Пишемо додаток Hello world для iOS
Рейтинг статті: / 8
НайгіршеНайкраще 

Безперечно, iOS - лідер ринку мобільних систем, тому додаток "Hello world" - перший додаток, який пише розробник для нової для нього системи - ми створимо для iPhone і iPad.
iOS від Apple - найпопулярніша на даний момент мобільна платформа. Продано понад 410 млн iOS-пристроїв, а в AppStore зареєстровано більше 1 млн додатків. Але для написання навіть самого простого додатка для платформи iOS потрібно знати трохи теорії, бути підготовленим. Почнемо з інструментів розробки.
Середовище розробки для Mac OS та iOS носить назву xCode і може бути запущене тільки на «яблучних» комп'ютерах. У середовище входять:
  • Компілятор
  • Симулятор
  • Cocoa і CocoaTouch бібліотеки (frameworks для Mac OS та iOS відповідно)
  • Instruments (потужний інструмент налагодження)
  • Interface Builder (дозволяє графічно побудувати інтерфейс програми)
  • On-line і off-line довідка
  • Механізм підказок
Це аж ніяк не всі можливості xCode, але для початківця розробника і цього може здатися забагато.
Необхідно відзначити концепцію MVC (Model - View - Controller). Apple слідує структурі Модель - Вигляд - Контролер у своїх додатках і закликає до цього розробників. Суть концепції така: алгоритм роботи програми створюється окремо від алгоритму візуалізації (подання), а зв'язуються ці частини алгоритмом контролера. Перевага цієї системи в тому, що різні групи людей можуть працювати над двома основними частинами додатка, а також зміни, внесені в одній частині, не впливають на іншу.
Отже, приступимо. Я вважаю, що читач знайомий з основами Objective-C і CocoaTouch та базової роботи в xCode. Перше, що ми зробимо, це продумаємо, що ми хочемо від пристрою. Для простоти, наше технічне завдання буде виглядати наступним чином: синій екран з кнопкою "Make me say" Hello "". При натисканні на кнопку, над нею з'явиться напис "Hello world". Примітивно, але двома рядками ми не обійдемося.
Починаємо «кодити». Відкриваємо xCode і створюємо в ньому новий проект. Назвемо його HelloWorldArticle. Слідуємо за скріншотами. Ми створюємо універсальний додаток - доступний на iPhone та iPad одночасно. У статті описано побудову для iPhone, для iPad Ви побудуєте самі, як домашнє завдання. Тільки після того, як самі напишете додаток, знання про те, як його будувати, залишаться надовго.
1. Фон. Зліва знаходимо файлик ViewController_iPhone.xib (містить файл інтерфейсу xCode Interface Builder). Клікаємо на "екрані" iPhone'a, праворуч вибираємо вкладку Attributes Inspector, знаходимо параметр Background, і змінюємо фон на синій. Досить просто.
2. Кнопка. Праворуч знизу серед візуальних об'єктів знаходимо кнопку. Перетягуємо її на «iPhone». За допомогою «куточків» змінюємо її розмір так, щоб наш текст туди «вліз». В атрибутах кнопки змінюємо лише Title на «Make me say« Hello World »». Естетично розміщуємо кнопку.
3. Напис. Для цього ми використовуємо об'єкт Label - мітка. Перетягуємо її праворуч знизу і ставимо над кнопкою. Змінюємо її атрибути: Text на «Hello, World», Color на більш контрастний (зелений, наприклад), Drawing -> Hidden - ставимо позначку.
4. Перший запуск. Подивимося, що на даному етапі робить додаток. Тиснемо на кнопку Запустити, вибираємо симулятор iPhone. Є синій фон, на ньому кнопка, яка натискається. Які ж ми молодці! Залишилося тепер зробити так, щоб при натисканні змінювався параметр Hidden у Label. Цим ми і займемося.
5. Outlets and Actions. Для зв'язку елементів інтерфейсу з кодом використовуються outlets і actions. Для того, щоб мати доступ до атрибутів мітки в коді, ми створимо outlet для неї. А для того, щоб отримувати дію натискання на кнопку, ми створимо action для кнопки. Все геніально і просто.
  • Action. У двохвіконному режимі (Assistant editor - перемикач праворуч зверху) відкриваємо файл інтерфейсу і файл ViewController.h (файл заголовка класу контролера виду). При натиснутій кнопці Ctrl перетягуємо кнопку в файл. Коли покажеться синя лінія - відпускаємо. У меню, що випало, назвемо дію «ButtonPressed». Підтвердимо створення. Тепер у файлі ViewController.m (файл реалізації класу контролера виду) з'явиться метод ButtonPressed.
  • Outlet. Аналогічне "перетягування" виконуємо з Label. Створюємо outlet і називаємо його Label. У файлі ViewController.m пишемо рядок після початку реалізації: @synthesize Label; Цим ми позначили, як ми хочемо звертатися до нашої мітки. Залишилося лише написати одну єдину команду.
6. Алгоритм. Все, що нам залишилося зробити, це вписати команду мітці «міняй свій параметр hidden на протилежний при натисканні на кнопку». Для цього ми просто вписуємо в метод ButtonPressed наступний рядок: Label.hidden = !Label.hidden;
7. Готово! Запускаємо!
Тепер, при натисненні на кнопку, напис з'являється і зникає, програма успішно оголошує світу «Привіт».
Залишилося сказати лише кілька слів щодо подальшої долі додатків. Є лише один шлях в AppStore: він лежить через цензорів Apple. Офіційний розробник відправляє продукт в корпорацію, де додаток перевіряється і дається добро на його розміщення в магазині додатків. Після цього, додаток доступний будь-кому, хто бажає його купити.
Ось так ми і створили додаток для найпопулярнішої в світі мобільної системи. Сподіваюся, стаття стала сходинкою у Вашій кар'єрі розробника.
Удачі в наступних проектах!
Автор Дмитро Богатов, МАН України.
Джерело RU: dima4ka.16mb.com
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting