У Китаї запущена система цензури мобільного голосового трафіку
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Понеділок, 28 березня 2011, 18:20
Цензура мобільного голосового трафікуСлідом за фільтрацією інтернет-трафіку китайці роблять спроби припиняти обговорення заборонених тем по мобільному телефону.
Ступінь цензури цифрового контента в Китаї досягла небаченої досі позначки. Так, вимовивши слово "протест" по телефону, абоненти стільникового зв'язку виявляють, що з'єднання перервалося.
За даними New York Times, фільтрація працює як з англійською, так і з китайською мовою. Подробиці не повідомляються.
Нинішня "твіттерна революція" на Близькому Сході послужила причиною небаченого досі підвищення активності китайських силових структур з контролю за електронними каналами зв'язку. Так, китайська влада вже давно блокує доступ користувачів до популярних на Заході ресурсів YouTube, Twitter і Facebook, створивши справжню золоту жилу для місцевих компаній, що надають аналогічні сервіси. Користувачі сервісу IP-телефонії Skype можуть завантажити це програмне забезпечення виключно з сайту китайського дистриб'ютора tom.com, в яке, крім іншого, вбудована функція автоматичної фільтрації "підозрілого" контенту.
Проте останнім часом до цих звичним обмеженням добавлена блокування VPN-мереж, які китайські дослідники, експати і любителі свободи звикли використовувати для доступу до глобальної Інтернету. У неділю багато користувачів Gmail мали проблеми при доступі до сервісу; зокрема, не працювали функції відправлення або збереження повідомлень.
Нинішнє загострення інтернет-цензури може бути викликано кількома мотивами. З одного боку, китайський уряд таким чином дійсно прагне насолити західним компаніям (4 травня в онлайн-версії "Женьмінь жибао" була опублікована стаття, де Google називалася інструментом американської політики). З іншого боку, китайська влада випробовує на практиці, до якої міри китайська інтернет-громадськість готова терпіти обмеження своєї свободи. Досі китайці ставилися до дій своєї влади досить терпляче.
(Джерело RU: forum.xaknet.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting