Радіус дії Wi-Fi розширили до півтора кілометрів
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 29 квітня 2011, 20:05
Збільшення зони впевненого прийому Wi-Fi Представники Університету Райса (США) домоглися збільшення зони впевненого прийому Wi-Fi завдяки використанню вільних телевізійних частот.
Команду розробників очолили професори Едвард Найтлі, Роберт Стейн, Лінь Чонг, а також Вільям Рід, який у минулому році отримав на розробку «Супер Wi-Fi» грант у розмірі 1,8 млн доларів.
Першою переваги нової технології змогла оцінити 48-річна мешканка Х'юстона Летісія Агірре, якій не пощастило з Інтернетом: її будинок знаходиться досить далеко від халявної точки доступу. Як стверджує жінка, більш-менш стабільний доступ до Мережі у неї був тільки взимку і тільки в гарну погоду. При цьому підключення через ADSL або кабелем їй було не по кишені.
Поряд з її будинком на довгій жердині була встановлена невелика антена того ж типу, що використовується для прийому телесигналу в дециметровому діапазоні. Крім антени потрібно також пристрій, що дозволяє конвертувати сигнал телевізійних частот (у даному випадку – 563 МГц, тобто, 29 канал) в сигнал на частоті Wi-Fi (2,4 ГГц). Даний перетворювач частоти існує поки тільки на правах прототипу.
Відзначається, що система функціонує нормально, а максимальний радіус зони впевненого прийому становить понад півтора кілометра. Мова йде не про з'єднання типу point-to-point, а значить, що й інші жителі району зможуть у майбутньому підключитися до цієї мережі.
Пропускна здатність системи на 75 відсотків менша від максимальної пропускної здатності Wi-Fi, зате новинка виграє в надійності і «далекобійності». Райан Гуерра, студент-випускник, який бере участь у розробці, вважає, що подібний підхід може бути використаний в тих випадках, коли інші варіанти вирішення проблеми «останньої милі» будуть недоступні: наприклад, у сільській місцевості.
(Джерело RU: webplanet.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting