Шість сценаріїв розвитку Всесвітньої павутини до 2025 року
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 
Інтернет в 2025 роціСвої прогнози оприлюднили найбільші фахівці з високих технологій - з Cisco, консалтингової фірми Monitor Group, Google, дослідницької компанії Nemertes Research. Далеко не всі дивляться в майбутнє з оптимізмом.
1. КІБЕРНЕТИЧНА ЕПІДЕМІЯ
Новий комп'ютерний вірус, здатний обрушити Інтернет у всьому світі, розробили в Університеті Міннесоти. Шкідлива програма видаляє всі підключення до Інтернету. Комп'ютери просто перестають бачити.
- Ніякий існуючий захист не здатний розпізнати загрозу, - розповідає творець «зброї» аспірант Макс Шучард з Університету Міннесоти (Міннеаполіс, США). - Відключивши комп'ютер користувача від Інтернету, вірус продовжує посилати гігабайти даних. А це, при поширенні «зарази», призведе до перевантаження мереж і відключення серверів.
За словами Шучарда, для здійснення атаки необхідна велика мережа комп'ютерів (ботнет), «заражених» спеціальним програмним забезпеченням, що дозволяє отримати контроль над ними.
250 000 таких машин буде цілком достатньо, щоб «завалити» глобальну Мережу.
І це не жарти! Як нас проконсультували фахівці великих провайдерських компаній, такий вірус здатний стати ядерною бомбою для кіберпростору. У світі, де все автоматизовано, навіть короткий збій може призвести до катастрофи, наприклад у фінансовій сфері.
На щастя, Шучард і його колеги не мають намір застосувати свою шкідливу розробку для знищення Мережі. І самі зізнаються, що мало хто захоче проводити атаку за їх методом. Адже зараз хакери використовують віруси переважно для отримання матеріальної вигоди.
Більш того, розробники клянуться, що займалися своїми дослідженнями із суто науковою метою. І вже приступили до створення засобів захисту від можливостей подібної кіберзброї.
А в Лабораторії Касперського взагалі запевнили, що міркування про новий вірус, створеному в Міннесоті, просто теоретичні. І в Мережу такий вірус навряд чи потрапить.
2. НАВАЛА ХАКЕРІВ
Інтернет перестане бути привабливим через хакерів. Зломщики заради збагачення будуть атакувати комп'ютерні мережі так часто і витончено, що програмісти не будуть встигати створювати системи захисту. Кіберзлочинці в кінцевому рахунку змусять уряди і міжнародні організації створити нові «інтернети» - безпечні, але дуже дорогі.
3. КРИЗА НЕПЛАТЕЖІВ
Павутина ризикує стати недоступною через затяжну економічну кризу - користувачам нічим буде розплачуватися з провайдерами. Це призведе Мережу до застою. Зупиниться поширення і розвиток нових технологій.
4. НЕСПРАВНОСТІ ВІД ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ
Інтернет стає жертвою власного успіху. Через приріст населення до 9 мільярдів і підтягування країн, що розвиваються, попит на послуги Мережі зростає так, що випереджає пропозицію. Не вистачає мережевої ємності, через що постійно з'являються серйозні проблеми. У результаті швидкість передачі даних в усьому світі значно знизиться. Мережа може буквально затріщати під натиском вибухового розширення онлайн-контенту, появи нових програм та масових відеосервісів. Запити будуть оброблятися все більш повільними темпами, час очікування відповідей зросте.
Фахівці будуть намагатися підвищувати пропускну здатність Інтернету. Але можливості небезмежні - це вимагає величезних вкладень. У результаті настане такий момент, коли існуючі технології не зможуть впоратися зі всезростаючим навантаженням.
Крім того, виникнуть державні розбіжності в міжнародних технологічних стандартах. Їх не вдається прийняти через те, що світ починає чинити опір багаторічному технологічному пануванню США.
5. НАВАЛА «ЦИФРОВИХ ДИКУНІВ»
- Мережа може лопнути ще й тому, що наступні 2 - 3 мільярди користувачів Інтернету з'являться головним чином на ринках, що розвиваються, - продовжує розвивати песимістичні сценарії директор компанії Cisco з розробки стратегії роботи на ринках, що розвиваються Енріке Руеда-Сабатер. - І вони за своїми запитами, перевагам будуть помітно відрізнятися від нинішніх користувачів. У зв'язку з цим глобальні бізнес-моделі і національні політики потерплять крах, якщо будуть спиратися на старі уявлення про поведінку інтернет-користувачів.
Поява нового покоління «цифрових дикунів» не на жарт лякає нинішніх розробників комп'ютерних програм. Адже вони працюватимуть не на стаціонарних комп'ютерах і не на ноутбуках вагою в кілька кілограмів, а на гаджетах, які можна вже сьогодні розмістити на долоні. Тому сприйняття системи передачі та зберігання інформації в них буде зовсім іншим, ніж у нас. І головна відмінність в тому, що вони стануть більше цінувати мобільність у всьому: в передачі, зберіганні та отримання інформації, спілкуванні.
Це призведе до того, що оточуючий нас фізичний простір - вулиці міст, приміщення кафе, ресторанів, офісів, житлових будинків, громадський транспорт - зіллється зі спеціальними програмами, які дозволять гаджетам зчитувати і передавати користувачам саму різну інформацію, включаючи місцезнаходження людини, характеристики простору і навіть його біографію.
Якщо Інтернет витримає, то людина стане надмобільною.
6. ВЕРХ ЗДОБУДУТЬ РЕЧІ
У міру зростання мобільності і доступності Інтернету відбудеться ще одна принципова трансформація. Як не фантастично це звучить, відомостями через Всесвітню павутину стануть обмінюватися не тільки люди, але і різні пристрої - від мобільних телефонів і плеєрів до автомобілів. Приміром, уже сьогодні деякі моделі БМВ, зустрічаючись на дорогах, повідомляють один одному і сусідньому водієві зібрані за час подорожі дані про стан дороги або наявність заправних станцій.
Чим далі, тим більше фізичні системи, що працюють на програмному забезпеченні, будуть використовувати Інтернет, щоб полегшувати наше життя.
Замість коментарю
До Всесвітньої павутини буде підключатися сама людина
- Першими в майбутньому зміняться Youtube і Facebook, - пророкував американський фізик Мічіо Каку на Другому інноваційному конвенті в Петербурзі. - Ці ресурси стануть доступні в будь-який час і в будь-якому місці. Як вода, як електрика. Де сьогодні струм? Одночасно і всюди, і ніде. Ви купуєте в комунальних компаній електроенергію, так само в 2025-му Ви будете купувати енергію комп'ютерну.
Як буде організовано доступ до Інтернету? Сьогодні у нас є комп'ютер і маса варіантів з'єднання, наприклад бездротове. Але комп'ютерів не буде. До 2020-го запаси кремнію будуть вичерпані і, цілком ймовірно, винайдуть матеріал, який прийде йому на зміну. Комп'ютер по суті - чіп. І до 2025 року вони будуть всюди, наша середовище буде насичена мільйонами чіпів.
І до Інтернету буде підключатися сама людина. У Мережі про нього буде все - від біографії до особистих даних. Він зможе в будь-якій точці світу дивитися фільми, брати участь у телеконференціях, слухати музику, перевіряти пошту, користуватися GPS. Як, запитаєте Ви? За допомогою дисплеїв у вигляді контактних лінз: варто надіти їх, і все буде з вами. Віртуальна і «буденна» реальності зіллються.
(Джерелj RU: securitylab.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting