Користувачі все більш зацікавлені в Firefox і Chrome - дані NetApplications
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 05 квітня 2010, 08:34

Аналітична компанія NetApplications опублікувала звіт про популярність веб-браузерів за підсумками березня 2010 року. Згідно з даними цієї компанії, браузер Firefox вперше з листопада минулого року почав показувати позитивну ринкову динаміку, додаючи у ринковій частці по всьому світу. Також значну позитивну динаміку показав браузер Google Chrome.

До кінця березня Mozilla Firefox утримував близько 24,5% світового ринку браузерів, що на 0,3% більше, ніж за підсумками лютого. Це зростання стало першим позитивним результатом за останні 4 місяці. За останні півроку браузер набрав 1,5%. Тим не менш, навіть з урахуванням цього зростання, сьогоднішні показники поки не дотягують до пікових. Нагадаємо, що світовий рекорд для браузера становить 24,8%.

"Схоже, що браузер Google Chrome віднімає у Firefox деяку частку користувачів. Однак у більш широкому контексті, можна сказати, що обидва відкритих браузера - Firefox і Chrome - нарощують ринкову частку", - говорить Вінс Віззаккаро, віце-президент NetApplications.com.

За місяць частка Chrome виросла на 0,5% і березень ця розробка завершила з часткою в 6,1% ринку. Це є абсолютним рекордом для даного браузера. Всього ж Chrome показує зростання ринкової частки протягом останніх 17 місяців поспіль. Більш того, темпи зростання популярності браузера за останній рік фактично подвоїлись. "У Google є величезна перевага - широка популярність, що дуже добре для дистрибуції. Більше людей знають про Google, ніж про Mozilla", - говорить Віззаккаро.

За останній рік Chrome підвищив свою популярність у відносних показниках в 4 рази більше, ніж Firefox. "Google Chrome зараз росте в основному за рахунок втрати популярності двох браузерів - Microsoft Internet Explorer і Mozilla Firefox. Більший приріст відбувається за рахунок втрати користувачів в Internet Explorer", - говорить він.

У березні популярність Internet Explorer продовжила падати і цей браузер завершив минулий місяць з часткою в 60,7%, що на 0,9% менше ніж місяцем раніше. Всього за рік IE втратив майже 8% ринку.

Apple Safari показав у березні 4,7%, що трохи більше лютневого результату. Частка Opera залишилася без істотних змін - близько 2,4%.

Також NetApplications відзначає, що нові правила поставок Windows в Європі, коли користувачі мають право вибрати браузер в системі, не зробили істотного впливу на розподіл часток на ринку.

Джерело: cybersecurity.ru

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting