Прогнози інтернет-бізнесу у 2011 році в Україні
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Середа, 05 січня 2011, 18:20
Минулий 2010 рік приніс українському Інтернету як позитивні новини (приріст аудиторії, подальша соціалізація сервісів, згуртованість інтернет-підприємців) так і потрясіння.
Чого вартий тільки "інформаційна війна", що почалася з прийняттям Податкового кодексу, який то "викреслював" інтернет-підприємництво з пільгового оподаткування, то скасовував ці зміни.
Редакція BIZ.liga.net поцікавилася у експертів інтернет-ринку, які події в Україні стали знаковими для 2010 року, а також що очікує онлайн-бізнес у новому 2011 році. Темою були прогнози і тенденції для ринку інтернет-реєстрації, інтернет-реклами і онлайн-комерції.
Заступник голови Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Олександр Ольшанський: "Для вітчизняного інтернет-ринку подією минулого року є той факт, що пройдено поріг в 33%, тобто вже одна третина дорослого населення України - користувачі Мережі. Це якраз та величина, з якої починається швидке зростання інтернет-реклами і всього іншого, тому що рекламні гроші є в Мережі визначальними.
Дана подія не стало несподіванкою, було точно зрозуміло, що воно відбудеться, але через кризу запізнилося на рік. (Тобто ми очікували, що це відбудеться в кінці 2009, а сталося - у 2010).
Якщо говорити про реєстраторської ринку, то найважливішим в 2010 році я б назвав той факт, що вперше за останні 10 років вдалося досягти якогось консенсусу між реєстраторами та "Хостмастер", змінити деякі правила домену. UA. Зокрема, - ввести IDN-домени. Але сенс не у введенні цих доменів, а в тому, що вперше це було зроблено за зрозумілою, більш-менш прозорою процедурою. Так, проводилося рейтингове голосування серед реєстраторів з різних аспектів, і рішення, які набирали більший рейтинг, відповідно, обговорювалися, впроваджувалися в юридичні норми і - в реальне життя. Хотілося б вірити, що в 2011 році такого роду рішень буде більше, тому що існує досить багато проблем, які потрібно вирішувати.
У 2011 році виросте ринок реклами - і це головний прогноз, бо, повторюся, рекламні гроші в Мережі є визначальними з точки зору розвитку. Всі дають приблизно однакові оцінки, близько 60% зростання на рік. Тобто, якщо оцінювати реалістично, то це означає, що він виросте на 40% в розрахунку на одного інтернет-користувача.
Крім того, я очікую бурхливого розвитку мобільних платформ, електронна комерція теж буде тяжіти до мобільного сегменту ".
Менеджер з розвитку бізнесу "Google" в Україні Дмитро Шоломко: "2010 рік - це значне зростання впливу соціальних мереж, інтересу рекламодавців до них; виникнення і розвиток великої кількості вертикальних сайтів і сайтів електронної комерції в Україні; триваюче падіння інтересу і користувачів, і рекламодавців до "традиційних" онлайн-медіа, наприклад таким, як портали.
На 2011 рік я очікую тих же тенденцій, що і в 2010-му році; додасться хіба що розробка великої кількості ресурсів, пов'язаних з туризмом і "Євро-2012".
В майбутньому і в наступні роки, можна припустити, що як тільки кількість рекламних грошей в Інтернеті набере критичної маси, це дозволить учасникам ринку робити якісні сайти і контент. У той же час, як тільки Інтернет подешевшає настільки, що стане доступний усім і кожному, настане час електронної комерції. Зараз ця галузь розвивається: системи порівняння цін, онлайн-аукціони ростуть як гриби після дощу, але говорити про те, що вона переживає бум, звичайно ж, зарано.
Сервіси будуть ставати все більш практичними. Можна передбачити подальший розвиток комерційних сервісів, аукціонів, систем продажів власних послуг, взагалі майданчиків, які дозволяють оффлайновим підприємцям продавати товари або послуги онлайн ... Системи, пов'язані з тими ж електронними платежами. А соціальні сервіси будуть "рулити" і далі, адже їх величезна аудиторія навряд чи просто кудись зникне".
Виконавчий директор Української асоціації інтернет-реклами (УАІР) Андрій Заблоцький: "Ринок інтернет-реклами зі стійким зростанням аудиторії показує впевнений розвиток. Крім зростання рекламних бюджетів (приріст в 90% в порівнянні з 2009 роком), відбувається "дорослішання" ринку. Причому дорослішання відбувається двонаправлене: з одного боку, весь рік спостерігається поступовий прихід до Інтернету як до носія великих рекламодавців і включення в гру найбільших медіа-агентств, що стимулює "цивілізацію" відносин на ринку інтернет-реклами. З іншого боку, все більше досвіду у гравців на ринку (як агентств, так і рекламодавців) призводить до більш складним, і в той же час більш ефективним рекламним кампаніям в Інтернеті.
Ринок 2010 року показав результати в 280 млн. грн., Це дуже суттєвий приріст і великі можливості для агентств і майданчиків - задіяти ці ресурси на розвиток інструментарію і навичок. З характерних тенденцій 2010 року: велика популярність соціальних мереж у рекламодавців, при знижуються темпи приросту української аудиторії в соціальних мережах, за винятком однієї, найбільш популярною в світі. Вона, мабуть, знаходиться на початку свого розвитку в Україні. Також хочу відзначити сильно зрослий інтерес у рекламодавців до закордонних ресурсів, в першу чергу - російськомовним".
Керівник інтернет-сервісів "ProstoPrint.com", "ProstoBook.com", "Futbolka.ua" Денис Олейников: "Найголовніше і значуща подія року, що минає, як мені здається, це те, що Податковий кодекс був заветований і в кінцевому підсумку онлайн-магазини отримали ще якийсь - невизначене - час, щоб діяти за старими, напрацьованим механізмам.
Ще важливіше, на мій погляд, те, що інтернет-торгівля через події навколо Податкового кодексу почала формуватися як окрема індустрія з консолідованою позицією. Цей процес почався ще в часи Майдану підприємців, а через якийсь час інтернет-магазини вже змогли озвучити спільну позицію, і делегували представника на обговорення Закону "Про внутрішню торгівлю".
Узагальнюючи, ми бачимо, що електронна торгівля починає ставати галуззю, а не просто спільнотою підприємців, кожен з яких "закрився" у себе в офісі.
Якщо ж говорити про "неполітичні" тенденції, я б виділив чотири:
1) Перша: у 2010 році до нас дійшов "бум "Facebook", почалася повноцінна соціалізація українського інтернет-бізнесу. Адже ще в 2009 році багато Інтернет-підприємці сприймали соціальні медіа швидше як якусь "іграшку". А в 2010 році ними вже серйозно зацікавилися: "ПриватБанк" розробив програму "Facebook" для електронної комерції, онлайн-магазини почали масово відкривати свої сторінки в соцмережах і намагатися налагодити комунікацію з покупцями. Треба сказати, що зараз аудиторія "Facebook" - це так звана "золота аудиторія" - "early adopters", який представляє сегмент клієнтів з середнім і високим платоспроможністю, а також високою" чуйністю "до інновацій. Але слідом за ними прийде "другий ешелон"- потенційних покупців серед них буде в процентному співвідношенні трохи менше, але в абсолютних цифрах - на кілька порядків більше. Соціалізація інтернет-бізнесу - це гарячий тренд і він триватиме в 2011 році.
2) Другою помітною тенденцією я б назвав розробки додатків для планшетних пристроїв, які тільки починають продаватися в Україну. Завжди існує деякий проміжок часу між появою тренду і появою технічних рішень. На сьогодні, можу сказати, кожен другий просунутий власник інтернет-магазину займається розробкою додатків під "iPhone", "iPad", "Android", "Ovi" і т.д. Люди "в тренді" розуміють, що пройде 2-3 роки, і це стане абсолютно природним способом споживання Інтернету.
3) Ще одна тенденція: 2010 рік став "роком колективних покупок", коли з'явилося безліч "Groupon-клонів". Це було цілком передбачено, адже колективні онлайн-покупки - досить проста для втілення, жива інтернет-бізнес-модель. З іншого боку, за рік з'явилося занадто багато подібних проектів, їм стає трохи тісно на ринку.
4) Можна також зазначити, що в 2010 році у нас обороти зросли удвічі в порівнянні з 2009 роком, якщо ж говорити в середньому по галузі, це близько 35-40% зростання. За моїм суб'єктивним відчуттям, ринок виріс приблизно на третину за рік.
Повернення до докризових показників не було, оскільки не можна говорити, що в нашій галузі була криза. Звичайно, ті колеги, які працювали з не дуже регулярними покупками з великим середнім чеком, могли зіткнутися з кризовими явищами, але, загалом, люди з 2008 року і до сьогодні не стали замовляти в онлайні менше суші, піци, або купувати менше одягу" .
Кілька фактів про Уанет-2010:
- Аудиторія українського Інтернету склала більше 12 млн. користувачів, з яких близько 3,35 млн. - користуються широкосмуговим доступом в Інтернет (результати III кварталу 2010 року);
- Зі зміною редакцій Податкового кодексу, інтернет-торгівля то з'являлася, то зникала зі списку видів діяльності, яким дозволений єдиний податок;
- Кириличних доменів у зонах .сom.ua та kiev.ua з часу старту реєстрації (19 жовтня 2010 року) зареєстровано близько 6 тис. у .сom.ua та майже 2 тис. - у kiev.ua. Національний кириличний домен верхнього рівня України поки не отримала, і щодо ймовірності делегування домену .УКР висловлюються самі суперечливі думки. Росії домен .РФ делегували у 2010 році;
- Обсяг ринку інтернет-реклами в 2010 році оцінили в 280 млн.грн.;
- З 2005 по 2010 рік в українські інтернет-стартапи було вкладено близько $ 20 млн., середня сума - від $ 50 до $ 150 тис. на проект.
(Джерело RU: ubr.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting