WiFi через телевізійну антену
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Субота, 30 квітня 2011, 17:05
WiFi через телевізійну антенуАвстралійська наукова організація CSIRO запропонувала простий і елегантний спосіб для реалізації загальнонаціональної бездротової мережі ШПД, який в майбутньому буде проведений до будинків австралійців.
Дослідники пропонують для прийому і передачі WiFi-даних застосовувати вже існуючу у громадян інфраструктуру, а саме телевізійні антени. Пілотний проект з використання ТБ-антен для прийому інтернет-сигналу вже почався в Тасманії.
Нова експериментальна система, що отримала назву Ngara, пропонує для установки на стільникові вежі місцевих операторів спеціальний набір передавального обладнання, яке за зовнішнім виглядом нагадує телеантени, щоб ті почали передачу інтернет-сигналу до місцевих абонентів. Втім, автори проекту кажуть, що в домашні телеантени також доведеться внести незначні зміни, щоб ті могли приймати потрібний радіосигнал.
У СSIRO кажуть, що протестували зв'язок від абонента до приймача в лабораторних умовах і тепер сподіваються перевірити технологію в реальних умовах. Для випробувань CSIRO встановила антенні термінали на шести фермах, розташованих у передмісті Сміттона і віддалених від передавача приблизно на 8 км. У рамках випробувань кожен термінал передавав по IP відео, голосовий трафік, дані веб-браузинга та іншу інформацію на швидкості приблизно в 12 Мб/сек через один стандартний телеканал з частотою рознесення в 7 МГц.
Використовуючи 3-вати в антені група інженерів домоглася якісної передачі сигналу на відстані до 15.5 км від антени. Звичайні ТБ-трансмітери використовують потужність в 40 кВт.
У CSIRO кажуть, що змогли домогтися такої дальності зв'язку за рахунок використання багатокористувацької MIMO-системи (multiple input, multiple output), а також просторового розділення частот, як у стільникового зв'язку.
Директор центру ICT організації CSIRO Ян Опперманн розповів, що в найближчі дні його група почне випробування систем передачі зв'язку по низхідному каналу зв'язку. За його словами, дану технологію можна зробити ще більш ефективною, якщо під неї віддати більший частотний діапазон, який звільняється через перехід телеканалів "на цифру".
(Джерело RU: cybersecurity.ru)


 

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting