Google підчищає видачу за запитами російських копірастів
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Середа, 27 квітня 2011, 20:11
Google зачищаэ результати пошукуВидавництво "Ексмо" заявило, що пошукова система Google видалила з результатів пошуку посилання на 106 піратських ресурсів, що поширюють матеріали видавництва.
Серед забанених ресурсів виявилися Bookmir.ru, Fanknig.ru, Kniga-free.ru і Torrentino.com. Тепер при спробі ввести пошукові запити виду "Діна Рубіна завантажити" або "Устинова завантажити" в нижній частині сторінки пошуковик видає ремарку:
  • У відповідь на скаргу, отриману на підставі US Digital Millennium Copyright Act (Закону США про захист авторських прав у цифрову епоху), ми видалили кілька результатів (а саме: 1) з цієї сторінки. При бажанні можна ознайомитися зі скаргою, що викликала це видалення, на сайті ChillingEffects.org.
Взагалі з видачі за запитом "Ексмо" видалено 446 сторінок на 106 сайтах. Але представники видавництва поки ще не остаточно задоволені - за їх словами, залишилося піратських посилань достатньо, щоб знайти нелегальні копії книг. "Ми тільки почали процес, це технічно складна робота, і ми будемо постійно поповнювати список піратських посилань", - говорить генеральний директор "Ексмо" Олег Новіков.
Цікаво, що автодоповнення запитів і "миттєвий пошук" на теми халявного скачування Діни Рубіної або Тетяни Устинової в Google працювати не перестали. Все це являє собою чистої води лицемірство: пошуковик підбурює користувача до піратства, при цьому видаляючи потрібні посилання за запитами правовласників. Неважко здогадатися, що при такому підході домогтися успіху в боротьбі з піратством не вийде, оскільки вичистити всі посилання превентивно навряд чи можливо.
Для порівняння, англомовна версія пошуку на даний момент цензури більш грунтовна - наприклад, Google вже давно не видає користувачам підказок на теми торрентів і файлообміну. Ну а списки західних сайтів, які зачищаються "Гуглом" за запитами правовласників, набагато більш значні. Є навіть окремі юридичні фірми, які заробляють на зачистці пошукачів.
Але наші правовласники поки не зрозуміли, що їх водять за ніс: вони тільки нещодавно під час слухань у Громадській палаті номер шість дізналися про можливості видалення посилань і весело взялися за нову гру. Своїми простими радощами поділився Сергій Білоусов, засновник "Аймобілко": він вважає, що тепер "очищення" результатів пошуку піде швидше і видавцям це буде "по-звірячому корисно".
Найбільш примітним є те, що в Росії немає закону, на підставі якого можна було б цензурувати пошукову видачу - зачистка результатів пошуку "Гуглом" здійснюється на підставі сумнозвісного американського закону "Про захист авторських прав в цифрову епоху" (DMCA). Представник "Яндекса" Очир Манджиков впевнений, що в Росії видалення довільно взятих результатів пошуку є цензурою і порушенням права громадян на вільний пошук інформації, гарантованого статтею 29 Конституції РФ.
(Джерело RU: webplanet.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting