Швидке відновлення драйверів з резервної копії: DriverMax
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 02 травня 2011, 09:02

Відновлення драйверів: DriverMaxКоли щось погане може трапитись, то воно обов’язково трапиться і…систему доведеться переустановлювати - значить виникне питання відновлення раніше встановлених драйверів.

Крім того, резервне копіювання драйверів пристроїв корисно в тому випадку, якщо під рукою у Вас немає дисків, які були в комплекті з обладнанням для ПК або ж у Вас немає можливості скачати свіжі версії драйверів з сайтів виробників обладнання, а може бути в системі є настільки старе обладнання, драйвера для якого вже досить складно знайти.
Також часто доводиться встановлювати драйвери в комп’ютерних класах, коли вивчаються різні операційні системи і навчання нової групи починається зі встановлення операційної системи, яка буде вивчатися.
Втім, існує більш вагома причина створення резервної копії драйверів - випадок, коли система вже переустановлена, а драйвер для мережевої плати з яких-небудь причин відсутній. В такому разі можна або шукати інший комп'ютер з виходом в Інтернет (якщо цей комп'ютер поблизу є) або користуватися заздалегідь приготовленою зовнішньої мережевою платою і також заздалегідь скачаним для неї драйвером.
Однак набагато практичніше заздалегідь зробити резервну копію драйверів, наприклад, скориставшись програмою DriverMax.
Варто відзначити, що DriverMax надає можливість не тільки створювати резервні копії драйверів, а й користуватися іншими корисними сервісами, наприклад, перевіряти та оновлювати драйвери, якщо Ви створили свій обліковий запис.
У даному випадку для створення резервної копії драйверів скористаємося опцією “Backup drivers“, а для подальшого відновлення драйверів опцією “Restore drivers from backup“. Крім цих опцій DriverMax дозволяє побачити інформацію про популярні комплектуючі ПК, провести ідентифікацію наявного у Вас обладнання та отримати детальну інформацію про встановлені пристрої.
Отже, для того, щоб приступити до створення резервної копії драйверів в категорії “Driver backup and restore“ виберіть пункт “Backup drivers“.
У вікні описаний процес копіювання драйверів. Натисніть "Next". Почекайте кілька секунд, після чого програма визначить встановлені у Вас драйвери.
Для того, щоб побачити, які драйвери відображаються у списку і, наприклад, не відображати стандартні драйвери Windows, адже вони встановлюються зі встановленням системи, можна скористатися налаштуванням “Settings”:
Все готово до резервного копіювання. Виберіть необхідні для копіювання драйвери: зазвичай не обов'язково вибирати всі показані пристрою, бо Windows при установці визначить і встановить драйвера для більшості з них - рекомендується зробити копії драйверів відео, звукової, мережевих плат, а також периферійних пристроїв (принтерів, сканерів і т.д.). Для того, щоб зробити копії драйверів для всіх показаних пристроїв, натисніть "Select All", а для того, щоб вибрати окремі пристрої, просто відзначте їх галочками. Біля кожного драйвера є кнопка "Details", натиснувши на яку, Ви побачите більш детальну інформацію. Після вибору драйверів для копіювання натисніть "Next".
Можете вибрати місце збереження копійованих драйверів, помістивши їх або в окрему папку, або в ZIP файл. У даному випадку обраний перший варіант. Після цього натисніть "Next", щоб запустити процес створення резервної копії вибраних драйверів:
Після закінчення створення резервної копії драйверів з'явиться повідомлення:
Ви можете подивитися скопійовані драйвери в папці (Open extraction folder) або просто подивитися список скопійованих драйверів (View log). На цьому процес створення резервної копії драйверів завершений.
Оскільки ми вибрали збереження копій драйверів в окрему папку (вона повинна бути пустою перед копіюванням драйверів), то всі складові файли для драйверів кожного пристрою збережені в окремих теках:
Папку з драйверами краще зберегти на змінному носієві. Для цього натисніть на лупу і виберіть будь-який з носіїв (наприклад, флешку або знімний жорсткий диск). Відновлення драйверів Вам буде необхідним після установки операційної системи або у разі видалення будь-якого драйвера.
Після переустановлення системи перевірте, які драйвера Вам необхідно встановити. Якщо в системі присутні пристрої, драйвера для яких не встановлені Ви можете, або завантажити нові версії драйверів з Інтернету, встановити їх з будь-якого носія або відновити за допомогою DriverMax.
Перевага відновлення за допомогою DriverMax полягає в тому, що за пару кліків мишею Ви встановите всі відсутні драйвери, для яких було проведене резервне копіювання.
Для відновлення драйверів за допомогою DriverMax, знову вже на нову систему встановіть програму і виберіть пункт "Restore drivers from backup". Після цього Ви знову побачите вікно з підказкою, що Вам необхідно зробити:
Натисніть "Next".
Виберіть папку, з якої буде йти відновлення драйверів. Для того щоб вибрати місце, де зберігаються папки з драйверами, натисніть на значок лупи і знову - "Next". Після цього DriverMax визначить резервні копії яких драйверів знаходяться в цій папці і виведе їх список:
Позначте галочками ті драйвера, які необхідно відновити, і натисніть "Next". Будуть запропоновані драйвери для відновлення.
Натисніть "Next". З'явиться попередження "You are about to install all the displayed drivers. Continue? " (Ви збираєтесь встановити всі показані драйвери). Натисніть "Yes". Після цього почнеться процес встановлення драйверів.
Даний процес може зайняти значний час, в залежності від кількості встановлюваних драйверів. Дочекайтеся завершення процесу. Після цього з'явиться повідомлення "You should restart your computer after each driver installation. Proceed with reboot now? " (Ви повинні зробити перезавантаження комп'ютера, після кожної повторної інсталяції драйвера. Перезавантажити зараз?):
Натисніть "Yes".
Після цього програма ще раз виведе інформацію про встановлені драйвери для вибраних пристроїв, а потім комп'ютер перезавантажиться. Після перезавантаження переконайтеся, що обрані Вами драйвери успішно встановлені. У більшості випадків DriverMax коректно відновлює драйвери для пристроїв. Програма оновлюється і з виходом нових версій можна розраховувати на ще більш досконалий процес відновлення драйверів.
(За матеріалами RU: acerfans.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting