300 гривень влітку за квартиру на добу - разом 875-1050 гривень з людини за весь термін. При проживанні вчотирьох (двома парами в двокімнатній квартирі) - за ціною 400 гривень за квартиру на добу - +700 гривень з людини за весь термін.

Купейні квитки Київ-Севастополь-Київ - на одну людину 300 гривень.

Харчування, з розрахунку близько 70 гривень на людину в день - 500 гривень.

Визначні пам'ятки, інфраструктура відпочинку, з розрахунку 100 гривень на людину в день - 700 гривень.

Разом, тижневий літній відпочинок з проживанням в квартирі в Севастополі може обійтися від 2400-2500 гривень з людини за неділю. Оптимальний розрахунок, із запасом - 2800 гривень з особи.

P.S. Дорослі квитки в Музей-Акваріум, Панораму і в севастопольський дельфінарій в сезоні-2010 коштують по 80 гривень у всіх трьох випадках, в заповідник Херсонес - 20 гривень. Морська прогулянка в Балаклаві коштує від 50 гривень з особи, в центрі Севастополя - від 100 гривень з людини. Три години в аквапарку "Зурбаган" коштують 100 гривень, повний день - 200 гривень.

Популярна недорога їдальня в центрі Севастополя знаходиться поруч з площею Нахімова і Графської пристані по вул. Леніна, 5 (мінус перший поверх) і називається "Російські пельмені" У Палича "; тут можна ситно пообідати за 25-30 гривень. Популярний недорогий стильно оформлений ресторан називається "Трактиръ 1854" і знаходиться за вул.Велика Морська, 8, де обід обійдеться від 50 гривень. Найбільше зосередження недорогих об'єктів харчування також знаходиться на спуску Айвазовського над Артбухтою і прилеглих до нього вулицях.

(Джерело RU: ubr.ua)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting