Реклама йде в Мережу
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 23 липня 2010, 12:35

Традиційні канали комунікації здають позиції: реклама йде в Мережу слідом за розвідкою. Самим ефективним каналом комунікації зі споживачем у рекламі є пошук в Інтернеті. До таких висновків дійшли в агентстві MPG, досліджуючи ефективність рекламного повідомлення.
Пряма реклама в стандартних засобах масової інформації поступається сьогодні місцем обговоренню інформації в Мережі, на форумах і в блогах, а також дискусіям на телебаченні і в пресі. Проте фахівці пояснюють, що, незважаючи на зростання значущості Інтернету, ефективність повинна відповідати поставленим завданням рекламодавця і враховувати вартість контакту з аудиторією та її склад.
Згідно з дослідженням MPG (є в розпорядженні РБК daily), що вивчало ефективність реклами за шістьма критеріями поставлених завдань - від отримання загальної інформації до прийняття користувачем фінального рішення про покупку, - як джерело загальної інформації краще всього працюють традиційні ЗМІ та реклама в місцях продажу. З точки зору детальної інформації на перше місце вже виходять цифрові ЗМІ та міжособистісні контакти. Примітно, що особисті контакти показують найбільш низький показник привабливості, але їм довіряють найбільше з точки зору відповідності вимогам рекламованого товару або послуги. У середньому найбільш слабким каналом виявилося спонсорство на ТБ і Product placement в кіно.
У MPG нагадують, що, згідно з даними АКАР, телевізійний сегмент, за винятком росту в 2009 Інтернету, показав найменшу динаміку зниження обсягів бюджетів. В умовах скорочення бюджетів рекламодавці концентрувалися насамперед на найбільш пріоритетних ЗМІ, а так як більшість великих рекламодавців відносяться до категорії FMCG, то ТБ значно виграло в порівнянні з іншими ЗМІ. «Ми вважаємо, що багато рекламодавців переключилися на короткострокові цілі і зробили наголос саме на телерекламі як на одному з найбільш дешевих з точки зору ціни за тисячу контактів і охватних медіа, - відзначає гендиректор MPG Борис Карасьов. - Ті ж, хто не зміг подолати абсолютний бар'єр виходу на національне ТБ, йшли на регіональне і в інші медіа». На його думку, ТБ залишається популярним медіа і в 2010 році: інвестиції в ТБ продовжують рости, приводячи до браку інвентарю на більшості каналів.
Сьогодні дійсно все більш посилюється значущість інтернет-інструментів, і особливо інформаційного поля - це як раз пошук і актив бренду в соціальних медіа (соціальні мережі, блоги, форуми), розповідає директор з маркетингу MindShare Interaction Юлія Удовенко. «Це є наслідком активізації самих користувачів і перехід від пасивного читання до активної генерації контента (статуси, відгуки, коментарі і т.д.)», - вважає вона. Однак, на думку пані Удовенко, зміна ролі і частки каналів пов'язано не стільки з кризою, скільки з поведінковими особливостями і швидкою зміною самого медіассередовища: «Присутність бренда необхідна там, де знаходиться його цільова аудиторія».
«Кожного разу при плануванні рекламної кампанії враховується безліч чинників і все залежить від поставленої задачі, - пояснює керуючий директор Twiga Touch Михайло Єлагін. - Наприклад, на телебаченні можна забезпечити велике технічне охоплення при ефективності витрачених коштів з точки зору вартості контакту». Керуючий партнер РА Brandworks | Entertainment & Sports Ольга Титова зауважує, що контекстна реклама працює на підвищення продажів, а Placement і зірки - на імідж бренду. Важливим моментом, на її думку, в обговоренні продукту з друзями або в блогах є те, що послужило поштовхом до цієї дискусії. А участь зірки в рекламі як раз є потрібною емоцією, що підштовхує обговорити рекламу.
Автор Олександр Кленін. (Джерело RU: rbcdaily.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting